Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

Ketinantiems įsirengti šildomas grindis anksčiau ar vėliau tenka atsakyti į klausimą – kokią grindų dangą galima rinktis? Pasiaiškinkim.

Ko gero, didžiausias šildomų grindų trūkumas yra jų įšilimo ir atvėsimo inertiškumas. Todėl šildomos grindys netiks, jei ketinate jas įsirengti nuolatos nešildomame užmiesčio name, kuriame norėsite komfortišką temperatūrą turėti iškart atvykę savaitgaliui – teks parą ar daugiau palaukti, kol grindys įšils ir prišildys patalpas. Įšilimo trukmę įtakoja ir grindų danga.

Nuolat šildomose patalpose inertiškumas nėra tiek reikšmingas ir visuma privalumų, mūsų įsitikinimu, nusveria šildomų grindų naudai.

Šildymo kokybę nulemia ne tik temperatūra patalpoje, bet ir tai, kaip ją jaučia žmogus. Subjektyviam temperatūros pojūčiui įtakos turi šilumos atidavimo į patalpą būdas – konvekcija ar spinduliavimas. Nustatyta, kad kuo didesnė šilumos dalis nuo šildymo prietaiso atiduodama spinduliavimo būdu, tuo žmogus jaučiasi komfortiškiau. Didžiausią šilumos dalį, lyginant su kitais populiariais šildymo prietaisais, išspinduliuoja grindinis šildymas – apie 50 % visos išskiriamos šilumos. Tai leidžia patalpoje palaikyti 1–2 °C žemesnę temperatūrą nemažinant komforto. Temperatūros pažeminimas 1 °C taupo apie 5–6 % šilumos, o tuo pačiu ir kuro. Plačiau apie šildomas grindis – uponor.lt puslapyje.

Norint pasiekti šildymo komfortą ir kuro ekonomiją, būtina laikytis tam tikrų reikalavimų, pirmasis iš kurių – šildomoms grindims būtinas detalus skaičiavimas, kuriame įvertinami pastato šiluminiai parametrai, įskaitant ir grindų dangas. Reikalavimai ir apribojimai susiję su grindų dangų pasirinkimu:

  • grindų dangos šiluminė varža neviršija 0,15 m2K/W,
  • gamintojas nurodo, kad danga tinka šildomoms grindims,
  • šildomų grindų temperatūra neviršija 26 °C,
  • dangoje atkartotos grindų temperatūrinės siūlės.

Grindų dangos šiluminė varža

Dangos skirtingai praleidžia šilumą. Jei danga labiau laidi šilumai, šildomos grindys yra paprastesnės ir efektyvesnės, jeigu danga mažiau laidi šilumai (didesnė šiluminė varža), reikės detalesnio skaičiavimo ir grindų įrengimas bus sudėtingesnis. Esant labai didelei šiluminei varžai, danga netiks.

Skaičiuojant šiluminę varžą, sumuojami visi vienas ant kito esantys dangos sluoksniai – laminato grindų šiluminę varžą sudarys paties laminato ir pakloto varžos, o užtiesus tokias grindis pusę patalpos užimančiu kilimu, reiks pridėti ir pusę kilimo šiluminės varžos.

Maksimali leistina grindų dangos (su paklotu – jei naudojamas) šiluminė varža yra 0,15 m2K/W. Esant didesnei šiluminei varžai, reikia rinktis kitą dangą arba atsisakyti šildomų grindų.

Vartotojui nebūtina žinoti projektavimo subtilybių – viską įvertinti gali tik kvalifikuotas projektuotojas. Žemiau pateiktos lentelės yra bendram vaizdui susidaryti.

Grindų danga   1 mm storio dangos šiluminė varža Dangos storis, mm Dangos šiluminė varža
Medžio lentos min 0,0430 20 0,860
max 0,0610 22 1,342
Daugiasluoksnis parketas min 0,0070 10 0,070
max 0,0100 14 0,140
Laminatas min 0,0070 6 0,048
max 0,0080 10 0,070
Buitinė PVC danga min 0,0110 1,5 0,017
max 0,0120 3 0,036
Padidinto atsparumo PVC danga min 0,0040 2 0,008
max 0,0100 3,2 0,032
Surakinamos PVC plytelės apie 0,0040 6

