Klausimai ir atsakymai apie plyteles

Iš savo klientų sulaukiame nemažai klausimų apie plyteles. Jūsų patogumui pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos.

Norėdami rasti atsakymą pateiktame sąraše, spustelėkite ant Jus dominančio klausimo. Jei turite savo klausimą, parašykite mums. Atsakymą atsiųsime į Jūsų elektroninio pašto dėžutę.

Klausimai:

1) Kuo skiriasi akmens masės ir keraminės plytelės?

Pagrindinis skirtumas – vandens įmirkis, kuris lemia, ar plytelės yra atsparios šalčiui ir tinka lauko sąlygomis. Akmens masės plytelių vandens įmirkis pagal plytelių standarto reikalavimus yra <0.5 %. Taigi, lauke reikėtų naudoti akmens masės plyteles, nes jos praktiškai neįgeria vandens ir yra atsparios šalčiui.
Jeigu plytelės yra glazūruotos ir bus naudojamos viduje, tai jokio skirtumo, ar jos keraminės, ar akmens masės. Dalis akmens masės plytelių yra gaminamos neglazūruotos – jos yra labai atsparios dėvėjimui, per visą storį padengtos tuo pačiu raštu, plačiai naudojamos viešose vietose, tokiose kaip parduotuvės, biurai ir kt.

2) Kaip geriausia pakeisti senas plyteles naujomis?

Naujas plyteles galima greitai suklijuoti ant senų plytelių. Jei to neįmanoma padaryti (prarandamas plotas ar siena tampa per stora), teks nuimti senas plyteles, išlyginti sieną, paruošti ją plytelių klijavimui ir suklijuoti naujas plyteles.

3) Ar galima plyteles klijuoti ant senų plytelių?

Taip, galima. Renovacija – naujų plytelių klijavimas ant senų – yra gana dažnas apdailos būdas. Vienintelė sąlyga – senos plytelės turi būti tvirtai sukibusios su paviršiumi. Prieš atliekant darbus būtina gerai nuvalyti senas plyteles, t. y. pašalinti purvą, riebalus ir kt. Žinoma, paviršius turi būti lygus. Senų plytelių paviršių reikia padengti specialiu gruntu, kurio sudėtyje yra akrilo dervų ir kvarco miltelių, pvz., Atlas Grunto Plast. Šis preparatas pagerins klijų sukibimą su senomis plytelėmis. Klijus geriausiai rinktis didelio elastingumo, bent jau C2 klasės, pvz., Atlas Plus.

4) Kaip nuimti senas plyteles?

Rekomenduojama išdaužti 1–2 plyteles ir, jeigu nėra itin tvirtai sukibusios su pagrindu, kitas atlupti naudojant metalinę plokštę (svertą). Jeigu nepavyksta, teks pasinaudoti plaktuku ir kaltu.

5) Ar galima klijuoti plyteles ant OSB plokštės, glaistytos sienos arba gipso plokštės?

Galima. Tik reikia pasirinkti tinkamus šiems pagrindams gruntą ir klijus. Platesnė informacija pateikiama puslapyje plytelių klijavimas (15, 28 žingsniai).

6) Kaip paruošti sienas plytelių klijavimui, jeigu sienos buvo dažytos?

Pirmiausia reikia įvertinti, ar tvirtai laikosi dažai. Jei taip, metaliniu šepečiu subraižykite paviršių, nugruntuokite specialiu gruntu, pvz., Atlas Grunto Plast, ir jam išdžiūvus klijuokite plyteles klijais, parinktais priklausomai nuo klijavimo vietos (lauke – elastingi klijai, pvz., Ceresit CM-12) ir plytelių (keraminės, akmens masės, klinkerio). Kokius klijus pasirinkti, žiūrėkite puslapyje plytelių klijai.

7) Kur pirmiausiai klijuoti plyteles – ant grindų ar ant sienos?

Pirmiausiai – ant sienų, o po to ant grindų. Ant sienų pasimatuojama, kur prasidės pirma sveikų plytelių eilė, ir nuo jos klijuojama į viršų. Apatinė eilė klijuojama tik suklijavus grindų plyteles.

8) Ar galima sienų plyteles klijuoti ant grindų?

Nerekomenduojama. Sienų plytelių glazūra yra silpnesnė už grindų plytelių, taip pat sienų plytelių atsparumas laužimui, gniuždymui yra ženkliai mažesnis nei grindų plytelių.

9) Kokia eilės tvarka kloti grindų plyteles?

Rekomenduojama klijuoti pradedant nuo patalpos centro. Jeigu patalpa nėra didelė, nelabai svarbu, nuo kur bus klijuojamos grindų plytelės. Svarbiausia nuspręsti, kurioje vietoje užbaigsite grindis nupjautomis plytelėmis (t. y., kaip išsidėstys plytelės šalia sienų).

10) Ar grindų plyteles kloti prie pat sienos?

Rekomenduojame kloti iki sienos paliekant ~1 cm tarpelį, kurį galima užpildyti silikonu ir (arba) uždengti grindjuoste. Neglauskite grindų plytelių prie pat sienos, tarpo neužpildykite klijais.

11) Ar gali pasikeisti plytelių spalva?

Kartais. Praktiškai visos plytelės yra maksimaliai atsparios UV spinduliams pagal plytelėms taikomus standarto reikalavimus. Plytelių spalva nežymiai keičiasi, kai jos yra mechaniškai pažeidžiamos, t. y. nudėvimos, arba kai nepakankamai valomos ir ant jų kaupiasi nešvarumai – tada spalva tampa ne tokia ryški. Tokių padėvėtų plytelių atspalvis gali skirtis nuo naujų plytelių.

12) Koks grindų plytelių storis su klijais?

Tinkamai parinkti klijai, jų paruošimas, teisingas klijų sluoksnis lemia ne tik grindų kokybę, bet ir darbų sąmatą. Kiekvienai plytelių rūšiai reikalingi atitinkami klijai, skirtingi klijai naudojami šildomoms grindims, lauko ir vidaus sąlygomis, vieni klijai yra plonasluoksniai, kiti storasluoksniai. Kokius klijus pasirinkti, žiūrėkite plytelių klijų puslapyje. Klijų leidžiamas sluoksnis yra pateiktas lentelėje, kur nurodyta, kad mažiausias galimas sluoksnis yra 2 mm, jeigu labai lygios grindys, didžiausias – iki 10 mm, jeigu grindys nelygios ir reikia jas lyginti arba tiesiog paaukštinti. Grindų plytelių storis 7–12 mm, taigi bendras plytelių su klijais storis gali būti nuo 9 iki 22 mm.

13) Į ką atkreipti dėmesį klijuojant grindų plyteles ant cemento plokštės?

Cemento plokštė, kaip ir bet kuris kitas grindų ar sienų plytelių pagrindas, turi būti nedeformuota ir stabili, todėl plokštes reikia įtvirtinti pagal pardavėjų ar gamintojų rekomendacijas. Jas reikia impregnuoti tinkamu gruntu, pvz., Ceresit CT 16, ir plyteles klijuoti klijais, parinktais pagal klijavimo vietą (lauke – elastingi klijai, pvz., Ceresit CM-12) ir plytelių rūšį (keraminės, akmens masės, klinkerio). Kokius klijus pasirinkti, žiūrėkite puslapyje plytelių klijai.

14) Kaip išlyginti senas grindų plyteles?

Jeigu senos grindų plytelės tvirtai laikosi, jas reikia padengti specialiu akrilo dervų ir kvarco miltelių impregnantu, pvz., Atlas Grunto Plast. Tada pasirinkite išlyginamąjį grindų mišinį. Pavyzdžiui, jei grindų išlyginimui reikalingas 10–80 mm storio grindų mišinio sluoksnis, tinka Atlas Postar 20. Jei užtenka 2–10 mm sluoksnio, galima naudoti Atlas Terplan N (tinka tik viduje). Tada jau galima klijuoti naujas plyteles.

15) Kaip paruošti gipso plokštes plytelių klijavimui?

Klijuojant plyteles ant gipskartonio plokščių reikia įvertinti, kokios apkrovos gali veikti gispkartonio sieną. Būtina laikytis gipskartonio montavimo instrukcijos – rekomenduojamų atstumų tarp statramsčių, kuriuos pateiks gipskartonio pardavėjas ar gamintojas. Įrengus sienas, gipskartonio plokštę reikia nugruntuoti tam skirtu gruntu, pvz., Atlas Uni Grunt, o plyteles klijuoti elastingais plytelių klijais, pvz., Atlas Elastingas, Ceresit CM-12.

16) Ar galima ant grindinių plytelių pilti išlyginamąjį sluoksnį?

Galima, jeigu senos plytelės tvirtai laikosi. Tik tokias plyteles reikia padengti specialiu akrilo dervų ir kvarco miltelių gruntu, pvz., Atlas Grunto Plast.

17) Kaip klijuoti plyteles dušo kabinoje?

Klijuojant plytelėmis dušo kabiną reikia įrengti patikimą hidroizoliaciją (rekomenduojame naudoti Atlas Woder E) ir tinkamą vandens nuolydį, kad visas vanduo subėgtų į trapą. Be abejo, tai lengviau padaryti dušo kabinos grindis klijuojant plytelių mozaikos plytelėmis, stiklo mozaikos plytelėmis arba specialiomis dušo patalpoms skirtomis neslidžiomis plytelėmis. Klijuoti reikia didelio elastingumo klijais, pvz., Atlas Plus, o tarpus glaistyti epoksidiniu plytelių glaistu, pvz., Atlas Artis.

18) Kokios plytelės tinka židinio apdailai?

Praktiškai visos plytelės yra tinkamos židinio apdailai, nes yra degamos >1000 °C temperatūroje, o židinio apdailos tokia temperatūra niekada neveikia. Klijus ir glaistą reikia naudoti didesnio elastingumo, pvz., Atlas Plus klijus ir Atlas Artis glaistą.

19) Ar reikia glaistyti lubas prieš klijuojant sienų plyteles vonioje?

Taip, rekomenduojama prieš klijuojant plyteles pilnai paruošti lubas dažymui.

20) Kokiame aukštyje klijuoti plyteles vonios kambaryje?

Nėra jokių apribojimų, kaip aukštai galima klijuoti plyteles vonios kambaryje – jeigu patinka, plytelėmis galima išklijuoti visas sienas, grindis ir net lubas. Neklijuota dalis bus labiau veikiama drėgmės – reikės kas keletą metų atnaujinti.

21) Kaip sujungti parketą ir plyteles?

Galima sujungimą tarp plytelių ir parketo padaryti panaudojant metalines dekoratyvines sujungimo juosteles arba naudojant padidinto elastingumo plytelių glaistą, pvz., Atlas Artis.

22) Kaip klijuoti plyteles aplink vamzdžius?

Klijuojant plyteles aplink vamzdžius, pvz., aplink gyvatuką, reikia naudoti specialius sandarinimo žiedus, uždėti hidroizoliacijos sluoksnį, pvz., Atlas Woder E, ir tik jam gerai išdžiūvus klijuoti plyteles.

23) Kokie būna plytelių grąžtai?

Yra specialūs įvairaus diametro grąžtai, skirti gręžti plytelėse skyles, reikalingas vamzdžiams, elektros instaliacijai ir kt.

24) Kokius tarpus daryti tarp plytelių?

Priklausomai nuo pasirinktų plytelių rekomenduojami skirtingi glaisto tarpai. Visų pirma, plytelės turi tam tikrą matmenų paklaidą. Įprastos nepjautos (nerektifikuotos) to paties kalibro 1 rūšies plytelės iš vienos dėžutės gali skirtis iki 2 mm (dažniausiai iki 1 mm). Kuo didesnė plytelė, tuo absoliutus skirtumas tarp plytelių matmenų dėžutėje gali būti didesnis. Todėl sieninėms mažoms ir vidutinėms plytelėms rekomenduojamas glaisto tarpas yra 2–3 mm, didelėms – 3–4 mm, o grindų plytelėms atitinkamai 3–4 mm ir 4–5 mm. Kai kurie gamintojai savo plytelėms nurodo rekomenduojamus glaisto tarpus. Žinoma, meistras prieš klijuodamas turi įvertinti turimų plytelių matmenis ir priimti sprendimą dėl tinkamo glaisto tarpo, ypač kai tarpusavyje yra derinamos skirtingų kalibrų plytelės. Pjautos (rektifikuotos) plytelės yra žymiai tikslesnės, matmenų skirtumai svyruoja iki 0,5 mm ir jos praktiškai visada būna vienodo kalibro, todėl daugumą tokių plytelių, net ir didelių matmenų, gamintojai rekomenduoja klijuoti su 2 mm glaisto tarpu. Tokias plyteles ant sienų galima klijuoti ir su mažesniu glaisto tarpu ar visai be jo, tačiau dėl plytelių briaunų išsigaubimo taip klijuoti nerekomenduojame.

25) Ar galima plyteles klijuoti be tarpelių?

Pjautos (rektifikuotos) plytelės yra žymiai tikslesnės, matmenų skirtumai svyruoja iki 0,5 mm ir jos praktiškai visada būna vienodo kalibro, todėl daugumą tokių plytelių, net ir didelių matmenų, gamintojai rekomenduoja klijuoti su 2 mm glaisto tarpu. Teoriškai tokias plyteles ant sienų galima klijuoti ir su mažesniu glaisto tarpu ar visai be jo, tačiau dėl plytelių briaunų nedidelio išsigaubimo taip klijuoti nerekomenduojame.

26) Kuo užtepti plytelių tarpų glaistą?

