Klozetai ir bidė

Klozetai gaminami pakankamai skirtingi. Ant kokio norime sėdėti?
Nepriklausomai nuo to, ar klozetas bus atskiroje tualeto patalpoje ar vonioje, turite apsispręsti, kokie klozetai priimtinesni: ant grindų pastatomi ar ant sienos pakabinami. Dėl grožio ar skonio nesiginčykime: vieniems patinka vienokie, kitiems – kitokie klozetai, bet ryškaus pranašumo pirkėjai neteikia nė vieniems. Vienų manymu pakabinami klozetai pranašesni, nes patogiau plauti patalpos grindis, kiti mano, kad paprasčiau įrengti pastatomą klozetą. Pakabinamą klozetą įrengti kainuoja daugiau – prisideda pakabinimo rėmo kaina. 
Pastatomi klozetai su bakeliu ilgą laiką be konkurencijos valdė mūsų vonias ir tualetus. 

Bet atsirado manančių, kad klozetai atrodys elegantiškiau, jei bakelio nesimatys... ir paslėpė jį sienoje.

Kaip ir pridera demokratinėms visuomenėms, atsirado manančių, kad tai blogas sprendimas... ir buvo sukurtas klozetas, kurio bakelis iškeltas virš galvos – kad visi matytų. Tokiai nuomonei sureikšminti sugalvojo ir pavadinimą: klasikinis klozetas. Kitaminčiams nepatiko, net vadinti pradėjo kitaip – unitazai. Kiekvienam neįtiksi.

Kažkam toptelėjo mintis, kad pakėlus bakelį, pakelti reikia ir klozetą... Atsirado pakabinamas klozetas

Sparčiai populiarėja spalvoti unitazai ir prie jų pritaikyti bidė.

Pakabinamas klozetas tvirtinamas prie metalinio rėmo. Rėmas kartu su vandens bakeliu įleidžiamas į sieną arba tvirtinamas prie jos ir vėliau apklijuojamas plytelėmis. Išorėje lieka tik pats klozetas.

Rėmo įrengimas tikrai nėra sudėtingas. Neabejokite – išlaiko ir tikrus vyrus.

Klozeto bakelyje montuojamas vandens nuleidimo mechanizmas. Ir įprastų, ir paslėptų bakelių mechanizmai leidžia pasirinkti nuleidžiamo vandens kiekį: 6 ar 3 litrus. Reikšmingai taupomas vanduo.

Klozeto dangtis

Bene svarbiausia klozeto dalis – klozeto dangtis. Jei būtų kitaip, argi vyktų šeimose nuolatiniai ginčai dėl nuleisto ar nenuleisto klozeto dangčio? Klozetas uždengtas. Manote priekaištų pabaiga? Ne. Klozeto dangtis turėjo būti nuleistas tyliai...

Žinoma, jei klozeto dangtis pagamintas iš minkšto plastiko – triukšmo, jam netyčia krentant, mažiau, bet ne kiekvienam toks dangtis atrodo pakankamai solidus. Storo plastiko dangtis – kitas reikalas: atrodo kaip pagamintas iš tokios pat medžiagos kaip pats klozetas. Klasė.

Gamtos mylėtojams prie širdies (prie širdies?) – medinis klozeto dangtis. Skonio reikalas.
Vieną dieną buvo sukurtas stebuklingas klozeto dangtis: nusileidžia pats ir daro tai tyliai. Idealu. Su tokiu klozeto dangčiu į namus ateina taika ir ramybė.

Deja, toks dangtis tiks ne kiekvienam. Dangtį nuleisti užmirštantiems visada – idealus variantas, užmirštantiems retkarčiais – problema. Toks protingas klozeto dangtis turi charakterį – jis nemėgsta, kai yra uždaromas „per prievartą“.

Jeigu išvardintas aplinkybes įvertinote, galutinį pasirinkimą lemia Jūsų skonis ir finansinės galimybės. Visada įspūdingiau atrodo tarpusavyje suderinti visi vonios santechnikos prietaisai iš tos pačios gamintojo serijos.

Ir dar. Renkantis klozetą, nebūtina kiekvienam gilintis į brėžinius, bet žinoti reikia, kad klozeto išvedimas gali būti nukreiptas į sieną - dažniausiai sutinkamas (nuotrauka kairėje) ar į grindis. Nusipirkite tinkamą.

Bide paskirtis ir įvairovė

Dažnai vonios interjero nuotraukose matome štai tokį dvigubą vaizdą: klozetas ir šalia jo dar vienas ne visai klozetas su maišytuvu. Tada kyla klausimas, ar tas daiktas, kuris vadinamas bide, reikalingas tik nuotraukos efektui ir prabangos demonstravimui, ar jis dar ir praktiškai pritaikomas? Iš tikrųjų bide skirtas labai žemiškiems kasdieniams reikalams.