0,024

Klijuojamos PVC plytelės min 0,0040 2 0,008
max 0,0100 2,5 0,025
Natūralus linoleumas apie 0,0060 2 0,012
3,8 0,023
Kiliminė danga (džiuto pagrindas) apie 0,0160 4 0,064
8 0,128
Kiliminė danga (veltinio pagrindas) apie 0,0070 6 0,042
12 0,084
Keraminės plytelės apie 0,0012 8 0,010
12 0,014
Akmens masės plytelės apie 0,0017 8 0,014
12 0,020

Pirmoje lentelėje pateikta populiariausių grindų dangų 1 mm storio dangos šiluminė varža. Šalia – dažniausiai naudojamų dangų storis. Padauginę dangos 1 mm šiluminę varžą iš dangos storio, gauname visos dangos šiluminę varžą.

Akivaizdu, kad medžio lentos šildomoms grindims netiks. Storesnio parketo šiluminė varža yra arti leistinos ribos, bet pridėjus paklotą, ribą viršija. Panaši situacija ir su laminatu – storesnis vargu ar tiks, o plonesniam reikia parinkti laidesnį šilumai paklotą. Tiks ne visos kiliminės dangos. Geriausias šilumines savybes turi visos keraminės, akmens masės ir klinkerio plytelės.

Antroje lentelėje palyginimui pateikti dažniausiai naudojami paklotai. Jų šiluminės savybės labai skiriasi.    

Pakloto pavadinimas Pakloto šiluminė varža Pastaba
Comfort sound PRO 2,6 mm 0.010 Ypač tinka šildomoms grindims
Kamštinis paklotas 2 mm 0.050 Tinka šildomoms grindims
Comfort sound BASE 2,2 mm 0.060 Tinka šildomoms grindims
Uniclic Plius 2 mm 0.060 Tinka šildomoms grindims
Provent 3 mm 0.066 Tinka šildomoms grindims
Comfort sound PLUS 2,5 mm 0.081 Tinka šildomoms grindims
Tuplex 0.083 Tinka šildomoms grindims
Cezar 3 mm 0.094 Dėmesio! Grindų dangos varža negali viršyti 0,056
Konstruktor FF 7 mm 0.100 Dėmesio! Grindų dangos varža negali viršyti 0,050
Kamštinis paklotas 4 mm 0.100 Dėmesio! Grindų dangos varža negali viršyti 0,050
Soft Board 6 mm 0.120 Netinka šildomoms grindims
Cezar 5,5 mm 0.172 Netinka šildomoms grindims

Galbūt, šiluminei varžai artėjant prie maksimalios leistinos ribos, verta pagalvoti apie tinkamesnę šildomoms grindims dangą?

Gamintojo patvirtinimas ir grindų temperatūra

Jeigu dangos šiluminė varža atitiko reikalavimus, dar nereiškia, kad danga tiks šildomoms grindims, nebent tai būtų keraminės, akmens masės ar klinkerio plytelės. Jos tinka visos ir visų rūšių. Kitoms dangoms reikia ieškoti gamintojo patvirtinimo, kad danga tinka šildomoms grindims. Jei gamintojas to nenurodo, danga šildomoms grindims netinka.

Prie tinkamų dangų gamintojas visada nurodo išlygą, kad grindų temperatūra neturi viršyti 27 °C. Tai logiška, nes teisingai suprojektuotų ir įrengtų šildomų grindų (betono sluoksnio su išvedžiotais šildymo vamzdeliais) temperatūra neturi viršyti 26 °C. Prie aukštesnės temperatūros galimi medžiagos struktūriniai, spalvos ar savybių pasikeitimai. Kritiniais atvejais iš medžiagų į aplinką gali išsiskirti nepageidaujami junginiai. 

Temperatūrinės siūlės

Nuo šildomų grindų neatsiejama tema yra temperatūrinės siūlės. Visa betono masė šildama nuo šildymo vamzdelių plečiasi ir remiasi į patalpų sienas. Atsiranda vidiniai įtempimai. Neigiamam plėtimosi poveikiui kompensuoti betone daromi grioveliai – temperatūrinės siūlės. Temperatūrinių siūlių išdėstymas mūsų šalyje nereglamentuotas. Užsienio šalių reglamentai ir susiklosčiusi praktika nurodo, kad pirmiausia temperatūrinės siūlės įrengiamos visu patalpos perimetru ir ties durų angomis ir to visiškai pakanka 20–30 m2 ploto patalpoms. Tam galima naudoti bet kokias izoliacines elastingas ir turinčias grįžtamąją deformaciją medžiagas. Dažniausiai naudojamos pūsto polietileno 1 cm storio juostos.