Glaistą į tarpus tarp plytelių įtriname gumine mentele. Jeigu turite aukštos kokybės cementinį glaistą, pvz., Atlas Artis, tai jo papildomai impregnuoti nereikia. Paprastus glaistus jiems išdžiūvus rekomenduojama papildomai impregnuoti, pvz., Atlas Delfin.

27) Kokius klijus naudoti vonioje, sienoms, rūsyje ir kitose vietose?

Yra daug įvairių plytelių klijų, kurie naudojami priklausomai nuo to, ar plytelės yra keraminės, ar akmens masės, ar klinkerio, koks jų dydis ir kur jos bus klijuojamos, t. y. lauke ar viduje, drėgnoje ar sausoje patalpoje. Kokius klijus pasirinkti, žiūrėkite plytelių klijų puslapyje.

28) Kuo valyti keramines plyteles?

Išklijavus plyteles, klijų likučius reikia valyti tam skirtais valikliais, pvz., Atlas Szop. Kasdienei priežiūrai galima naudoti standartinius plytelių valiklius, o ypač užterštas reljefines plyteles reikia valyti specialiais valikliais, gerai tirpdančiais nešvarumus, pvz., Erol. Nežinomą valiklį išbandykite mažai matomoje vietoje, ar jis nepažeidžia plytelių paviršiaus.

29) Kokie plytelių klijavimo įstrižai ypatumai?

Labai įdomus grindų plytelių klijavimo būdas yra 45 °C kampu sienos atžvilgiu. Rečiau pasirenkamas ir kitoks kampas. Tam tinka tiek kvadratinės plytelės, pvz., 45x45 cm, tiek stačiakampės, pvz., 30x60 cm. Privalumas, kad išilgai vaikščiojimo krypties nematysite ištisinių ilgų glaisto tarpų siūlių, suklijuotos plytelės vizualiai atrodys didesnės. Deja, reikės daugiau plytelių atidžiai, kokybiškai nupjauti, ypač jeigu taip išklijuotos grindys siesis su kitomis grindimis.

30) Kaip padaryti išorinį kampą?

Išoriniam kampui galima naudoti specialius plytelių spalvos PVC profilius, įvairius metalinius profilius, tačiau daugeliu atvejų, ypač klijuojant brangesnes plyteles, geriausias sprendimas yra nupjauti plytelių briaunas 45 °C kampu, kad dvi plyteles ties išoriniu kampu būtų galima suklijuoti paliekant tokio pat pločio glaisto siūlę kaip ir ant visos sienos.

31) Kokias plyteles naudoti šildomoms grindims ir kaip jas klijuoti?

Visos grindų plytelės tinka ir šildomoms grindims. Klijuojant plytelėmis šildomas grindis būtina naudoti elastingus plytelių klijus. Paprastai namuose klijuojami plotai nebūna labai dideli, todėl nereikalingos temperatūrinės siūlės. Tarp grindų plytelių ir sienos po grindjuoste palikite neužpildytus (tokia kieta medžiaga kaip klijai ar glaistas) tarpelius.

(Balsų: 20)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Indra
Sveiki, ar galima mozaikos plytelių tarpus glaistyti taip pat, kaip ir didelių plytelių tarpus dušo kabinoje ? Kaip žinia dušo grindims mozaikinės plytelės glaistomos kitaip nei sienų, nes ant grindų ypatingai būna daug vandens, ir kad jų tarpai neišsiplautų. O sienų mozaikai dušo vietoje ?
Indrė
Norėjau sužinoti, ar galima nudažyti lauko plyteles? Jei taip, kokie dažai tiktų?
Iris (Saulius)
Dėl mozaikinių plytelių glaistymo:
mozaikos plytelių tarpeliai glaistomi kaip ir didelių plytelių – pats darbo principas nesiskiria. Čia klausimas kitas – kokį pasirinkti plytelių glaistą dušo grindims. Mes siūlom Atlas ARTIS arba Ceresit CE-40 plytelių glaistus.
Iris (Saulius)
Dėl plytelių dažymo:
Prašome patikslinti, kokias konkrečiai plyteles norėtumėte dažyti: grindų, senas namo sienų ar kitokias plyteles? Ir kodėl ketinate dažyti?
Gytis
Ar galima klijuoti plyteles skirtingais aukščiais? Pvz.: as norečiau dvi virtuvės sienas klijuoti 1.80 m aukštyje o kitas dvi sienas 1.50m aukštyje.
Iris (Saulius)
Taip, galima. Plytelių klijavimas galimas pagal kiekvieno kliento norus ar poreikius.
Martynas
ar galima senas pliteles nulupt nuo gipso ir ant topacio gipso klijuot naujas plyteles
Iris (Saulius)
Jeigu senos plytelės buvo priklijuotos su tinkamais plytelių klijais, tai labai tikėtina, kad plytelės nusilups kartu su GKB viršutiniu paviršiumi t.y. popieriniu sluoksniu, arba su dar gilesniu GKB sluoksniu- pačio gipso „gumulais“.
Ant tokio pagrindo klijuoti naujų plytelių negalima. Reiks ant esamos konstrukcijos sumontuoti naujas GKB plokštes.
Ieva
Sveiki,
Nusipirkom plyteles jusu parduotuveje ir jau pradejome klijuoti. Bet vienoje vonioje matome, kad dizainere nubraize prasta projekta - atsakomybes aisku neprisiima. Planuojame dar isgelbet situacija ir pakeisti pora sienu. Plyteliu dar reikes pirkti papildomai ir tik dabar pamaciau, kad teikiat nemokama vizualizacijos projekta. Ar dar galetume del jo pas jus kreiptis. Plyteles pirkome Kaune.
Iris (Rytis)
Žinoma, kreipkitės. Vizualizaciją sukursime nemokamai.
Edvinas
sveiki,norejau paklausti po kurio laiko galima silikonuoti plytepes po fugavimo.
Iris (Saulius)
Sveiki, Edvinai,
Gal galėtumėt patikslinti - ar Jūs norit jau išfuguotas plyteles, dar papildomai jas padengti silikonu (tipo vašku) ? Ar Jūs norit silikonuoti tik plytelių kampus?
as
Sveiki. ar eina nuo plyteliu nuimti klijus? ar galima kazkaip klijuoti su likusiais klijais? katik isklijavo plyteles ir dauguma atsoko nuo osb plokstes? kokia priezastis galejo buti?
Iris (Algirdas)
Vienintelis būdas pašalinti senus klijus yra užkišus kokį nors metalinį įnagį (kaltą ar panašų) pabandyti juos atskirti nuo plytelės. Jei klijai gerai prikibę, nuimti nepavyks.
Teoriškai galima klijuoti ir su nepašalintais, bet gerai besilaikančiais senais klijais, bet vargo daug ,o rezultatas retai būna geras. Jei nusprendėte bandyti, ant senų klijų reiks tepti dar vieną klijų sluoksnį.
Dėl to padidės bendras plytelės-klijų storis ir bus labai sudėtinga išlyginti plyteles tarpusavyje, ypač, jei dalis plytelių yra be senų klijų. Bendram lygumui pasiekti po jomis reiks neįprastai storo klijų sluoksnio.
Gali net prisieiti užtepus vieną sluoksnį palaukti iki išdžiūvimo ir tik po to tepti kitą sluoksnį klijavimui.
Patikimam plytelių priklijavimui prie OSB plokštės būtinos dvi sąlygos: gruntavimas specialiu gruntu, skirtu sudėtingiems pagrindams ir klijavimas elastingais klijais. Kitu atveju plytelės anksčiau ar vėliau atšoks.
Tinkamas yra akrilo dervų ir kvarco miltelių turintis gruntas : pavyzdžiui Atlas Grunto-Plast. Elastingi klijai Atlas plius arba kiti.
Problemos priežastis - šių reikalavimų nepaisymas.
Genė
kokiais dažais galima nudažyti grindis, išklotas akmens masės plytelėmis. O gal galima ant jų bandyti sudėti kitas plyteles.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Mes siūlome ant senų plytelių sudėti naujas.
Turėtumėte iškart įvertinti, kad grindų aukštis padidės apie 1,5-2,0 cm. Greičiausiai atsiras „slenkstis“ ties kitų patalpų grindmis.
Jeigu esamos plytelės laikosi tvirtai, reikia nuo jų pašalinti nešvarumus, dulkes ir visą grindų plotą padengti gruntu Atlas Grunto-Plast. Vidutinė grunto išeiga apie 0,3 kg/1m2.
Plytelių klijavimui naudoti padidinto elastingumo plytelių klijus Atlas Plus.
Deja, grindinių dažų mes Jums pasiūlyti negalime.
Stanislovas
Ar galima laukolaiptų šviesias plyteles perdažyti rudai.
Jei galima kaip paruošti pavišių, kokius dažus ir gruntus galima naudoti. Noriu perdažyti dėl to, kad šviesi spalva nesiderina, prie namo pamatų ir sienų spalvos.
Iris (Algirdas)
Stanislovai,
Apgailestaujame, bet mes nežinome, ar tam tinkami dažai egzistuoja.
studentas
ar galima grindų plyteles klijuoti ant sienų?
Iris (Algirdas)
Galima.
Arūnas
to Stanislovas,
Dėl perdažymo - įmanoma; Naudojom XIM400 ( http://www.thepaintstore.com/XIM_400_White_p/1102.htm ), nušveitėm plytelės paviršių, nugruntavom ir užpurškėm dažus ant viršaus - naudojom dviejų dalių epoksidinius dažus (tokiais kartais dažo betonines grindis ir t.t.) - va tokius http://gers.lt/metalo-dazai/682-epoksidiniai-dazai-rust-oleum-9100-ral1015-5l.html
Šiaip, sako kad nelaiko taip gerai kaip naujos plytelės, bet kol kas (8 mėn) viskas gerai.

Grunto niekur Lietuvoj neradau, kai ieškojau - mum jį pažįstami atvežė iš Amerikos. Įsivaizduoju kad yra ir kažkur vietoj gaminamų panašių.
Sėkmės!
stuidentas2
O jeigu akmens masės, sunkios, jas taip pat galima klijuoti ant sienų? Ar yra kažkokie plytelių klijai atsparūs karščiui? ar prieš klijuojant reikia uždėti karščiui atsparaus mišinio sluoksnį ir tada klijuoti paprastais klijais?
Iris (Saulius)
Akmens masės plyteles taip pat galima klijuoti ant sienų. Sunkias didelio formato plyteles klijuokite ypač plastiškais didelio elastingumo plytelių klijais: Atlas Plus arba Ceresit CM-17.
Yra ir karščiui atsparių klijų (iki +90°C): Kerakoll H40 Rapid. Jie tiks ir sunkioms plytelėms priklijuoti. Atskiras karščiui atsparus mišinys nereikalingas.
I
Laba diena.kaip pasalinti glaista is tarpu nepazeidus plyteliu?
Jaroslav
Sveiki. Planuojame virtuveje klijuoti keramikos plyteles (50cm x 50cm). Grindis yra šildomos. Ar galima tokiu atveju daryti tarpus tarp plytelių tik 1,5mm?
Iris (Saulius)
Cheminių preparatų ar kitokių priemonių glaisto pašaliniui nėra. Lieka tik kruopštus rankinis darbas.
Iris (Saulius)
Jeigu virtuvės plotas iki 20 kv.m, tai klijuoti su minimaliu tarpu galima. Žinoma plytelės turi būti rektifikuotos (pjautos), kurias galima kloti su 1,5-2mm tarpu.
Prie sienų reikia palikti neužglaistytus (arba glaistytus silikonu) bent 5mm tarpus tam, kad grindys galėtų „plaukioti“.
Justas
ant tamsiu akmens mases glazuruotu plyteliu(ant grindu) prilasejo giluminio grunto, atsirdo balti plemai. ar yra kokia chemija jiems pasalinti? ar imanoma kazkaip perdazyt?
Iris (Saulius)
Justai,
Dauguma giluminių gruntų gaminami akrilo dervos vandens pagrindu. Tad atsiradę plėmai nuo glazūruotų akmens masės plytelių turėtų pasišalinti valant dėmę su drėgnu skuduru.
Jei tai kitos sudėties gruntas, ant jo pakuotės turėtų būti nurodyta kaip pašalinti grunto likučius.
Lina
Kaip nuimti priklijuotą klozetą prie plytelių ir nesudaužyti? Ačiū.
Iris (Algirdas)
Lina,
Klozetas prie pagrindo prisuktas varžtais. Juos reikia atsukti.
Dažniausiai tarpas tarp klozeto ir plytelių užpildomas silikonu. Jį galima pašalinti naudojant gitaros stygą. Paprasta viela netiks - nepakaks tvirtumo.
Būkite atsargūs - nesusižalokite rankų.
Galima naudoti ir peilį plona geležte , bet rizikuojate subraižyti plyteles ar klozetą.
daiva
su kuo ir kaip reikia tepti impregnanta ant akmens maes plyteliu
Iris (Mindaugas)
Daiva,
Daugumos akmens masės plytelių inpregnuoti nereikia. Išimtis - poliruotos ir pusiau poliruotos plyelės, jei jos panaudotos didesnės taršos zonose (pvz. virtuvėje).
Be inpregnavimo tikrai neapsieisite, jei plytelės vienspalvės.
Tam tiks HG firmos inpregnantai. Mes jais neprekiaujame, bet kitose specializuotose statybinių-apdailos medžiagų parduotuvėse jų rasti galima.
Darius
Sveiki,noriu padekoruoti zidini gipsiniu glaistu Fugenfuler,ar galima su gipsiniu glaistu taip daryti? Pagrindas armuotas,busiu dekingas uz patarima)
Iris (Algirdas)
Dariau,
Glaisto Fugenfuler tiesioginė paskirtis yra kita. Meistrai gana dažnai įsigudrina glaistus ar tinkus naudoti ne pagal paskirtį, t.y. dekoruoja vidaus sienas, židinius ar pan.
Kiekvienas meistras turi tokių medžiagų panaudojimo patirtį ir savas paslaptis. Mūsų patirtis nėra didelė, bet manome, kad glaistas Fugenfuler yra prasčiausias pasirinkimas.
Pirkėja
Ar kokiu nors būdu galima nulupti nuo sienos prieš 5 dienas išklijuotas plyteles jų nepažeidus? Klijuota su ceresit comfort, plytelių dydis 30*60 cm.
Iris (Algirdas)
Plyteles nulupti galima tik mechaniškai kokį nors ploną ir tvirtą įnagį (platesnį kaltą ar pan.) pakišant po plytele.
Jei plytelė išliks nepažeista, problema bus prie plytelės likęs klijų sluoksnis. Efektyvaus būdo juos pašalinti nėra.
tomas
kaip nuimti gipso plokstes nu keramikiniu sinu plyteliu
Rita
Laba diena.Gal patartumėt,kokiame aukštyje reikėtų klijuoti apdailos juosteles įnedideliame taulete (1.50×1.10). Dėkui.
Iris (Mindaugas)
Laba diena, Rita, sveikiname Naujųjų metų proga!
Galimi įvairūs variantai, be abejo dar reiktų atsižvelgti ir į plytelių matmenis bei ar praustuvas tualeto kambaryje.
Dažniausiai dekoratyvinė juostelė klijuojama ~90cm aukštyje. Jeigu yra praustuvas, tai būtinai virš praustuvo, kad juostelė nebūtų uždengta. O pats aukštis gali būti koreguojamas pagal plytelės matmenis. Pvz.: nuo grindų norite klijuoti sveikomis sieninėmis plytelėmis. Jeigu matmuo 25*33 ir pasirinkote klijuoti vertikaliai 33cm, tai 33+33+33 = 99cm ir po to to klijuojate juostelę. Žinoma galite plytelę prie grindų nupjauti ir tuomet dekoratyvinę plytelę priklijuosite norimame aukštyje.
Kitas variantas klijuoti juostelę viršuje ~200cm aukštyje. Vėlgi gali būti derinama pagal sveikas plyteles, pagal pakabintas spinteles ir pan.
Galimas variantas su dekoratyvine juostele ir praustuvo aukštyje ~90cm, ir viršuje ~200cm.
Rita
Dėkui už tokį išsamų atsakymą.Labai pagelbėjot. Sėkmingų 2016-tų visam paslaugiam jūsų kolektyvui!
Nauris
Sveiki, norečiau dušo grindis iškloti stiklo mozaika patarkite kokie klijai ir kuo užpildyti siules. Ačiu
Iris (Saulius)
Laba diena,
Stiklo mozaiką rekomenduojame klijuoti baltais Atlas Plus plytelių klijais. O siūles užpildyti Atlas epoksidiniu plytelių tarpų glaistu.