Bidė – žymiai patogesnis būdas rūpintis intymiaja higiena, nei dušo kabina ar vonia. O tai, kad bide nėra tiek populiari kaip kita vonios įranga, matyt, apspręsta tuo, kad ne taip seniai atsirado galimybė ją nusipirkti. Pabandžius, paaiškėja, kad tai nepamainomas daiktas ir kojoms nusiplauti, ir kokį nors naminį gyvūnėlį išprausti. Kai kas bide įrengia ne tik vonioje, bet ir kur nors kamputyje prie lauko durų į sodą ar daržą - labai patogu po darbų nusiplauti ne tik rankas ir kojas, bet ir apavą. Gamintojai beveik visose vidutinės ir aukštesnės klasės kolekcijose prie klozeto priderina ir bide. Bidė, kaip ir klozetai, gali būti pastatoma

ir pakabinama

Pastatomas variantas yra paprastesnis, bet pakabinamas patogesnis valant grindis. Rėmas, prie kurio tvirtinama pakabinama bide paslėptas sienoje. Nuotrauka žemiau.

Bidė prie vandentiekio ir kanalizacijos jungiama kaip paprasta praustuvė. Reikės įsigyti prie bidė tvirtinamą maišytuvą, o bidė sėdynė su dangčiu – skonio reikalas. Jeigu bide privalumai jus įtikino, o vonioje nėra vietos ją įsprausti, rinkitės pakaitalą: vietoj bide naudokite klozetą su iki jo atvestu atskiru rankiniu dušu, pvz. Oras Bidetta.

Praustuve įtaisytas maišytuvas lengvai pasiekiamas nuo klozeto, šalia klozeto – atskiras rankinis dušas

(Balsų: 12)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Rūta
Šauniai aprašėte klozeto dangčio funkcijas ir jų sąsają su taika namuose! Bet ar galėtumėte dar pasvarstyti klozeto vidaus formos įtaką klozeto "taškymuisi" ? Kokios formos pirkti, kad taškytųsi kuo mažiau? Ačiū.
Iris (Neringa)
Laba diena,
Klozetai taškosi vandeniu dėl siekio kuo greičiau apriboti nemalonius kvapus. Tokie yra visi šiuolaikiniai unitazai, išskyrus unitazus su "lentyna".
Unitazus su "lentyna" anksčiau gamindavo lenkai. Dabar jų galima rasti tik pas baltarusių, ukrainiečių gamintojus. Tokių klozetų priežiūra yra sudėtingesnė, jų neįmanoma tinkamai išvalyti, todėl jie nepasiteisino.
Gintaras
Turiu Gustavsberg unitazą ir jokių taškymūsi ir be jokios lentynos. Žiūrėk Rūta, kad klozetas nebūtų kaip kibiras, kad ten kur susidaro vandens linija, iš karto būtų nuožulni lentyną (jau po vandeniu) ir viskas bus OK. Čia ir Neringai nepamaišys tokia info.
DK
O gal galite patarti del klozeto dangciu? Kokie dangciai maziau keicia spalva, gelsta? Aciu
Iris (Kristina)
Laba diena,
Gelsta ploni ir pigūs dangčiai. Žinomų prekių ženklų kokybė gera. Dangtis gali pagelsti nuo netinkamų valymo priemonių naudojimo.
Eugenijus
Ar turite guminės dalis klozetui Arabica.
Iris (Neringa)
Laba diena,
Neturime.
Haroldas
Noriu užsakyti šildomą unitazo dangtį......?
Haroldas
Bet nerandu
Iris (Neringa)
Laba diena,
Deja, tokių unitazo dangčių neturime.
Me2s
Sveiki. Koksai klozetas yra pranašesnis -porcelianinis, stiklo-keramika ar keramika??? Kur galėčiau rasti “Toto” produkciją???
Iris (Neringa)
Laba diena,
Geriausias paviršius yra tas, kuris yra lengvai valomas, prie jo nekimba nešvarumai.
Pati keramika, jos padengimas gali būti skirtingi ir dėl to vieno atsakymo nėra.
Toto produkcija mes neprekiaujame.
Saulius
laba diena norejau pasiteirauti ar jus teikete santechniko paslaugas perkant is jusu iranga ar konsultuoja kas namuose koki tuoleta galima butu sumontuoti ir kokia vonia pastatyti vietoje duso kabinos?
Iris (Neringa)
Laba diena,
Santechniko paslaugų neteikiame.
Bet darome vonios kambario vizualizacijas - galima atsinešti nuotraukas su vonios kambario matmenimis ir kompiuterine programa bus parinkti tinkami plytelių ir vonios įrangos variantai.
Drąsius
ar turite tupimų klozetų?
Iris (Neringa)
Laba diena,
Deja, neturime.
Elena
Laba diena,
Domina klozetai su bide funkcija. Ar verta tokį įsigyti, pliusai ir minusai. Į kokias firmas atkreipti dėmesi.
Onutė
Sveiki,
anksčiau prekiavote dramblio kaulo spalvos klozetais? O dabar?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Atrašėme Jums el. paštu.
Povilas
Jei neturite tupimų klozetų, gal turite stovimų?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Stovimų turime. Parinkimui reikalingas tikslus pirkėjo ūgis.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.