Temperatūrinės siūlės reikalingos:

  • didesnėms nei 30 m2 patalpoms su plytelių danga,
  • didesnėms nei 40 m2 patalpoms su kilimine danga,
  • vienas patalpos matmuo yra 8 m arba daugiau,
  • patalpa didesnė nei 25 m2, o ilgio ir pločio santykis 2:1,
  • vietose, kur vienos rūšies grindų danga pereina į kitą.

Plačiau: www.gilius.lt

Svarbu: grindyse įrengtos temperatūrinės siūlės turi būti atkartotos grindų dangoje. Kitaip gali atsirasti grindų dangos pažeidimai. Bet temperatūrinės siūlės patalpos nepapuošia. Kaip elgtis?

Lengviausia paslėpti patalpos perimetru einančią siūlę prie sienos tvirtinant grindjuoste. Prie plytelių grindų derės specialios keraminės grindjuostės. Pigesnis variantas yra iš plytelės išpjauta grindjuostė, o pjūvio vieta užglaistyta ir nudažyta sienos spalva.

Kiliminės ar PVC dangos grindims tiks iš tokios pat dangos padaryta grindjuostė. Visos šios grindjuostės klijuojamos prie sienos ir savo storiu visiškai uždengia centimetro pločio temperatūrinę siūlę.

Sildomos_grindys_plyteles1.jpgsildomos_grindys_kilimine1.jpg

Tarp plytelės ir grindjuostės matosi tarpelis, o kiliminės dangos grindjuostė uždengia jį visiškai. Beje, tokia grindjuostė ypač dera prie kiliminės ar PVC dangos, nes iš jos ir yra padaryta.

kilimine_grindjuoste1.jpgkilimine_grindjuoste2.jpg

Prie sienos priklijuota plastikinė pasirinktos spalvos grindjuostė, į kurios griovelius įsideda dangos juosta.

Siūlę durų angose paslėps sujungimo juostelės. Jų formos įvairios ir galima sujungti skirtingų aukščių dangas.

kiliminiu_dangu_jungimas1.jpgkiliminiu_dangu_jungimas2.jpg

Žemiau nuotraukoje matosi per kambarį einanti temperatūrinė siūlė uždengta T formos metaline juostele, skiriančia skirtingų spalvų plyteles.

plyteles_grindjuoste.jpg

Universalių patarimų nėra daug ir be savo išmonės neapsieisite. Sėkmės.

Pasidariau pats, kas ištaisys?

Pateikiame praktinį atvejį, kurį papasakojo klientas. Jis name įrengė grindinį šildymą, o kambariuose pasirinko skirtingą dangą: viename – keramines grindų plyteles, kitame – medžio parketlentes. Abu kambariai daugmaž vienodi, bet žiemą temperatūra kambaryje su parketlente yra trimis laipsniais žemesnė nei kambaryje su plytelėmis ir niekaip nepavyksta palaikyti norimos temperatūros abiejuose kambariuose. Jis visą „kaltę“ verčia parketlentėms ir ketina jas pakeisti plytelėmis. Panašu, kad tai tipinis „savamokslių specialistų“ veiklos rezultatas. Skirtingų dangų panaudojimas yra galimas ir problemų nesukelia, tik projektuojant būtina tai įvertinti. Šiuo atveju viskas būtų gerai, jei kambaryje su parketlentėmis šildymo vamzdeliai būtų sudėti tankiau nei patalpoje su plytelėmis arba patyrę specialistai būtų pasiūlę kitą lygiavertį sprendimą.

Sunku tik iš kalbų nuspręsti, kokią klaidą padarė kitas nepatenkintas šildomomis grindimis klientas, nes anot jo, miegamajame aukšta temperatūra trukdo poilsiui.

Panašūs atvejai tik patvirtina teiginį, kad šildomų grindų įrengimas nėra elementarus darbas, kurį gali atlikti bet kas.