Detaliau:
www.iris.lt/prekes/klijai-glaistai-ir-kt/plyteliu-klijai/
www.iris.lt/prekes/klijai-glaistai-ir-kt/plyteliu-glaistas/
Iris (Mindaugas)
Tomai,
Vienintelis būdas nuimti plyteles nuo gipso plokštės - fiziškai nulupti. Gipso plokštės pasižeis.
Norint išsaugoti plyteles, reikia dirbti labai atsargiai. Neišvengiamai dalis plytelių suskils. Nuo plytelių pašalinti klijų likučius galima tik su įrankių pagalba. Neretai to padaryti neįmanoma.
Ieva
Sveiki, į kokius parametrus atsižvelgti renkantis plyteles į garažą. Kaip suprantu, geriausia būtų akmens masės, neglazūruotos (?), jei glazūruotos minimum pei4 (?), storis minimum 8mm (?)
Į ką dar kreipti dėmesį? Ačiū.
Iris (Mindaugas)
Laba diena, Ieva,

Taip, į garažą galima kloti ir neglazūruotas, ir glazūruotas plyteles, kurių glazūros atsparumo nusidėvėjimui klasė PEI 4 arba dar geriau PEI 5.
Jeigu mašinos padangos su spygliais, tai rekomenduojame kloti neglazūruotas.
Jei plytelės prie pagrindo priklijuotos kokybiškai (klijai paskleisti po plytele tolygiai, nėra tuščių ertmių), plytelės storis neturi įtakos. Bet, žinoma, patikimiau rinktis 8mm ir storesnes plyteles.

Nuo mašinos ant grindų atsiras ir drėgmės, ir sniego, todėl svarbu, kad plytelės būtų neslidžios. Plytelių slidumas turi būti ne mažiau R10 - toks ir yra daugumos neglazūruotų akmens masės plytelių. Atsargiai elgiantis, toks slidumas pakankamas.
Dar mažiau slidžios yra reljefinės/struktūrinės R11 slidumo klasės plytelės, tačiau jų mažesnis pasirinkimas ir jas sudėtingiau valyti. Neretas pirkėjas, pasirinkęs tokį variantą, gailisi.
Kuo didesnės plytelės, tuo gražesnės grindys ir mažiau siūlių. Siūlės - vieta, kur kaupiasi nešvarumai.

1. Paprasčiausias sprendimas - 30*30 8mm akmens masė "pipirai/druska", lygios, slidumas R10 http://www.iris.lt/e-parduotuve/30-30-idaho-ak-m-plytele
2. Reljefinės 30*30 8mm akmens masė "pipirai/druska", nelygios, slidumas R11 http://www.iris.lt/e-parduotuve/30-30-idaho-klif-ak-m-plytele-1
Alma
Laba diena, planuojame akmens masės plytelėmis kloti koridorių, virtuvę ir svetainę (plytelių dydis 60x60). Patarkit, ar plytelės klijuojamos vienu pasirinktu būdu (tiesiai ar įstrižai) visose patalpose? Visos patalpos neuždaros, matomos. Ačiū
Iris (Mindaugas)
Alma,
Jeigu 60x60 plytelės visose patalpose bus vienodos, jas ir kloti reiktų vienodai - bendra erdvė atrodys didesnė.
Kloti galima klasikiniu variantu tiesiai (statmenai sienai), galima ir įstrižai (45 laipsnių kampu sienai). Įstrižai suklotos plytelės atrodys didesnės bei didins patalpą.
Jeigu plytelės bus skirtingos, galima kloti skirtingai skirtingose patalpose. Verta išdėlioti kelias dėžutes plytelių ir išsirinkti geriausią variantą.
Įstrižai klojant, išsimeta daugiau plytelių.
Darius
Sveiki,
Norejau paklausti kaip viename lygyje ant sienos iskloti mozaikines 6 mm ir paprastas 8 mm storio plyteles? Ar tai imanoma padaryti?
Iris (Algirdas)
Dariau,
2 mm plytelių storio skirtumas yra mažas. Lygį lengvai suvienodinsite skirtingu klijų sluoksnio storiu.
Kęstutis
Laba, ar daugiabučių sienoms ir grindims apklijuoti galima naudoti tuos pačius klijus? Ar jų sienoms elastiniai klijai būtini? Ar giluminis gruntas tinka? Ar galima klijų sluoksnį pastorint iki 3 cm ir ar nenukris pastorinus? Jei ne tai kokius klijus naudoti?
Iris (Saulius)
Kęstuti,
Daugiabučių sienoms ir grindims galima naudoti tuos pačius klijus, ypač elastingus: kaip patys geriausi (ir brangiausi) jie tiks beveik visur. Tačiau taip elgtis neverta, nes daugeliu atvejų galima naudoti paprastesnius ir pigesnius. Klijų ir grunto pasirinkimas priklauso nuo pagrindo, prie kurio klijuosite plyteles, pasirinktų plytelių rūšies (be reikalo daug kas nekreipia dėmesio) ir sąlygų sudėtingumo (drėgna vonia ar sausa patalpa). Peržiūrėkite pateiktą lentelę: http://www.iris.lt/prekes/klijai-glaistai-ir-kt/plyteliu-klijai/ ir per 5 minutes be klaidų žinosite, kokius klijus rinktis.
Sienos nelygumus lyginti klijais nenaudinga finansiškai. Tam tikslui yra specialūs ir kelis kartus už klijus pigesni mišiniai. Pavyzdžiui ZW 330, 25kg, išlyginamasis remontinis mišinys. Minėtoje lentelėje nurodytas ir maksimalus galimas klijų storis. Tik žinant visas paminėtas sąlygas, galima rekomenduoti gruntą.
Lina
Laba diena,

Kokiu dar budu galima sujungti medines grindis su plytelemis, nenorime jokiu profiliu? Aciu
Iris (Mindaugas)
Laba diena,

Plyteles grindims sujungti su medinėmis grindimis galima spalvotu silikonu, pvz. Atlas Silton:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/index/?gamintojas=606&q=silikonas&store=
Tokiu silikonu reikia glaistyti ir kitą paslankią siūlę - tarp grindų plytelių ir sienos. Silikono spalvą pasirinkite pagal plytelių tarpams naudoto glaisto spalvą.
Plytelėms glaistyti rekomenduojame glaistą Atlas Artis:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/index/?cat=71%3A71&plytgl_technologija=310&q=artis&store=
Mindaugas
Kokios plyteles tiktu apdailai aplink pities krosnele? Mastome apie akmens mases plyteles is Ribassos kolekcijos. Ar tiktu tokios?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,

Plytelės Ribassos tikrai yra tinkamos kloti aplink pirties krosnelę:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=ribassos

Kaip ir kitos serijos:
Muralla http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=murall
Aitana http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=aitana

Plytelės gamykloje degamos daugiau nei 1100 laipsnių temperatūroje. Pirties krosnelės karštis neturės joms įtakos.
Būtinai naudokite tinkamus klijus, pvz. Atlas Plus http://www.iris.lt/e-parduotuve/atlas-plus-25-kg-plyteliu-klijai-1
Ernesta
Sveiki ruosiuosi atnaujinti sodo namelio virtuve,kuri dabar isklijuota plytelemis. Noreciau jas tiesiog perdazyti,nes yra gana naujos,tik spalva nepatinka.kokius dazus rinktis? Virtuveje yra ir krosnis valgio gaminimui,taip pat tom paciom plytelem klijuota.ar galiu perdazyti ir jas?
Iris (Mindaugas)
Ernesta,
Jums reikėtų konsultuotis su dažų pardavėjais, kuriais dažais galima dažyti plyteles ir, kad jie būtų atsparūs karščiui.
Sandra
Sveiki, kaip nuimti senas plyteles nuo gipskartonio, jo nepažeidžiant?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Neįmanoma nuimti senų plytelių nepažeidžiant po jomis esančio gipso kartono.
Vilius
Sveiki,
Ar reikia naudotį kontaktinį gruntą (pvz. Atlas Grunto Plast) klijuojant plyteles ant monolitinių gelžbetonio laiptų, ar užtektų tik giluminio grunto?
Erika
Kaip nuo naujai suklijuotu plyteliu nuvalyti aptaskyta grunta, virs plyteliu buvo dazoma, meistras gruntavo siena aptaske plyteles ir matyt nepamate, db niekas nepadedu visos plyteles kaip nu begusios priekine siena, ka patarsite gal kokia priemone?
Iris (Saulius)
Viliau,
Kadangi monolitinis gelžbetonis yra įgeriantis paviršius, tai laiptų pagrindą siūlome nugruntuoti giluminiu gruntu (pvz. Atlas Uni-Grunt).
Jeigu tai lauko laiptai, svarbu įrengti laiptų hidroizoliaciją.
Iris (Saulius)
Erika,
Siulome preparatą Atlas Szop 2000. Tai koncentruota priemonė polimerinės dispersijos nešvarumams šalinti. Šalina grunto emulsijų, dispersinių dažų ir tinko nešvarumus.
Laura
Sveiki,
dušo grindyse meistrai ne taip priklijavo vieną plytelę (ne į tą pusę raštas) - ar įmanoma ją išlupti ir pakeisti nepažeidžiant kitų plytelių ir hidroizoliacijos? (plytelė daugmaž grindų viduryje)
Iris (Mindaugas)
Laura,
Duoti patarimą sudėtinga - viskas priklausys nuo meistro. Teoriškai hidroizoliacija gali likti nepažeista.
Išimamą plytelę reikėtų atsargiai keliose vietose įpjauti (suskaldyti) ir išlaužti gabaliukais.
Išimti nesulaužytą plytelę žymiai sunkiau. Tikėtina, kad bus pažeistos gretimos plytelės ir hidroizoliacija.
Andrius
Sveiki,
Ar yra spec. dazu ar kazkoks budas perdazyti virtuveje baltas grindu plyteles, kita spalva.
Iris (Saulius)
Sveiki,
Kreipkitės į specializuotus dažų pardavėjus. Jie parinks dažus grindų plytelėms.
Plytelėms nieko neatsitiks - dažyti, žinoma, galima, bet ar dažai laikys, atsakyti negalime.
jurga
Sveiki. Kur galima ismesti nereikalingas sienu plyteles? I bendrus konteinerius ko gero nelabai tinka.
Kęstas
Sveiki,norėjau paklausti,ar galima klijuoti naujas plyteles ant senų,jei yra grindinis šildymas,ar nebus per storas sluoksnis,ar grindys normaliai šildys?Ačiū už atsakymą.
Iris (Algirdas)
Kęstai,
Naujas plyteles ant senų klijuoti galima. Būtini elastingi klijai: Atlas Plius ar Ceresit CM17. Detaliau: http://www.iris.lt/prekes/klijai-glaistai-ir-kt/plyteliu-klijai/
Šildomų grindų įšilimo laiko pasikeitimo nepajusite, nes dvigubo plytelių storio šiluminė varža vistiek bus 2 ar 3 kartus mažesnė nei daugumos kitų dangų.
Trumpai apie tai: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/.
Iris (Algirdas)
Jurga,
Nedidelį kiekį plytelių galite išmesti į buitinių atliekų konteinerį. Didesnį kiekį (daugiau nei telpa į kibirą) reikia vežti į stambiagabaritinių atliekų aikštelę.
Sonata
Sveiki,o kaip nuimti klijus nuo gibso plokstes,kurie liko nuemus plyteles?Gal yra koks spec.irankis?Nes su kaltu nukaltuot baisiai ilgai ir sunku...
Iris (Saulius)
Laba diena,
Patogesnio įrankio nėra.
Darius
Sveiki,noriu islyginti balkono grindis kurios klijuotos plytelemis su nuolydziu 35mm.Kaip patartumet daryti,ar lyginti tik ta grindu puse kur yra nuolydis?Ar visas grindis,ar neatsoks misinys nuo senos plyteles jei bus vienam kraste keli mm,kitam apie 35mm.Kokias naudoti medziagas ir kokia darbu eiga.Norisi islyginti grindis ir klijuoti naujas plyteles.Aciu
Iris (Saulius)
Laba diena,
Bendras pastebėjimas: balkono grindis reikia daryti su ištisiniu 2%-4% nuolydžiu (1 ilgio metrui 2-4 aukščio centimetrai).
Esamas senas plyteles, prieš tai nuvalius nešvarumus ir įsitikinus, kad jos tvirtai laikosi, reikia nugruntuoti kvarciniu gruntu (Atlas Grunto plast). Ant nugruntuotų senų plytelių su išlyginamu skiediniu ZW formuojamas naujas cementinis sluoksnis.
Minimalus jo storis - 3 mm, maksimalus - 30 mm.
Atvirame balkone balkono grindų jungimui su namo siena reikalinga hidroizoliacinė juosta.
Plytelių klijavimui reikalingi elastingi klijai (Atlas plius).
Algis
Sveiki, nuėmus vonioj plyteles ant sienos liko seni plytelių klijai (panašu į Knauf cementinio pagrindo), ar galiu naujas plyteles klijuoti ant jų? Ar būtina pašalinti senus klijus? Jei galiu, tai kaip paruošt siena?
Darius
Sveiki,ar galima klijuoti plyteles ant balkono priekines gelžbetoninės sienelės po plastikiniu stiklinimu.Ar atlaikys stiklinimo ir plyteliu svori?Ar laikysis plyteles prie metalinio sieneles rėmelio?Ar geriau klijuoti polistirola ir nutinkuoti.Namas renovuotas,balkono pr.sienelė apšildyta iš lauko 5cm.vata.Kitos balkono sienos tinkuotos.Ačiu
Iris (Saulius)
Algi,
Įsitikinkite, kad senų klijų likučiai stipriai prikibę, silpnai besilaikančius sluoksnius pašalinkite. Ant tokio pagrindo plyteles klijuoti galima.
Nuo šio nelygaus pagrindo nuvalykite dulkes ir jį nugruntuokite (Atlas Uni-grunt arba Ceresit CT-17 gruntu). Sieną išlyginkite cementiniu išlyginamuoju mišiniu Atlas ZW. Šiam išdžiūvus, galima klijuoti plyteles.
Jei yra galimas kontaktas su vandeniu, sieną prieš plytelių klijavimą reikia padengti hidroizoliacija. Neskubėkite glaistyti plytelių tarpelių. Leiskite sienai pilnai išdžiūti – 2-3 dienos.
Vonios patalpa sumažės 2-2,5 cm. Svarbu renkantis vonią.
Iris (Saulius)
Dariau,
Sunku viską teisingai įvertinti. Plytelių svoris gali svyruoti 15-25 kg/m2. Patikimiau klijuoti polistirolą ir nutinkuoti.
Katazina
Sveiki,
ant naujai paklijuotu plyteliu liko plyteliu glaisto likuciai (meistrai laiku nenuvale), niekaip neiseina ju isvalyti. Gal yra kokia spec. priemone?
Aciu
Iris (Saulius)
Laba diena,
Plytelių nešvarumams nuvalyti tinka cemento ir kalkių likučių šalinimo priemonė - ATLAS SZOP. Vietas užterštas cementu, pirmiausia, sudrėkinkite vandeniu. Daugiau informacijos apie produktą, atsiųsime el. paštu.
Aldona
Sveiki, virtuvę, koridorių ir holą išklojome ispaniškomis akmens masės plytelėmis, kurios labai teplios, iš karto matosi mėšvarumai, dulkės. Gal galima jas impregnuoti ar nulakuoti, ar dar ką padaryti, kad būtų patogiau valyti ir mažiau tetųsi?,
Aldona
Atsiprašau už klaidą, mažiau teptųsi
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Impregnuoti galima tik neglazūruotas plyteles. Jeigu plytelės glazūruotos, impregnuoti nepavyks.
Impregnantas padengia neglazūruotų akmens masės plytelių paviršių, tačiau dėl intensyvaus grindų naudojimo efektas nėra ilgalaikis.
http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=delfin
http://www.atlas.com.pl/lt/produkty/grupa/134/14/80/656/ATLAS_DELFIN
Galima pasinaudoti profesionaliomis valymo ir impregnavimo paslaugomis, pvz.: http://www.valymasjums.lt/akmens-mases-plyteliu-impregnavimas.htm
Sėkmingo plytelių lakavimo pavyzdžių mes nežinome.
Rimantas
Sveiki, gal galite parašyti, kaip klijuoti plyteles ant medinių grindų?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Plytelių klijavimo būdai ant medinių grindų vidaus patalpose:
1. Jeigu yra galimybė, naujas grindis įrengti kiek aukščiau (sukelti). Ant esamo medinio pagrindo suformuoti 10 mm naują cementinį pagrindą. Jį suarmuoti su 160 g/1m2 armavimo tinkleliu. Tai galima atlikti su Ceresit CN-75 Fiber Plan mišiniu.
Esamos medinės grindys turi laikytis tvirtai ir nelinguoti. Šiam sluoksniui išdžiūvus, priklausomai nuo klijuojamų plytelių, parinkti joms tinkamus plytelių klijus. Plytelių tarpelių užglaistymui naudoti elastingą plytelių tarpų glaistą (pavyzdžiui, Atlas ARTIS arba Ceresit CE 40).

2. Jeigu sukelti esamų grindų nėra galimybės (dėl atsirandančio slenkstuko ar balkono/kambarių durų atidarymo), plyteles prie esamo medinio pagrindo galima klijuoti su Ceresit CM-77 UltraFlex plytelių klijais.
Medinės grindys turi būti stabilios (nelinguoti). Išlieka tikimybė, kad grindys judės ir plytelių glaistas gali vietomis ištrupėti.

Kaip bebūtų medinės grindys yra dalinai judančios, todėl gana sudėtinga patikimai suklijuoti plyteles. Geriau išlupti medines grindis ir tik tuomet klijuoti plyteles, esant stabiliam pagrindui.
Marius
Sveiki,
Noriu klijuoti 30x60 plyteles ant fasado . 15 CM putos ir armavimas, ka patartumet papildomai del stiprumo, kad laikytu pats pagrindas ir neatsiklijuotu pati plytele?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Svarbiausia - laikytis technologijos. Tada nereikės jokių papildomų stiprinančių priemonių.
Technologijos aprašymas pridėtas:
http://www.iris.lt/files/6914/6729/0739/ATLAS_CERAMIK_sistema.pdf
Ernestas
Laba diena, pirkome 1x63x63 akmens mases plyteles grindims, kokio dydzio kliju sukas reiktu naudoti?
Patalpa-katiline, islyginta savaime issiliejancia danga.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Naudokite klijų šukas, turinčias 8 mm dydžio dantukus.
ROBERTAS
Laba diena,ar galima klijuoti klinkerio plyteles ant cement plokstes pirtyje.
Iris (Živilė)
Laba diena,
Pirtyse klinkerio plyteles klijuoti galima. Jos degamos aukštoje 1100–1300 ̊C temperatūroje ir yra atsparios daugeliui aplinkos veiksnių – temperatūrų svyravimams, drėgmei.
Plytelių klijavimui reikalingas tvirtas, stabilus pagrindas. Cemento plokštė tam tinka. Svarbiausia pasirinkti tinkamus plytelių klijus, šiuo atveju, atsparius karščiui.
Arturas
sveiki,ar galima klijuoti plyteles sildomam garaze ant sienu,kuris istinkuotas gipsiniu tinku ? pastatas naujas. Aciu.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Taip, galima klijuoti plyteles ant sienų, ištinkuotų gipsiniu tinku.
Prieš tai reikia sieną nugruntuoti, rekomenduojame Atlas Unigrunt http://www.iris.lt/e-parduotuve/uni-grunt-5-kg-gruntas
Laima
Sveiki,
esu girdėjus keletą atsiliepimų, kad akmens masės plytelės labai tepasi ir nešvarumai nenusivalo paprasta drėgna šluoste.
Gal galite išsamiai aprašyti kokie yra akmens masės plytelių priežiūros/naudojimo ypatumai? Kaip jas prižiūrėti ir kuo valyti?
Laima
Kokias plyteles patartumėte rinktis dušo kabinos grindims, sienoms: keramines glažūruotas, akmens masės poliruotas ar nepoliruotas, ar kt.?
Iris (Živilė)
Laba diena,
dėl akmens masės plytelių priežiūros:

Jeigu akmens masės plytelės neglazūruotos ir ypač jei jos turi struktūrinį paviršių, prižiūrėti jas yra šiek tiek sudėtingiau nei glazūruotas akmens masės plyteles. Labiausiai sutepimai matysis, jeigu plytelės vienspalvės. Jokios išskirtinės priežiūros ar priemonių neglazūruotoms akmens masės plytelėms nėra. Naudokite valiklį, skirtą keraminėms plytelėms.
Iris (Živilė)
Apie plyteles dušo kabinos grindims ir sienoms:

Akmens masės plytelės labiausiai tinka lauko sąlygomis. Jos neįgeria vandens, o šaldamas vanduo nesulaužo plytelės. Klojamos ir vonios kambaryje.
Vidaus sąlygomis galima naudoti keramines glazūruotas plyteles. Jas bus paprasčiau prižiūrėti, nes glazūruotos plytelės lengviau valosi.
Dušo kabinos grindims geriau rinktis neslidžias plyteles arba mažo formato (pvz.: 10*10, 15*15 ir pan.), arba mozaiką (ne stiklo).
Nerekomenduojama dušo kabinos ar vonios kambario grindų kloti poliruotomis plytelėmis, nes jos yra slidžios. Geriau rinktis natūraliu matiniu paviršiumi.
Danute
Sveiki.Noriu patarimo.Vonia isklijavome plonomis glazūruotos plytelėmis.Sviesiai geltonos spalvos.Vietoj dušo kabinos dejome dušo padą ir Užuolaida .Sienos yra iš blokelių ir kaltas žalias gipskartonis.Dabar po maudymosi dusines vietoje, kur plytelės gauna tiesiogiai vandens,jos patamsėja.Pagal mane per plytelės prasisunkia vanduo ,slanpa siena.Ka reikėtų daryti.? Patalpa maža.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Šiuo atveju per skaidrią glazūrą matote sudrėkusį plytelės pagrindą, kuris gali įgerti 10–20 % vandens (leidžiama visoms keraminėms sienų plytelėms).
Per glazūrą vanduo negali prasisunkti į plytelės pagrindą. Greičiausiai problema ta, kad nėra 100 % hermetizuotos plytelių briaunos, todėl per jas patenka vanduo į plytelės pagrindą. Tarpai tarp plytelių turi būti visiškai užglaistyti. Plytelių briaunos yra suapvalintos bei dalinai dengtos glazūra – glaistas suapvalinimuose turi uždengti glazūrą.
Kita problema gali būti su pripjautomis plytelėmis sienos apačioje bei susijungime tarp dviejų sienų. Pripjautos pagal reikiamą matmenį plytelės neturi suapvalintos briaunos, o glazūra yra labai plona. Todėl šiose vietose glaistas negali būti žemiau plytelės paviršiaus. Įprastai šioms briaunoms hermetizuoti naudojamas silikonas. Jis būna tos pačios spalvos kaip ir glaistas. http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/index/?cat=72%3A72_16%3A16&q=siliko&store=
Danute
Laba diena.Aciu už atsakymą.glaistas tarp plytelių yra, bet jis yra zemiau plytelių, su nežymių įdubimų.Plyteles nėra pripjautos,jos nedidelės.Taip ir yra,kai mažiau vandens patenka ant plytelių ,tai tik pakrasciukai aplink plytelė patamsėja.Tai dabar reikia iškrapštyti glaista ir ištepti tarpus su tuo silikonu.Ar aš gerai supratau?Ačiū už atsakymus.Geros dienos..
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Dušo kabinoje daug drėgmės todėl rekomenduojame:
1. Tarpus tarp plytelių ant sienos glaistyti geros kokybės glaistu, kuris yra atsparus pelėsiams bei turi antibakterinę apsaugą, pvz., reikiamos spalvos Atlas Artis http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/index/?cat=71%3A71&q=artis&store=
http://www.atlas.com.pl/lt/produkty/grupa/134/145/146/690/SI%C5%AALI%C5%B2_GLAISTAS_ATLAS_ARTIS
Primename, kad tarpai tarp keraminių plytelių dušo kabinoje turi būti užglaistyti praktiškai iki pat plytelės briaunos viršaus. Tuomet vanduo nepateks į neglazūruotą plytelės šoną ir plytelės pagrindas neįgers.