(Balsų: 20)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Arturas
Sveiki, norejau paklausti kur butų galima įsigyti Comfort sound PRO 2,6 mm ir kokia jo kaina, ačiū iš anksto.
Violeta
Sveiki, Comfort sound PRO 2,6 mm - kokia kaina, ačiū.
Redas
Nieks čia jums neatsakys, tas paklotas kainuoja apie 8 eurai m2, ir jo paprastai nuėję į parduotuvę nenupirksite. Balterio jo negamina, kaip negamina ir visų kitų priedų prie grindų iš čia ir tas brangumas.
Iris (Laurynas)
Laba diena,

Šią prekę galite rasti mūsų elektroninėje parduotuvėje, adresu:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita/comfort-sound-pro-2-6-mm-paklotas
Paklotas parduodamas ritiniais po 6 m2 (1x6 m) Jis nėra sandėliuojamas Lietuvoje - tiekiamas pagal spec. užsakymą.
Kestutis Radavicius
Virtuves ir valgomojo zonoje noriu irengti AHT elektra sildomas grindis.Perdengimas medinis,pagrindas lygus- OSB plokste.Is cokolinio auksto galimas dregmes patekimas garu pavidalu,bet salyginai artimas naturaliai aplinkai.AHT gamintojai kaip pagrinda rekomenduoja medzio plauso plokste.Maziausia silumine varza is laminatu turi PVC laminatas.Jis butu dedamas tiesiai ant AHT tinklelio,nes jo storis 2 mm.Patalpa 8 m ilgio ir 3,5 m plocio.Pakrasciuose ir viename gale ir kitame stoves gan sunkus baldai.Ar reikalinga temperaturine siule?Koks PVC laminuotu grindu siluminio pletimosi dydis?Ar uztenka 10 mm tarpu nuo sienu ir kitu kliuciu?Ar nesibanguos laminatas,kai sildymo tinklelis bus tik neuzstatytuose baldais plotuose?Ir ar mano sprendimas del sildomu grindu su PVC laminatu geras?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Taip, sprendimas rinktis PVC dangą ant šildomų grindų, kaip vieną iš geriausių šiluminių pralaidumų turinčią grindų dangą, geras.
Pagrindas po PVC lentelėmis turėtų būti kietas ir lygus, kad nebūtų sulaužomi grindų sujungimo elementai. Maksimalus leistinas nelygumas 3 mm/1m.
Elektrinio šildymo atveju, gamintojas nerekomenduoja viršyti 60W/m2.
24h prieš klojimą ir klojimo metu, grindų šildymas turi būti visiškai išjungtas. Praėjus 24h po suklojimo, grindinį šildymą galima įjungti, temperatūrą keliant ne daugiau kaip po 5°C per parą iki reikiamos temperatūros.
SVARBU! Maksimali leistina pagrindo temperatūra iki 27°C. Daugiau: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/klojimas-ir-prieziura/ ir http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/pagrindo-paruosimas-dangos-klojimui/
10 mm plyšio tarp sienų ir kitų kliūčių užtenka.
Matmenų stabilumas (šiluminis plėtimasis) pagal EN ISO 23999 < 0,25%.
Maksimalus leistinas grindų plotas be temperatūrinės siūlės - 20x20 m. Jei priešingose patalpos pusėse bus masyvūs baldai, apie siūlę pagalvoti reikėtų, nes vis dėlto tai "plaukiojančios" grindys ir jos turi turėti galimybę trauktis ir plėstis.
Gal būt galima grindų po tais sunkiais baldais paprasčiausiai nekloti, jei tai, pavyzdžiui, virtuvinės spintelės.
PVC lenteles galite apžiūrėti mūsų e-parduotuvėje: http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles
Audrius
sveiki, ar galima klijuoti plyteles ant minimaliai ijungtu vandeniu sildomu grindu? sildymas miesto centrinis naujos statybos namas.
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Galima, jei klijavimo metu grindų betonas nebus juntamai šiltas. Prie aukštesnės temperatūros greičiau džiūstant klijams galimi įtrūkimai.
Svarbu, kad grindų betonas būtų išdžiūvęs.
Arturas
laba diena, mane domina Comfort sound PRO 2,6 mm. Kokia butu kaina ir ar butu galima pas jus uzsisakytI, ir kaip tai padaryti? ACIU