2. Jungiamąsias siūles tarp plytelių ir dušo pado/dušo sienelių arba kampinę siūlę tarp skirtingų sienų ar sienos/grindų glaistyti atitinkamos spalvos silikonu, pvz., Atlas Silton S http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/index/?limit=30&q=silton&store=
http://www.atlas.com.pl/lt/produkty/grupa/134/145/147/696/ATLAS_SILTON_S
Silikonas yra skirtas "judančioms" siūlėms hermetizuoti.
Robertas
Laba diena.Ar tinka klijuoti akmens mases plyteles pirtyje salia krosneles.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Taip, galima klijuoti akmens masės plyteles pirtyje šalia krosnelės. Ir ant sienų, ir ant grindų.
Ausra
Sveiki, noriu paklaust ant kokio pagrindo patartumete klijuoti klinkerines plyteles medineje pavesineje apsiltinta akmens vata sienos, kad neikaistu nuo krosneles ar zidinio(dar neapsisprende )?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Prie sienelės prisukite cementinę drožlių plokštę CETRIS. Ant jos klijuokite plyteles su padidinto elastingumo klijais.
ROBERTAS
Laba diena.Ar galima naudoti silikona kampiniai siulei pirtyje netoli krosneles ir kokiu glaistu glaistyti plyteliu tarpus pirtyje?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Atlas silikoną Silton S galima naudoti kampinei siūlei netoli krosnelės, jeigu briauna, kurią tepsite silikonu įkaista ne daugiau kaip +160 – +180°C .
Jeigu temperatūra aukštesnė, naudokite specialiai karščiui atsparius silikonus.
Pirtyse naudokite elastingus, mažai vandenį įgeriančius, turinčius apsaugą nuo grybelio plytelių tarpų glaistus. Tokie glaistai yra Atlas Artis ar Ceresit CE-40.
Bronius
laba diena, Noriu paklausti,kaip priklijuoti akmens mases plyteles ant bitumines prilydomosios dandos?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Ant prilydomos dangos plytelės klijuojamos retai. Nepatartina to daryti. Plytelės taip buvo klijuojamos prieš 10–15 metų.
Tokioje terasoje nebus tvirto pagrindo, trūkinės plytelių tarpų glaistas. Geriau pašalinti prilydomą dangą, suformuoti reikiamą nuolydį, ištepti pagrindą hidroizoliacija ir priklijuoti akmens masės plyteles.
Vilma
Laba diena,
Ar galima ant senu keraminiu plytelių klijuoti klinkerines plyteles?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Galima. Prieš tai senas plyteles reikia nugruntuoti Atlas Grunto–Plast gruntu. Klijuoti su Atlas Plus arba Atlas Mega Plus klijais, jeigu klinkerio plytelė yra didelių matmenų. Taip klijuojamos plytelės ant grindų (horizontalių paviršių).
Ant sienų (vertikalių paviršių) klijuoti tik su Atlas Plus klijais.
Mindaugas
sveiki norejau paklausti kaip nuvaliti sena glaista nuo pliteliu kad nepazeistciau pliteliu ar ira koks skistis ar kitais budais reikia nuvaliti busiu dekingas uz atsakima
Iris (Saulius)
Laba diena,
Glaisto bei cementinių likučių nuo plytelių šalinimui naudokite ATLAS SZOP valymo priemonę: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=895012
Netepkite valymo priemone siūlės. Priemonės aprašymas šiame puslapyje: http://www.iris.lt/prekes/plyteles/info/plyteliu-tarpu-glaistymas/
Daiva Macijauskienė
Sveiki, patarkite, kaip paruošti sienas vonios kambaryje plytelių klijavimui. Sienos sumūrytos iš blokelių. Plytelių dar nepirkome.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Sumūrytas sienas nugruntuokite gruntu Atlas Uni-Grunt: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=Atlas+Uni-Grunt
Vėliau nutinkuokite cementiniu tinku:
Atlas ZT, 25 kg, tinko mišinys (rankiniam tinkavimui): http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=ZT%2C+25+kg
Atlas ZTM, 30 kg, mašininis tinko mišinys (mašininiam tinkavimui): http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=ZTM%2C+30+kg

Dušo kabinos zoną ištepkite hidroizoliacine mastika: Atlas Woder E arba Atlas Woder W: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=woder
Voniai reikia naudoti elastingus plytelių klijus, bet konkretus parinkimas priklauso ir nuo plytelių dydžio: http://www.iris.lt/prekes/klijai-glaistai-ir-kt/plyteliu-klijai/
Rokas
Laba diena, Sauliau,

Domintų plytelių klijavimas tiesiai ant akytojo betono blokelių sienos(katilinės patalpai), patarkite kokį gruntą rinktis ar užteks giluminio, o gal su kvarciniu smėliu? Galbūt dar yra papildomų priemonių sukibimui užtikrinti? Sienos pakankamai lygios..
M
Sveiki,

noriu pasiteirauti, ar galima klijuoti sienu plyteles pradedant viena plytele nuo grindu ir didejant geometrine progresija plyteliu skaiciumi i virsu link lubu - paliekant dazyta be plyteliu sienos dali?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Galima. Apatinės plytelės prilaiko viršutines tik klijavimo metu iki klijų dalinio sukietėjimo.
Gali prireikti viršutines plyteles kuo nors paremti arba ilgiau palaukti iki apatinės tvirtai laikysis.
Iris (Saulius)
Laba diena, Rokai,
Pakaks neskiesto giluminio grunto.
ASTA ARCHANGELSKĖ
Laba diena. Sudėjo meistras blizgias akmens masės plyteles ir po darbų palei siūles nepavyksta niekuo nuvalyti tarsi rūku aptrauktų plytelės kraštų (nors ,,meistras,, sakė, kad nusivalys peiliuku). Kraštai neblizgūs tarsi nutrinta glazūra. Kas galėjo nutikti ir gal galima dar kažkaip išgelbėti? Dėkoju.
Iris (Mindaugas)
Sveiki,
Nėra visiškai aišku, kokios plytelės suklotos. Panašu, kad tai poliruotos neglazūruotos akmens masės plytelės.
Dauguma poliruotų plytelių paviršiuje turi mikroporas, atsirandančias poliravimo metu. Jeigu meistras glaistė siūles neužklijavęs plytelių paviršiaus, į šias poras pateko glaistas, kuris ir neišsivalė. Todėl plytelės kraštuose dalinai tapo matinės. Reikalingas preparatas, tirpinantis glaisto, klijų likučius.
Pabandykite nuvalyti su SZOP 1 kg, valymo priemone. Tai stipri koncentruota cementinių likučių valymo priemonė (ant glaisto siūlės preparato nenaudokite).
http://www.iris.lt/files/9114/6597/5346/Atlas_Szop.pdf
http://www.iris.lt/e-parduotuve/szop-1-kg-valymo-priemone-1
Ovidijus
Sveiki.
Suskilo fasadinė akmens masės plytelė (į penkias dalis). Tokios vienos negaunu. Gal yra galimybė ją suklijuoti, kad kuo mažiau matytusi ir gal yra kokio glaisto, kuriuo galima užglaistyti ištrupėjusias vietas?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Galima, bet įtrūkimai matysis. Plytelės šukes priklijuokite prie pagrindo tais pačiais plytelių klijais, kuriais klijavote plyteles ant fasado, o ištrupėjusias vietas ir siūles užglaistykite tinkamos spalvos plytelių tarpų glaistu.
Jeigu nerandate identiškos plytelės, peržiūrėkite ir didesnių matmenų plyteles. Reikiamą dydį galima išpjauti. Dėmesio vertas sprendimas - įdėti kitos spalvos plytelę (kelias).
Ovidijus
Plytelė neklijuojama, ji tvirtinama. Reikia suklijuoti ir įstatyti į senąją vietą. Reikia klijų ar pnš kažko, kas ją sulipintu, o poto jau užglaistyti, kad kuo mažiau matytusi, nes tai yra daugiabutis (balkono siena).
Virga
Sveiki, pirkome pas jus akmens mases plyteles, negaliu atsakyti kokios, bet konsultantei minejom, kad klijuosim viduje toleta. Bet pavirsius ju siurkstus, uztepus glaista ir po to ji nutrynus dregna kempine, visos plyteles apsinese glaistu, pabalo plemais, kiek bevalyciau svariu vandeniu jos visvien dziudamos nusvieseja plemais. Gal pasirinkom netinkamas plyteles? Ar valydama glaista kazka ne taip darau? Nesitikejau kad jos bus tokios kibios ir sunkiai valysis, nes grindu sluoste tiesiog prikimba ir pavalyti su grindu sluoste neimanoma.
Iris (Mindaugas)
Laba diena, Virga,
Ant plytelių likę glaisto/klijų, kuriuos reikia išvalyti – reikalingi preparatai, tirpinantys glaisto, klijų likučius.
Rekomenduojame valyti su SZOP 1 kg valymo priemone. Tai stipri koncentruota cementinių likučių valymo priemonė. Dėmesio: netepkite priemone glaisto siūlės. Sugadinsite.
http://www.iris.lt/files/9114/6597/5346/Atlas_Szop.pdf
http://www.iris.lt/e-parduotuve/szop-1-kg-valymo-priemone-1
Valymą gali tekti kartoti kelis kartus, kol plytelės galutinai išsivalys.
Plytelės yra tinkamos. Visos šiurkštesnio paviršiaus plytelės valosi sunkiau.
Iris (Saulius)
Ovidijau,
Tokios paskirties klijų nežinome. Reikėtų ieškoti tarp universalių klijų.
Ovis
Sveiki, ar galima klijuoti plyteles ant lubu kurios yra 34 laipsniai nuozulnumas ?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Klijuoti galima, bet nestandartiniam sprendimui reikės išradingumo.
Lubos turi būti tinkamai paruoštos: nuvalyti visi sluoksniai, mažinantys klijų lipnumą (dulkės, kalkės, dažų likučiai ir pan.) Lubas nugruntuokite neskiestu gruntu Atlas Uni-Grunt Plus arba Ceresit CN-94.
Naudokite greito rišimo (stingimo) klijus Atlas MIG. Jais galima klijuoti plyteles vertikialai siena nuo viršaus žemyn, bet šis atvejis sudėtingesnis – reikės, ko gero, plytelę paremti iki klijai pritrauks.
Su didelėmis plytelėmis gali būti komplikuota. Neturint įgūdžių, lengva nebus.
Klijus tepkite ir ant plytelės, ir ant pagrindo.
Jurga
Sveiki, prašau patarti, ar galima kažkaip iš plytelių padaryti pusapvalę grindjuostę. Turim monolitinio namo pusapvalį balkoną ir jame grindys išklijuotos didelėmis plytelėmis, iš tų pačių norėtume ir grindjuostės pagal pusapvalę sieną. Ačiū.
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Du variantai:
1. Daryti iš gabaliukais supjaustytų plytelių, parenkant tinkamą gabaliukų dydį.
2. Aptepti koloną 1 cm storio ir norimo aukščio tirštų plytelių klijų sluoksniu. Iš standaus kartono ar medžio padarytu apverstos L raidės formos trafaretu, suformuoti iš klijų taisyklingą apskritimo formą. Iždžiūvusius klijus nudažyti plytelių spalvos dažais. Rezultatas bus geresnis.
Jelena
Laba diena negaliu Atlas Szoo 2000 pasalinti demiu nuo grunto.
Gintarė
Laba diena. Ką daryti, trupa tarpai iš plytelių? Remontas darytas prieš 5 metus, medžiagos naudotos kokybiškos, tačiau kuo toliau, tuo labiau ištrupa tarpeliai iš tarp plytučių.
Iris (Saulius)
Laba diena, Jelena,
Atlas SZOP 2000 yra priemonė, pritaikyta dispersinių tinkų, apsaugos priemonių ir gruntavimo emulsijų dėmių šalinimui, bet ji nėra universali priemonė visiems nešvarumams šalinti.
Gali būt, kad priemonė netinka, nes ant grunto esamų dėmių kilmė yra kitokia.
Iris (Saulius)
Laba diena, Gintare,
Naudojant tinkamas medžiagas, bet netinkamai jas ruošiant (į glaistą dažniausiai įpilamas didelis vandens kiekis), tvirtumas stipriai sumažėja.
Priemonės, skirtos glaisto trupėjimui mažinti, nėra. Pabandykite siūles ištepti preparatu Atlas Delfin. Dėl gilios skverbties jis gali kiek sumažinti glaisto irimą. Produkto aprašymas: http://www.iris.lt/files/1914/8334/9791/Atlas_Delfin.pdf
maryte
kaip nuvalyti nuo plyteliu isdziuvusi chloro tirpala
kristina
sveiki, suklijavus stiklo mozaikos plyteles dušo zonoje ir pradėjus naudotis dušu,plytelės esančios grindų zonoje iš apačios pradėjo juoduoti.Ar kaltos nekokybiškos plytelės ar galbūt meistras kažko nepadarė ką turėjo padaryti klijuojant plyteles kur nuolat bus vandens?
Iris (Saulius)
Laba diena, Maryte,
Deja, nežinome.
Iris (Gintarė)
Laba diena, Kristina,
Plytelės niekuo dėtos.
Dėl netinkamos hidroizoliacijos ir/arba glaistymo vanduo patenka po plytelėmis.
Kaip tinkamai atlikti hidroizoliaciją ir glaistymą, rasite: http://www.iris.lt/prekes/plyteles/info/plyteliu-klijavimas/
Adomas
Laba diena, Iris,
Turiu problemą, susidūriau pirmą kart per 2 m. kai užsiimu postatybiniais valymais. Žinia, kad kai kuriems plytelių klyjuotojams rankos auga iš šiknos, turbūt jau ne naujiena... "meistrai" išklijavę sienų plyteles (akmens masės su blizgesiu) nenuvalė likusių nešvarumų po klijavimo ir fūgavimo, turiu įtarimą, kad dar ir yra užpilta giluminio grunto,nes valant su skiesta rūgštim nusiėmė tik kalkės, o po kalkėm pasirodė visas "meistrų" darbas. Klausiu jūsų: kaip išvalyti ištraukti giluminį gruntą iš plytelių, ir išimti pridžiuvusias fugos liekanas iš plytelių vidaus grublėtumo (plytelės grublėtos, nelygios, tamsios, fuga tamsi)- Klijuota prieš 2,5 mėn , klientas valėsi su actu 8%, neapsikentęs išsikvietė mus. Bet ir mums jau reikia ieškoti, kas patars. Dėkoju.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Plytelių klijų ir glaisto likučių pašalinimui valiklis – SZOP (1 kg): http://www.iris.lt/files/7414/8515/4672/Atlas_Szop.pdf, o giluminio grunto likučių pašalinimui – SZOP 2000 (1 kg): http://www.iris.lt/files/7614/8515/4687/Atlas_Szop_2000.pdf

Atidžiai perskaitykite naudojimo instrukcijas, ypač Szop preparato, nes tai rūgšties koncentratas. Netepkite ant glaisto, nes gali išbalinti esamą glaistą.
Išbandykite mažiau matomose vietose.
Miglė
Laba diena, ar galima perdažyti tualeto kambario sienų ir grindų plyteles. Prieš dešimt metų sudėjome mėlynas plyteles, laikosi gerai, tačiau nusibodo jau tokia spalva?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Plytelėms dažai nekenks. Ar jie gerai sukibs su plytelės paviršiumi, ar dažai nenusidėvės, ypač ant grindų, priklauso nuo dažų. Deja, patarti kokiais dažais dažyti negalime.
Justas
Kokiu cementiniu skiediniu galima klijuoti išsilūpusias keramines plyteles nuo apšildomos sienelės (visa sienelė plytelėmis ir yra klijuota cementiniu skiediniu,bet ne mano klijuota)?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Jeigu pagrindas yra betonas, klijuokite Atlas Plus klijais.
Jei polistirolas – pirmiausia, nuarmuokite jį Atlas Grawis U mišiniu, o plyteles klijuokite su Atlas Plus klijais.
Kristina
Ar galima ant plyteliu klijuoti laminata ?
algirdas
kaip nulupti senas klinkerines plyteles nuo namo fasado.pagrindas putupolisterolis?ir kaip toliau paruosti siena naujam klijavimui taip pat klinkerinemis plytelemis.? o ar galima ant senu plyteliu klijuoti?gal papildomai ant senu plyteliu reik kaiscius igrezti?
algirdas
kuom isvalyti trinkeles nuo demiu kur liko nuo pjovimo darbu.praejo metai bet demes liko
Iris (Laurynas)
Laba diena, Kristina,
Laminuota grindų danga klojama tik plaukiojančiu būdu t. y. naudojant paklotą. Jis neklijuojamas!

Pagrindas laminuotai grindų dangai privalo būti kietas, stabilus, sausas, švarus ir lygus. Jei plytelės suklotos lygiai ir nėra staigių aukščio pasikeitimų ar aštrių iškilimų – galima.
Prieš klojant rekomenduojame perskaityti laminato klojimo instrukciją: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Iris (Saulius)
Laba diena, Algirdai,
Dėl dėmių išvalymo kreipkitės į trinkelių pardavėjus. Mes nesame šios srities žinovai.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Technologijos nėra. Meistrai sudaužo plytelę ir ką nors aštrų plokščią (kaltą ar pjūklą, ploną plieno vielą) pakišę po sekančia plytele, išjudina ir atlupa plytelę kartu su klijais.
Klijuoti ant senų fasadinių plytelių naujas plyteles negalima: bendras plytelių svoris viršys armavimo tinklelio ir smeigių išlaikomą svorį. Plytelės atšoks ir nukris.

Montuoti kaiščius per esamas plyteles galima, bet papildomo plytelių sluoksnio gali neišlaikyti tinklelis.
Gero rezultato garantuoti negalima.
Raimonda
Sveiki,ar galimatarpams tarp plytių pasirinkti skirtingos spalvosglaistą?p z.plytelės samaninės spalvos,o glaistas rudas tamsiai?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Galima. Glaisto savybės nuo spalvos nepriklauso.
Jurgita
Ar galima keramikines grindu plyteles deti vonioje ant sildomu grindu ? Ar tik akmens mases? Aciu!
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Bet kuriose patalpose ant šildomų grindų galima dėti ir keramines, ir akmens masės plytelės.
Giedrius S.
Sveiki,kokiais klijais geriausia klijuoti plyteles prie koklinio peciaus?ačiū
Iris (Saulius)
Laba diena,
Kokliai paprastai mūrijami su specialiu molio mūro mišiniu, kurio sudėtis kardinaliai skiriasi nuo plytelių klijų sudėties. Skirtingos medžiagos – skiriasi ir plėtimosi koeficientai. Nuo to gali priklausyti plytelių tarnavimo laikas. Klijuojant plyteles, palikite didesnius tarpus (6–10mm).

Koklių pagrindus reikia pašiaušti mechaniškai (suraižyti ar panašiai, nes jų dauguma būna glazūruoti). Nugruntuoti giluminiu gruntu Uni Grunt Plus, o klijuoti su plytelių klijais, kurie turi S1 parametrą:

--su Bioflex 25 kg plytelių klijais. Išeiga ~4,5–5 kg.
Atsparūs temparatūrai apie 80°C–90°C

--arba su Atlas Plus, 25 kg. Išeiga ~4,5–5 kg. Atsparumas ~70°C.
Laura
Laba diena, išsirinkome glaistą siūlėms tarp plytelių rudų - rudą, tačiau meistrams išglaisčius tarprlius jie - bordo atspalvio. Ką daryti, kad pakeisti tarpelių atspalvį?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Galimos priežastys: suklysta pasirenkant glaistą arba ruošiant glaistą panaudotas netinkamas vandens kiekis. Todėl pakinta ne tik glaisto spalva, bet ir techniniai parametrai.
Gero sprendimo nėra. Glaistą reikia iškrapštyti mechaniškai.
Giedrius S.
Ar dekoratyvinio akmens plyteles galima klijuoti ant kokliu?ar jos nesutrukines nuo silumos...
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Keraminės arba akmens masės plytelės nuo šilumos tikrai nesutrūkinės, nes jos yra degamos 1100-1300 laipsnių temperatūroje, o jų struktūra yra vientisa. Deja, ar nesutrūkinės dekoratyvinis akmuo atsakyti negalime. Jeigu tai natūralus akmuo ir jo struktūra nėra vientisa, tai sutrūkinėti gali. Jeigu tai dirbtinis akmuo, reikia žiūrėti gamintojo deklaruojamas savybes.
Gražina
Laba diena.
Norim pakeisti grindų plytelės,patarkit kaip nuimt senas akmens masės plyteles.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Jeigu plytelės priklijuotos gerais klijais prie tvirto pagrindo, tai nuimti plytelių nesudaužant jų neįmanoma.
Reikalingi plaktukas ir pleištas. Kalti iš šono nuo pagrindo - gal pavyks atmušti nuo pagrindo plyteles kartu su klijais.
Jola
Laba diena,
Sename name yra stiklinė veranda,pastatyta 1975m.Joje didelė temperatūrų kaita. Žiemą, kadangi nešildoma-iki 15 šalčio, vasarą iki 25 karščio.. Norėciau plytelėmis išdėti esamas medines grindis.Ar būtina kloti cetrio plokštes , ir kokias plyteles patartumėte dėti -keramines ar akmens masės,ar poliruotas ar neglazūruotas ar dar kažkokias.Būčiau dėkinga, jei patartumėte ir kokią apdailą pritaikyti vienintelei sienai.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Plytelėms reikalingas tvirtas ir stabilus pagrindas, todėl klijuoti ant medinių grindų nerekomenduojama (pagrindas judės, glaistas sutrūkinės, plytelės gali atšokti kartu su klijais nuo grindų). Kloti cetrio plokštės nerekomenduojame, nes jų matmenys nuo temperatūros ir drėgmės kinta labiau nei OSB plokštės. Cetriui reikėtų specifinio tvirtinimo, gruntavimo ir kt.
Geriau naudoti OSB plokštę. Jos storį reikėtų parinkti priklausomai nuo tarpų tarp medinių balkių. Greičiausiai tai bus 15-18 mm storio plokštė. OSB plokštę tvirtinti medsriegiais, paliekant 3-5 mm tarpelius tarp plokščių. Užtiesus PVC plėvele, išliejamas grindų mišinys Ceresit CN-75.
Mišinio storis 15-18 mm. Ant gauto pagrindo klijuojamos plytelės.
Rekomenduojame kloti šalčiui atsparias plyteles. Tai gali būti ir akmens masės, ir klinkerio plytelės. Teoriškai tinka ir keraminės plytelės, jeigu patalpoje nėra drėgmės (drėgmė įsiskverbia, užšąla ir plytelės sutrūksta). Bet geriau apsidrausti ir nesirinkti neatsparių šalčiui plytelių.
Tinka ir glazūruotos, ir neglazūruotos plytelės. Tačiau reikalingos neslidžios plytelės (slidumas mažiausiai R9), nes žiemą yra tikimybė, kad dėl drėgmės ir šalčio plytelės taps labai slidžios. Todėl poliruotos plytelės netiks.
Sienos vėlgi tinka betkurios šalčiui atsparios plytelės. Galima dekoruoti įvairaus akmens imitacijos plytelėmis:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/17-52-nebraska
http://www.iris.lt/e-parduotuve/32-47-ribassos
http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=17*52+alaska
Grazele
Laba,noriu paklausti ar labai brangu būtų pasidaryti virtuvėje apšildintas grindis pries klijuojant plyteles, bet norėčiau apšiltinimą dėti iš laido o ne tą dėti šildomą gatavą šiltinimo kilimėlį nes manau būtų pigiau, ar tai labai sudėtingi dalykai
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Nesam geri šios srities specialistai, bet žinome, kad neturint specialių žinių, savadarbio šildymo kilimėlio pasigaminti nepavyks.
Juozas
Laba diena,

Norime išsiklijuoti garažo grindis akmens masės plytelėmis. Šiuo metu grindys betonuotos ir šildomos vamzdeliais.
Ar reikia gruntuoti ir tepti hidroizoliaciją? Kokius klijus, gruntą ar hidroizoliaciją pasirinkti šiuo atveju?
Ar reiktų sienas irgi nuhidrozioliuoti jei turime galvoje, kad patalpoje bus drėgna ir šlapia ant grindų plytelių dėl laikomos mašinos?
Ar užtenka rankinės plytelių pjovimo mašinos akmens masės plytelėms nupjauti?