Iris (Marius)
Laba diena,
Deja, Comfort sound PRO paklotas nebegaminamas. Kaip alternatyvą, galime pasiūlyti Balterio Iso-Silent 2,7mm paklotą. Jį užsisakyti galite mūsų parduotuvėse.
Raimonda
Ar tinka šildomoms grindims lentos, ir kokios jos turėtų būti
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Visos medinės lentos šildomoms grindims netinka.
Andrius
Laba diena,kokius tarpus patartinai dariti tarp pliteliu(1;1,5;2;3 mm)šildomams grindim.aciu.
Sigita
Laba diena, ar tiktų šildomoms grindims parketlentės HUDSON 490, kurių storis14 mm. (nuoroda pašalinta)
Iris (Egesta)
Laba diena, Sigita,
Šiomis parketlentėmis neprekiaujame, todėl negalime atsakyti.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Šildomų grindų temperatūra nėra aukšta be to pakankamai stabili ir plytelės nepatiria didelių temperatūrinių svyravimų bei galimo išsiplėtimo.
Todėl klijuojant plyteles ant šildomų grindų nebūtina daryti didesnius glaisto tarpus negu klijuojant plyteles ant nešildomų grindų. Minimalus visų gamintojų rekomenduojamas glaisto tarpas grindų plytelėms yra ne mažiau negu 2 mm rektifikuotoms (pjautoms) bei 3-4 mm nerektifikuotoms plytelėms. Reikalinga perimetrinė siūlė tarp grindų ir sienos užpildyta silikonu arba neužpildyta po grindjuoste. Plotams >25 m2 rekomenduojamos temperatūrinės siūlės. Daugiau apie temperatūrines siūles skaitykite: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Primename, kad plyteles ant šildomų grindų būtina klijuoti elastingais klijais, pvz Atlas Plus: http://www.iris.lt/e-parduotuve/atlas-plus-25-kg-plyteliu-klijai-1
Rita
Laba diena norėčiau paklausti kur galima nusipirkti grindų paklota 12-15 mm storio
Iris (Marius)
Laba diena,
Neturime, storiausias mūsų paklotas 7 mm. Storas paklotas šildomoms grindims nėra privalumas.
Nerijus
daryti šildomas ąžuolines grindis. Ar verta taip daryti? Ka patartumet ?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Ąžuolinės lentos šildomoms grindims netinka. Plonesnis ąžuolo parketas gali būti tinkamas. Tai nurodoma gamintojo deklaracijoje.
Priežastys išdėstytos straipsnyje: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Martynas
Sveiki, renkuosi tarp glazūruotų akmens mases ir porcelianiniu (gamintojo nurodyta, kad tinka sildomoms grindims) 60 x 60 formato plytelių šildomoms grindims. Kurios butų praktiškesnes? Ačiū
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Visos Lietuvoje vadinamos "akmens masės" plytelės angliškai vadinamos porcelain, itališkai porcelanatto, ispaniškai porcelanico.
Tai ta pati plytelė tik kita kalba. Jos labai tinka šildomoms grindims, lygiai gerai tinka ir keraminės grindų plytelės. Plytelių priežiūra priklauso nuo jų paviršiaus - kuo paviršius lygesnis, tuo paprastesnė priežiūra.
Romas
Ar pvc plytelės tinka šildomoms grindims? plotas 0,5*1,5
Iris (Egesta)
Laba diena,
PVC lentelės puikiai praleidžia šilumą, todėl labai tinka šildomoms grindims. Daugiau: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/vinilines-lenteles/
PVC lenteles galite apžiūrėti e-parduotuvėje: http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles
aivaras
Laba diena.Planuojam namo pirmame aukste isirengti taip vadinama el.sildymo plevele ir vinilines click tipo grindis.Tik iskilo klausymas kokia eiles tvarka ir ka deti.Vieni sako kad ant pagrdindo reikia deti 6mm kilimelis,tada sildymo plevele,tada vinilines click tipo grindis.Kiti sako,kad negalims 6mm ir reikia deti 3mm kilimeli.Nes per minkstas pagrindas vinilinems grindims.Ka jus galetumet kaip ekspertai patarti.Ir kokias vinilines grindis bei pagrindo kilimeli is jusu turimu patartumet rinktis.Aciu uz atsakyma
Iris (Marius)
Laba diena,
Mūsų parduodamoms vinilinėms lentelėms (Berry Alloc, Belgija) rekomenduojame naudoti to pačio gamintojo paklotą, t. y. Berry Alloc DreamTec+. Paklotas yra 1,5 mm storio.
Šiam grindų tipui nerekomenduojamas minkštas paklotas. Pakloto minkštumas matuojamas kilopaskaliais (kPa), o Berry Alloc paklotas DreamTec+ atitinka 400 kPa. Kuo skaičius mažesnis – tuo paklotas minkštesnis. Šis paklotas puikiai tinka šildomoms grindims ir paprastai dedamas virš pagrindo (grindys klojamos ant pakloto).
Berry Alloc vinilinės lentelės mūsų el. parduotuvėje: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/index/?cat=92%3A92&q=berryalloc&store=
Jolanta
Ar tinka šildomos grindims linoliauma.
Iris (Marius)
Laba diena,
Visos PVC dangos tinka šildomoms grindims: http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc
Darius
Laba diena, ar galima ant šildomų grindų dėti trisluoksnes ar dvisluoksnes parketlentes plaukiojančiu būdu.
Iris (Marius)
Laba diena,
Jeigu nusprendėte įrengti šildomas grindis, būtina atkreipti dėmesį į reikalavimus parketlentei: tinka tik ta parketlentė, kurią gamintojas nurodė kaip tinkamą šildomoms grindims. Parketlentė turi būti klijuojama, o ne tiesiama ant pakloto (išskyrus retas gamintojo nurodytas išimtis). Dvisluoksnė parketlentė labiau tinka šildomoms grindims nei trisluoksnė.
Daugiau apie dangų tinkamumą šildomoms grindims: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Vilija
Laba diena, norėtume ant šildomų grindų patiesti kiliminę dangą. Dabar išklijuotos plytelės. Būtina plyteles nuimti ar galima tiesti ant viršaus? Ar turite tinkamos kiliminės dangos, jei ne - per kiek laiko atvežate? Kokia kaina?
Ačiū!
Iris (Egesta)
Laba diena,
Klijuojant kiliminę dangą svarbu, kad paviršius būtų lygus. Ant plytelių galima kloti kiliminę dangą, tik prieš tai, užglaistykite plytelių siūles.
Šildomoms grindims yra svarbus kiliminės dangos pagrindas. Tinkamiausias – sintetinio džiuto pagrindas: http://www.iris.lt/e-parduotuve/kilimine-danga/buitine?kdanga_pagrindas=234&store=
Apie dangų tinkamumą šildomoms grindims skaitykite: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Darius
Laba diena, po kiek laiko, išklijavus plyteles, galima eksplotuoti ( šildyti) šildomas vandeniu grindis?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Jeigu patalpos temperatūra 20-22°C ir nedidelis santykinis drėgnumas (40 %-60 %), po 24 val. galima įjungti šildymą ant minimalaus režimo. Kas parą temperatūrą didinti 5°C.
Vilma
Sveiki, kokios grindys tiktų, šildomoms grindims, parketlentės ar laminatas, ir koks turėtų būti storio
Iris (Egesta)
Laba diena,
http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/ Šiame puslapyje pirmoje lentelėje rasite grindų šilumines varžas. Maksimali leistina grindų dangos šiluminė varža yra 0,15 m2K/W. Jeigu šiluminė varža didesnė už šį skaičių, grindų danga yra netinkama šildomoms grindims.
Linas
Laba diena,grindys betonuotos ir klausimas butu ar butinas izoluiacinis sluoksnis pries klojant elektrines grindis ,kad bereikalo nešyldyti betono?Ačiū
Iris (Saulius)
Laba diena,
Naudojant šildymo kilimėlius Comfortheat, papildomo izoliacinio sluoksnio nereikia.
Kitais atvejais, reikia teirautis kilimėlių pardavėjo.
Artūras
Laba diena,
ar galima šildomoms grindims naudoti 1,2x0,6 m akmens masės plytelės? Ar nesutrūks eksploatuojant? Vonios kambarys apie 6,2 m2.