Ačiū labai
Iris (Saulius)
Laba diena,
Sniegui/vandeniui/purvui surinkti ant garažo grindų suformuokite nuolydžius. Jeigu galutinė danga bus plytelės, tai naudodami plytelių klijus ATLAS MEGA PLUS, su jais galite suformuoti nuolydį. Galimas klijų storis 4-20 mm. Įrenkite trapą (trapus). Paprastai trapai įrengiami prie vartų ar garažo viduryje.
Praėjus 28 paroms po betonavimo, galima klijuoti plyteles. Prieš klijavimą nugruntuokite gruntu Atlas Uni-grunt arba Ceresit CT-17.
Hidroizoliacija būtų reikalinga, jei pro betoną iš apačios skverbtųsi drėgmė. Jei jos nėra, hidroizoliacija nereikalinga. Drėgmė iš viršaus plytelėms nekenkia.
Grindų plyteles klijuokite ATLAS MEGA PLUS plytelių klijais. Jei sienų plytelėmis neklijuosite, ant sienų visu perimetru užklijuokite 8-10 cm pločio iš tų pačių plytelių išpjautą plintusą. Jeigu sienas dažysite, 20 cm nuo grindų, sieną nutepkite hidroizoliacine mastika, pavyzdžiui, WODER E 5 kg arba CERESIT CL51 5 kg.
Akmens masės plytelėms pjauti užtenka rankinės plytelių pjovimo mašinos. Jei plytelės būtų labai didelės ar pjaunant su rankine pjovimo mašina skiltų, naudokite elektrinį kampinį pjoviklį („bulgarkę“).
As
Laba diena. Ar galima ant senų plytelių klijuoti naujas plyteles?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Taip, galima. Senos plytelės turi būti tvirtai sukibusios su paviršiumi. Prieš atliekant darbus būtina gerai nuvalyti senas plyteles, t. y. pašalinti purvą, riebalus ir kt. Senų plytelių paviršių reikia padengti gruntu, pvz., Atlas Grunto Plast. Šis preparatas pagerins klijų sukibimą su senomis plytelėmis. Klijus geriausiai rinktis didelio elastingumo, bent jau C2 klasės, pvz., Atlas Plus.
Marija
Sveiki,
Norime perklijuoti lauko terasa ir laiptus naujomis ispaniskomis klinkerinemis plytelemis.
Kokiais klijais patariate klijuoti lauko terasa ir laiptus klijuojant klinkerinemis plytelemis?
Ar reikia pasalinti likusius senus plyteliu klijus nuo klijuojamo terasos pavirsiaus?
Ar reikia kazkaip paruosti terasos pagrinda pries klijuojant?
Kokius tarpus tarp plyteliu patariate palikti klijuojant lauko laiptus ir terasa?
Koki glaista plyteliu tarpams rekomenduojate lauko klinkerinems plytelems terasoje?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Visą išsamią informaciją su brėžiniais rasite Iris tinklalapyje: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/plyteliu-klojimas/plytelemis-isklotos-terasos-grindys/ ir http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/lauko-laiptai/
Irena
Ar galima nusipirkti vaso akmeninems grindims padengti po plovimo,pvz. Bissell "Mop&shine"? Ar yra kito gamintojo?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Tokiais produktais neprekiaujame.
Artūras
Ar galima užtinkuoti lauko sienos plytelės molio ar keraminės? Jos tiesiog bira ..
Iris (Saulius)
Laba diena,
Ant krentančių plytelių tinkuoti neverta – kartu su plytelėmis nukris ir tinkas.
Plyteles reikia nulupti (plaktuku, kaltu) ir tik tada tinkuoti.
Loreta
Sveiki, Iris salone pirktos Ceramika Paradyz ORNELIA BIANCO SCIANA 25x40 G1, GRUPĖ BIII, plytelės vonios kambario sienoms po klijavimo praėjus porai savaičių pradėjo skilinėti ir skilinėja toliau (darbai vyko 2016 m. rugpjūčio mėn.). Darbus kruopščiai atliko patikimas ir patyręs meistras. Kokios gali būti skilinėjimo priežastys? Ar tai plytelių brokas? Ką galite patarti?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Tai nebus plytelių brokas. Priežastis, dėl kurios skilinėja priklijuota plytelė, yra plokštumos (vonios sienos), ant kurios priklijuota plytelė, sėdimas.
Jo priežastis – nepakankamas pamato ar kitos tą sieną laikančios konstrukcijos atsparumas gniuždymui. Jei sėdimas tęsis, priklijuota nauja plytelė irgi suskils.
Toks konstrukcijos sėdimas dažniausiai baigiasi po keleto metų nuo statybos pabaigos. Jam pasibaigus – perklijuoti plyteles.
Vitalijus
Laba diena,kaip uztaisyti grindu plyteliu isdauzytas ertmes.......
Iris (Saulius)
Laba diena,
Grindų plytelių išdaužytas ertmes galima užtaisyti plytelių klijais ATLAS MEGA PLUS. Galimas sluoksnio storis 4–20 mm.
Reikia pašalinti silpnai besilaikančias plytelių duženas, gerai išvalyti ir, nugruntavus Atlas Grunto-Plast arba analogu, ertmes užpildyti klijais.
Tokie užtaisymai nėra vizualiai gražūs.
Jurga
Ka daryti jeigu plyteles isklijavo su fuga skirta lauko darbams.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Plytelių tarpų glaiste (fūgoje) nėra lipniųjų medžiagų. Plytelės iškart atšoks nuo pagrindo.
Jurga
Laba diena kuo galima butu isvalyti fuga is klinkerio.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Plytelių glaisto (fugos) likučius iš klinkerio plytelių išvalysite su cemento ir kalkių šalinimo priemone – Atlas Szop: http://www.iris.lt/files/7414/8515/4672/Atlas_Szop.pdf
Tai rūgštinis preparatas, tad nenaudokite ant pačios fugos. Po valymo ant plytelių vietomis gali atsirasti baltos dėmės. Jas nuplaukite su vandeniu, naudodami šepetį.
Pirminį bandomąjį valymą atlikite mažiau matomoje vietoje.
Rusnė
Laba dina,
Gal galite patikslini, kaip suvedamos plytelės su parketu, kai svetainės ir virtuvės zona bendra? Parketas 14 mm, plytelės tuo tartu 9 mm. Kaip sprendžiamas skirtingų aukščių klausimas, bei kaip suvedama vienas su kitu? Ar dedama tarp plytelės ir parketo kažkokia skiriamoji juosta?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Priklausomai nuo to, kokiu storiu bus tepami plytelių klijai ir ar parketlentė bus klijuojama ar dedama ant tam tikro storio pakloto, aukščių skirtumas gali būti minimalus arba nebūti jokio.
Vienas iš būdų sujungti skirtingo aukščio dangas ar uždengti sujungimo vietą būtų tokio tipo profilių panaudojimas: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita/mfaf-4001-suj-juosta-40x0-9-azuolas-1
Kitas, dabar populiaresnis būdas yra nenaudoti jokios juostelės. Patyrę meistrai sulygina skirtingo aukščio dangas su klijais, išlyginamasiais mišiniais, padaro (atpjauna dangas lygiai) sujungimo vietą lygią, o privalomą palikti tarp skirtingų dangų tarpelį užpildo į kažkurią iš jų panašios spalvos akrilu ar panašia medžiaga. Tokiu būdu gaunama labai neišsiskirianti iš fono, leidžianti dangoms judėti, sujungimo siūlė.
Gaiva
Sveiki,
Ruošiama danga a.m. plytelėms, tačiau išlyginamasis sluoksnis džiūdamas negiliai suaižėjo po 12 val. (padengta iki 1,5-2 cm, 10 m2). Kaip galima pataisyti situaciją? Ačiū už pagalbą.
Gaiva
Sveiki,
Ruošiama danga a.m. plytelėms, tačiau išlyginamasis sluoksnis džiūdamas negiliai suaižėjo po 12 val. (padengta iki 1,5-2 cm, 10 m2). Kaip galima pataisyti situaciją? Ačiū už pagalbą.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Nenurodyta kokio pločio bei gylio įtrukimai atsirado.
Jeigu jie nedideli (tarkime iki 2-3 mm) - tarpelius galima užglaistyti plytelių klijais parinkus reikiamą jų konsistenciją. Tam tiktų ATLAS Geoflex plytelių klijai.
Jeigu tarpeliai didesni nei 3 mm, rekomenduojame naudoti išlyginamąjį skiedinį - ATLAS ZW 330.
Žinoma, pirmiausiai reikia įsitikinti ar išlietas išlyginamasis sluoksnis apskritai yra tvirtas, nes suaižėjimų atsiradimas rodo, kad skiedinio paruošimo technologijoje arba jo naudojimo eigoje buvo padaryta klaidų.
Vadim
Sveiki. Nuo ko pradet klijojant betoninius laiptus. Kokie ypatumai klijojant laiptus? Kokia darbo eiga. Aciu.
Iris (Mindaugas)
Labas rytas,
Plačiau apie laiptus rasite: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/lauko-laiptai/ bei http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/vidaus-laiptai/
Nerijus
Sveiki! Noriu klijuot fasadines klinkerio plyteles ant peciaus kuris sumurytas is samotiniu plytu ant kanto! Didele temperatura! Koki grunta ir kokius klijus tureciau naudoti? Beje kliju sluoksnis vietomis gali siekti ir gera centimetra! Aciu!
Ona
Laba diena, vonioje meistras klijavo glazūruotas Elida kolekcijos plyteles. Kai baigė darbus, pastebėjome, kad plytelės subraižytos. Ar galėjo susibraižyti glaistant, ar nekokybiškas plyteles pasirinkome? (Glaistas Ceresit CE 40 kibirėliuose) Ar įmanoma kokia priemone „sušvelninti" įbrėžimus?
Iris (Gintarė)
Sveiki,
Plytelės galėjo susibraižyti dėl kietų, abrazyvinių medžiagų paruošus netinkamos konsistencijos glaistą (su per mažu vandens kiekiu) ir užtrinant juo ne tik plytelių siūles, bet ir visą plytelės plotą. Tiksliau galėtume atsakyti pamatę subraižymų nuotraukas.
paulius
Sveiki, pirkom pas Jus plyteles - (641052 60*60 MMAW PLASTER SAND, ak. m. plyteles), jos yra duse, ir atsirado balta demė, gal nuo šampūno ar dušo želės, su vandeniu nenusivalo. Su kuo valyti (kokia naudoti chemiją) šitas plyteles??? Ačiū.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Siūlome išmėginti koncentruotą valiklį Atlas SZOP: http://www.iris.lt/files/7414/8515/4672/Atlas_Szop.pdf Dėmę valykite (patrinant) su šepetėliu ir nuplaukite vandeniu. Stenkitės, kad preparatas nepakliūtų ant plytelių tarpų siūlių.
Julius
Laba diena, kaip reikėtų paruošti grindis plytelių klijavimui, jeigu žadama kloti plyteles ant seno smetoninio parketo ir ar didelė tikimybė, kad net teisingai paruošus plytelės gali suskilinėti dėl parketo "vaikščiojimo"
Iris (Saulius)
Laba diena,
Mediniai pagrindai yra problematiški plytelių klijavimui. Taip, neįrengus ant esamo parketo naujo pagrindo sluoksnio, išlieka tikimybė, kad plytelės gali įskilti.
Tiesiogiai ant medinių pagrindų netinka įprasti cementiniai plytelių klijai, reikia:
-naudoti brangius daugiafunkcinius silaninius klijus;
-daryti didesnius nei įprastai plytelių tarpus tarp plytelių;
-įvertinti, ar dėl pakitusio grindų aukščio užsidarys kambario durys.
Formaliai, priklijuoti plyteles prie seno parketo galima, bet... jokių garantijų.
Julius
Ačiū už atsakymą. Šiuo atveju yra galimybė įrengti naują pagrindo sluoksnį ant parketo, sakykite, jūsų nuomonę koks būtų optimaliausias būdas, tiek patikimumo tiek kainos atžvilgiu?
Iris (Saulius)
“Naują” pagrindą liekite su mišiniais, kurie savo sudėtyje sustiprinti mikropluoštu. Pavyzdžiui, su Ceresit CN-75 Fiber Plan arba analogais. Parketą nugruntuokite su priemone Ceresit CN-94 arba analogai.
Jeigu apdaila bus plytelės, tai liejamas sluoksnio storis pakankamas ~10-12 mm.
Sąnaudos apie 1,5 kg/1 m2 kiekvienam 1 mm storiui.
Zina
Laba diena..... zadam pirkti vidaus plyteles dabar, o klijuoti pavasari ir laikyti nesildomame garaze, ar per ziema nepakis jų kokybe ? Tas pats klausimas ir apie vonios kriaukles ir klozetus......
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Sausame garaže plyteles ir keraminę santechniką galite sandėliuoti. Jeigu garaže labai drėgna ir neigiama temperatūra, geriau keraminių plytelių jame nesandėliuoti.
Daiva
Laba diena,gal galetumete patarti kokias plyteles deti virtuveja ir kolidiriuja glazurotos ar geriau matines dydis60/60
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Matinės plytelės irgi yra glazūruotos. Be glazūruotų matinių jos dar gali būti blizgios, pusiau poliruotos ir poliruotos.
Poliruotos plytelės yra slidžiausios. Koridoriuje ir virtuvėje, ko gero, reiktų rinktis plyteles šiurkštesniu paviršiumi.
Perdėtai šiurkštus paviršius sunkiau valosi. Raštas - skonio reikalas, bet ant margų plytelių mažiau matosi nešvarumai.
Mūsų e-parduotuvėje, naudodami spalvų ir matmenų filtrus, rasite didelį plytelių pasirinkimą:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/akmens-mases-plyteles?limit=30&plytele_matmenu_grupe=482&plytele_matmenys=457&plytele_technologija=486&store=
Danguolė
Sveiki,
turime bėdą: klijavome keramines grindines plyteles ant šildomų grindų (šildymas išjungtas), daug jų atšoko. Bandėme skystesnius klijus- tas pat. Ar gali būti problema plytelėse, nes tos problemos su katilinės ir dušo grindų plytelėmis neturėjome? Ką patartumėte?
Svajunas
Kaip uzsisakyti pagal norima atspalvi spalva, plyteliu tarpu glaisto?
Evaldas
Sveiki, kodel sutrukinejo cerenzit plyteliu glaistas, po plytelem kaupiasi vanduo, ka siulytumet daryt, patalpa-duso kabina.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Galimos trys priežastys dėl broko:
Dušo kabina įrengta nesilaikant viso mazgo įrengimo rekomendacijų. Gal dalis medžiagų net nebuvo panaudota.
Pagrindas ant kurio buvo klijuotos plytelės buvo nepilnai išdžiūvęs - paskubėta klijuoti plyteles ir glaistyti.
Plytelių klijų ir plytelių glaisto blogai paruošta (netinkama) konsistencija.
Nijolė
Po remonto bute liko daug plytelių klijų dulkių, kurios visur nusėdo ir jau ima erzinti kvėpavimo takus. Ar ilgalaikis buvimas toje patalpoje nekenksmingas? Kaip jas naikinti.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Po remonto darbų įprastai, jau išnešus visas atlikusias statybines medžiagas, jų likučius ir paviršių uždengimus, dar atliekami šie darbai:
Patalpa gerai išvėdinama;
Su siurbliu nusiurbiamos dulkės nuo palangių, grindų bei visų patalpoje esančių paviršių;
Patalpa dar kartą išvėdinama;
Su drėgna šluoste valomi šviestuvai, palangės, grindys, radiatoriai, langai ir kita. Atliekamas "generalinis" patalpos valymas. Tam reikalingos ir specialios valymo priemonės.
Po šių valymo darbų, klijų (ir ne tik) dulkių, patalpoje tikrai nebeliks. Bet toks ilgalaikis buvimas dulkėtoje patalpoje, gali neigiamai paveikti žmogaus sveikatą.
Rimantas
klinkerio plytelem noriu apklijuoti kamina patalpoje. Bus ir aukstesnes temperaturos [apie 200c]. Rekomendavo aukstatemperaturine mastika-glaista TERMO+999C. Ar tai teisingas sprendimas?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Rekomendacija teisinga. Šiais klijais mes neprekiaujame. Apie naudojimą konsultuokitės su pardavėju.
Miroslavas
Sveiki.Pries metus laiko isklijavom vonios sienas keraminemis plytelemis..dabar kaip pastukseni per plyteles,tai vietomis garsas toks tarsi ji atsokusi,tarsi ne visur klijai laiko.Kas galetu buti? Gal pats tinkas atsokes yra? Nes katilinej,tai vietomis atsokes tinkas.Jei tinkas kaltas,tai jos laikysis ar gali ir nukristi nuo sienos?:)
Iris (Saulius)
Laba diena,
Duslus garsas reiškia:
1. Klijuojant plyteles, klijai buvo blogai paskirstyti po plytele (dengia mažą plytelės paviršių).
2. Klijai atšokę nuo plytelės. Vadinasi, klijuota su netinkamos konsistencijos (per daug išdžiūvusiais) klijais.
3. Klijai atšokę nuo pagrindo. Vadinasi, nebuvo naudotas arba netinkamai naudotas gruntas prieš plytelių klijavimą.
Jeigu atšokęs tinkas, gali pradėti trupėti plytelių siūlių tarpai, atsirasti įtrūkimų pačioje plytelėje, po kiek laiko gali nukristi ir viena/kita plytelė.
Saulius V.
Pirtyje, priepirtyje, wc ir svetainėje, visur šildomos grindys. Buvo naudoti universalūs plytelių klijai. Klijų skuoksnis labai skirtingas. Kai kur virš 10 mm, kitur beveik 0 mm. Ar čia jau bėda? Ar didelė tikimybė, kad klijai neatlaikys ir plytelės atšokinės? Ačiū.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Skirtingas klijų sluoksnio storis nėra problema, bet minimalus jų kiekis turi būti ne mažiau 2-3 mm. Abejonių kelia klijų parinkimas. Pateikta informacija nepakankama įvertinti, ar pasirinkti klijai tinka. Šildomoms grindims naudojami ne universalūs, bet elastingi klijai.
Teisingas parinkimas: plonam 2-3 mm klijų sluoksniui- Atlas Plus arba Ceresit CM-17, 5-10 mm storiui - Atlas Plus Mega (4-20mm) arba Ceresit CM-12 (3-30mm).
Plytelių atšokinėjimui įtaką daro ne tik klijavimas, bet ir patalpų dydžiai, temperatūrinių siūlių skaičius. Tikėtina, kad dalis plytelių atšoks. Laikui bėgant jų kiekis didės.
Zita
Sveiki. Ar galima dažyti ( dekoruoti vietomis) klinkerines lauko laiptų plyteles? Klijuotos rudeniop, spalva šiaip sau (ruda).Ačiū
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Plyteles galite dažyti – joms nieko nenutiks. Klauskite dažų pardavėjo kaip dažyti, ar dažai atsparūs lauko sąlygoms, ar pakankamai atsparūs trinčiai.
Rasa
Kokiais dažais rekomenduotumėte perdažyti vonios kambario plyteles?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Nesame dažų specialistai ir patarti negalime.
Pavel
Sveiki. Mano vardas Pavel. Klyjuoju plyteles virs 15 metu. Su kitais kolegomis turime ginca. Mano nuomuone akmems mases plyteles ( anglikai porcelain) ilgesni laika lieka siltos. Ar tai taip ?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Medžiagos įšilimo/atvėsimo laiką sąlygoja medžiagos šiluminė varža: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Akmens masės plytelių šiluminė varža yra didesnė už keraminių plytelių šiluminę varžą. Todėl esant vienodoms kitoms sąlygoms (plytelių storis, klijai ir pan.), akmens masės plytelės lėčiau įšils, bet ilgiau liks šiltos.
Ir vienų, ir kitų plytelių šiluminė varža labai maža ir, vargu, ar pavyks skirtumą pajusti praktiškai.
Donatas Vaitiekaitis
Sveiki,
Ketinu pats kloti akmens mases sienu plyteles: 120cm plotis, 40 cm aukstis 1 cm storis