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Galima.
Artūras
Laba diena,
ar galima šildomoms grindims naudoti 1,2x0,6 m akmens masės plytelės? Ar nesutrūks eksploatuojant? Vonios kambarys apie 6,2 m2.
Jo
Laba diena,
Ar galima ant sildomu grindu kloti naturalaus akmens mozaikines plyteles? Ar geriau akmens mases plyteles? Grindys bus sildomos ne elektra.
Dekoju.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Galima. Ant šildomų grindų tinka visos plytelės, nes jos gerai praleidžia šilumą.
Arunas
Laba diena,
Name yra pajungtas grindinis šildymas oras- vanduo, kokia grindų danga būtų geriausia? Renkamės iš parketlenčių dvisluoksnio arba triskuoksnio ąžuolinio parketlenčių. Ar geriau rinktis kitą grindų dangą?
Iris (Marius)
Laba diena,
Parketlentė tinka šildomoms grindims jei ji yra priklijuota prie pagrindo. Būtinai atkreipkite dėmesį į gamintojo nurodomą šiluminę varžą (iki 0,15 m2K/W) http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Šildomoms grindims taip pat tinka laminatas ar vinilinė (LVT) grindų danga. Klodami šias, atkreipkite dėmesį į grindų+pakloto šiluminę varžą (suma iki 0,15 m2K/W).
Pamaiva
Ar galima dėti džiovyklė rūbų ant šildomų grindų nes kiek žinau dziovykle duoda siluma
Iris (Marius)
Laba diena,
Galima.
Pamaiva
Ačiū labai.
Rasa
Laba diena, esu girdėjusi, kad toje grindų vietoje, kur bus pastatytas šaldytuvas, geriau neįrenginėti šildomų grindų, kodėl?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Bet kuris ant šildomų grindų uždėtas daiktas dalinai trukdo šilto oro judėjimui ir mažina šildymo efektyvumą. Kadangi daiktų uždengiamas plotas yra mažas lyginant su visų grindų plotu, į tai neverta kreipti dėmesio.
Mindaugas
Sveiki.Pas mus yra sudetos sauso tipo sildomos grindys ant medines perdangos.Koki laminata patartumet det ant tokio tipo sildomu grindu?
Iris (Marius)
Laba diena,
Nėra jokių spec. sąlygų klojant laminatą ant sauso tipo šildomų grindų, tad pasirinkimas yra platus.
Dėl sauso šildomų grindų tipo, galite rinktis paklotą be drėgmės izoliacijos, tokiam grindų tipui ji nereikalinga.
Pvz: https://www.iris.lt/e-parduotuve/izo-nord-3-mm-1x0-5m-5-m2-dez-paklotas
Laminatą rinkitės 8-10 mm storio dėl geresnės šiluminės varžos.
Pvz: https://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=arteo arba https://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/index/?cat=25%3A65&q=berry+alloc&store=
Sandra
Sveiki, ar galima dėti kilimą ant šildomų grindų, kalba eina apie paprastą kilimą svetainėje?
Iris (Marius)
Laba diena,
Taip, galima.
Giedrius
Sveiki, planuoju pirkti 10 mm laminatą 33kl. Ar jis tinka šildomom grindims 120kv? Ačiū
Iris (Egesta)
Laba diena,
Jūsų pasirinktas laminatas yra tinkamas šildomoms grindims. Svarbu tinkamas paklotas. Šildomoms grindims reikėtų rinktis paklotą su mažesne šilumine varža. Daugiau galite paskaityti: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
GITANA
Laba diena, šildomoms grindims (šlapiasis būdas, šildomos su vamzdeliais, užlietais betonu, vandeniu) įsigijome Laminatą EXTREME 38190, su grioveliu V4, 1286 x160 x 12 mm, 33/AC5; Taip pat įsigijome paklotą, pritaikytą šildomoms grindims Expert Thermo Rapid 3 x 500 x 1000 mm (su išpjovomis). Ar reikia dar kloti drėgmę izoliuojančią plėvelę ( PE-folija), kad viskas būtų labai gerai? Jei taip. kokią patartumėte.
Iš anksto dėkoju. Gitana
Iris (Marius)
Laba diena,
PE plėvelė reikalinga apsaugoti laminatą nuo drėgmės, patenkančios iš po grindų arba betono sluoksnio. Ji būtina.
Jūs pasirinkote paklotą, kuris nėra ir hidroizoliatorius, po juo būtina pakloti drėgmę izoliuojančią plėvelę.
Atskirai plėvele mes neprekiaujame. Turime šildomoms grindims skirtą paklotą kartu su drėgmę izoliuojančia plėvele.
https://www.iris.lt/e-parduotuve/provent-2-3mm-100x1-2m-120-m2-rul-paklotas-su-dregmes-izoliacija
Fortūnatas
laba diena,
renovuojam senos statybos butą - medinės perdangos tad sudėjom sauso tipo grindų šildymą. Planuojam dėti ąžuolo masyvo grindlentes - ar labai didelis bus šilumos nuostolis? Ką patartumėt?
ačiū
Iris (Egesta)
Laba diena,
Medžio masyvo grindlenčių ant šildomų grindų dėti negalima. Maksimali leistina grindų dangos šiluminė varža yra 0,15 m2K/W, o medžio masyvo grindlenčių šiluminė varža 0,860-1,342 m2K/W. Šioje situacijoje šiluma negalės praeiti medžio lentų ir skirstysis žemyn.
Jums reikia rinktis kitą dangą, pvz., parketą, PVC lenteles, laminatą.
Lentelę su grindų šiluminėmis varžomis rasite šiame puslapyje: https://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Edita
Laba diena, ar reikia kloti paklotą klojant vinilinę dangą. Grindys nešiltintos. Ačiū.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Mūsų parduodamoms vinilinėms grindims paklotas nereikalingas. Kitų gamintojų vinilinėms grindims galimi įvairūs variantai.
Aistė
Sveiki, ar pvc grindys tinkamas pasirinkimas vaikų kambariui? Ar jos neskleidžia kenksmingų medžiagų į orą?Ar ant jų galima dėti vaikiškus žaidimų kilimėlius ar kitokius kilimus, girdėjau kad to nerekomenduojama daryti. name šildomos grindys
Iris (Marius)
Laba diena,
PVC grindys neišskiria kenksmingų medžiagų ir yra tinkamos vaikų kambariui. Be kita ko, PVC grindys turi privalumų: minkštesnės ir geriau sugeria garsą nei laminatas ar parketas, o PVC lentelių grindys yra atsparesnės braižymui ir atsparios vandeniui.
Vaikiškus žaidimų kilimėlius ant jų galima dėti, jei jie nėra su gumos pagrindu.
Edgaras
Sveiki, Norėjau paklausti dėl pakloto. Planuojame dėti laminatą 8 mm+paklotas. Paklotų pasirinkimas tikrai didelis. Tad koks skirtumas būtų ar labai jaustusi galutinis skirtumas jei paklotas būtų 0.04 m2K/W arba 0.01m2K/W. Bendroje sumoje neviršyčiau 0.15 m2K/W (laminatas+paklotas). Kaip atsispindėtų tas skirtumas tarp paklotų? Temperatūra kambaryje būtų aukštesnė turint tuos pačius katilo parametrus? Ar tiesiog greičiau įšiltų patalpa su geresniu paklotu, bet rezultatas po kelių valandų būtų tas pats? Galbūt galite patisklinti šiluminės varžos veikimo principą?:)
Edgaras
Sveiki, Norėjau paklausti dėl pakloto. Planuojame dėti laminatą 8 mm+paklotas. Paklotų pasirinkimas tikrai didelis. Tad koks skirtumas būtų ar labai jaustusi galutinis skirtumas jei paklotas būtų 0.04 m2K/W arba 0.01m2K/W. Bendroje sumoje neviršyčiau 0.15 m2K/W (laminatas+paklotas). Kaip atsispindėtų tas skirtumas tarp paklotų? Temperatūra kambaryje būtų aukštesnė turint tuos pačius katilo parametrus? Ar tiesiog greičiau įšiltų patalpa su geresniu paklotu, bet rezultatas po kelių valandų būtų tas pats? Galbūt galite patisklinti šiluminės varžos veikimo principą?:)
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Jūsų samprotavimai teisingi: skirsis tik įšilimo laikas. Paklotas su didesne šilumine varža užlaikys šilumą ilgiau (pats ilgiau šils) iki to momento, kol praleis ją į laminatą, o per jį į patalpą.
Įšilimo laikas svarbu, jei patalpa nėra šildoma nuolat.
Kaip alternatyvą laminatui panagrinėkite PVC lenteles. Jos visapusiškai geresnės: https://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/vinilines-lenteles/


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.