Ketinu naudoti klijus C2TES1
Ar tinka, gal turit ka geriau pasiulyti?

Naudosiu 1.5 mm tarpelius su pleistais

Taip pat nusipirkau 16mm akmens mases plyteliu grazta smulkiems darbams. Didesnes skyles (pvz bide ar wc nuotekoms bei vandens padavimui) issipjausiu su kampiniu slifuokliu deimantiniu disku (tuo paciu ir plyteles pjausiu)

Gal yra kokiu spec patarimu tokio kalibro plytelems?

Plyteles spec siustos is Ispanijos
Iris (Saulius)
Laba diena,
Pasirinkta klijų rūšis tinka. Svarbu, kad gamintojas būtų patikimas.
Didesnes skyles paprastai gręžia "karūnomis". Jos nepigios, tad verta pasidomėti įrankių nuomos įmonėse.
Jei plytelės rektifikuotos (kraštinės pjautos), galite naudoti 1,5 mm glaisto tarpus (gamintojai rekomenduoja minimum 2 mm tarpus). Prieš klijavimą patikrinkite plytelių kraštinių išlinkį. Jeigu išlinkis artimas 2mm (maksimalus leistinas), darant platesnį tarpą mažiau matysis nelygumai.
Jeigu plytelės nerektifiuotos, tarpas turi būti 3-4 mm priklausomai nuo plytelės matmenų (ilgis/plotis) tolerancijos.
Egidijus
Sveiki,
Planuojame kloti plyteles ant šildomų grindų, šiuo metu patalpos šildomos ir į grindis patenka apie 30 laipsnių vanduo, Po kiek laiko galima kloti ant betoninių grindų plyteles, atjungus šildymą, kad išlaikyti plytelių klijavimo technologiją ir po kiek laiko galima paleisti šildymą kai plytelės išklijuotos ir kokia iš pradžių leisti temperatūrą. Plytelės keraminės, ne akmens masės.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Prieš klijuojant plyteles, grindininį šildymą reikia išjungti. O pagrindo (grindų) temperatūra turi būti kaip ir patalpos temperatūra.
Išklijavus plyteles, po 2-3 dienų galima įjungti grindininį šildymą. Vandens temperatūra šildymo vamzdeliuose nustatoma kaip ir patalpos temperatūra ir keliama po 2°C/parą.
Brigita
Sveiki,
Ar galima grindu plyteles klijuoti ant sienu? Aciu
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Taip.
Justina
Sveiki, norėjau pasiteirauti ką galima padaryti jei sienos išklijuotos poliruotomis akmens masės plytelėmis (119×60 cm, marmuro imitacija). Neįspėjo, kad prieš klijuojant reikia impregnuoti ir kai kurios plytelės yra pažeistos, vietomis prarado blizgesį. Ar yra koks būdas jas nupoliruoti ar atnaujinti blizgėjimą?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Nėra galimybės nupoliruoti plyteles taip, kaip jos nupoliruojamos gamykloje.
Ant poliruotų plytelių paviršiaus pateko glaisto ar kitų medžiagų, kurias reikia bandyti pašalinti (ištirpinti ir surinkti) panaudojant specialius valiklius: http://mproducts.lt/fila-deterdek-1l-rugstinis.
Pasipraktikuokite mažiau pastebimoje vietoje.
Elena
Labas vakaras. Kabindami drabužinės kabyklą prieškambaryje meistrai pragręžė skylę į vonios kambarį. Kuo užtaisyti atsiradusią plytelėje skylę? Remontas vonios kambaryje padarytas vos 1 mėn. Ačiū už atsakymą.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Galimi keli variantai:
1. Užglaistyti tuo pačiu plytelių siūlių glaistu arba glaisto spalvos silikonu;
2. Jeigu rezultatas (vaizdas) nebūtų priimtinas, tai galima pakeisti visą plytelę;
3. Pakabinkite ką nors toje vietoje (paveiksliukas, pakaba chalatui ir t. t.).
Regina
Laba diena
ar galima klijuoti grindų plyteles ant nedadžiuvusio betono?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Negalima klijuoti, nes didelė tikimybė, kad dalis plytelių atšoks.
Aurimas
Laba diena, ruošiuosi klijuoti plyteles pats. Ar reikia pirma susimontuoti WC į būsima vieta, gyvatuką ir duris susimontuoti ir tik tada klijuoti plyteles ant sienų ir grindų? Ar pirma susiklijuoti paskui montuoti visą techniką?
Koks eiliškumas būtų tokiu atvėju?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Pirmiausia išvedžiojami vamzdynai iki vonios įrangos (vonios, wc, praustuvo, maišytuvų, gyvatuko ir kt.) pajungimų bei elektros laidai/lizdai, po to klijuojamos plytelės (plytelėse išgręžiamos skylės vonios įrangai, rozetėms ir pan.) ir, suklijavus bei išglaisčius plyteles, kabinama vonios įranga.
Durų staktą paprasčiau įstatyti iki klijuojant plyteles, bet galima ir priklijavus plyteles prieš glaistymą silikonu (kad neliktų tarpų tarp staktos ir plytelių, jeigu stakta bus be apvado).
Nerijus
Sveiki,taip gavos,jog lubos buvo daromos jau po plyteliu klijavimo ir to pasekoje,plyteles apsitaske giluminiu gruntu.Norejau suzinoti,ar imanoma ji isvalyti?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Jeigu giluminis gruntas buvo vandens dispersijos pagrindu, tai apnašas nuvalysite su koncentruota valymo priemone Atlas SZOP 2000: http://www.iris.lt/files/7614/8515/4687/Atlas_Szop_2000.pdf
Laurita
Laba diena. Virtuvėje išklojome plytelėmis grindis ir jau užtaisėme glaistu tarpus. Tačiau pamatėme, kad spalva netinka - pernelyg šviesi. Norėtume sužinoti, ar dar galime išgelbėti situaciją ir kažkaip pašalinti netinkančios spalvos glaistą? Galbūt yra būdas jį uždažyti? Jeigu ne, gal yra kažkoks įrankis, padedantis išgrandyti tarpelius?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Glaistą iš plytelių tarpų galima pašalinti tik mechaniškai. Specialaus įrankio nėra, darbas ilgas ir nuobodus.
Per vieną toną (spalvas indentifikuoti pagal Atlas arba Ceresit glaistų paletes) spalvą galima patamsinti cheminėmis priemonėmis - preparatas Fila StonePlus: ( http://mproducts.lt/fila-stoneplus-250-ml-slapias-efektas)
Ivona
Sveiki, ar galima butu sutvarkyti subraizytas keliose vietose glazuruotas plyteles, kokios priemones tinka?
Vaida
Sveiki, kaip nuvalyti nuo šviesių akmens plytelių juodą tarpelių glaistą, nes nuvalius glaistą lieka pajuodusios dėmėtos plytelės, kurių nuekaip nenuvalome.Kodėl taip gaunasi ar nekokybiškos plytelės?
Iris (Mindaugas)
Laba diena, Ivona,
Priemonių ar būdų sutvarkyti subraižytas plyteles nėra. Reikia keisti naujomis.
Iris (Saulius)
Laba diena, Vaida,
Glaistas nuo glaistomų plytelių turi būti kuo greičiau nuvalomas: http://www.iris.lt/prekes/plyteles/info/plyteliu-tarpu-glaistymas/
Tai ypač svarbu akmens masės plytelėms, į kurių poras glaistas įsiskverbia.
Dėmės iš plytelių valomos priemone SZOP, 1 kg: http://www.iris.lt/files/7414/8515/4672/Atlas_Szop.pdf Valiklio negalima tepti ant glaisto siūlės, nes ši pašviesės. Pasipraktikuokite valymą mažiau matomoje vietoje.
Dėmių ar patamsėjimų atsiradimą beveik visada lemia ne plytelių kokybė, o netinkamas glaistymas. Glaistas įsiskverbia į visas plyteles. Todėl prieš glaistant (ypač kontrastingu glaistu), būtina išmėginti glaisto poveikį plytelėms.
karolis
Laba diena, virtuveje atsoko dauguma senu plyteliu nuo sienos, taciau liko klijai ant jos, kalkinio betono.Klijai gan gerai prilipe, tik vietomis reikejo nuvalyti smulkius nutrupejimus, o daugiau klijai sunkiai valosi, krenta kartu su kalkiniu betonu.Dabar planuojame ta siena dazyti, apie 9-10 kv.m., ar galima tinkuoti gipsiniu tinku tiesiai ant sienos su likusiais klijais, kad islygint nelygumus? ar reiketu naudoti betonkontakt ar kazka panasaus? Aciu uz patarimus
Iris (Saulius)
Laba diena,
Nelygumų išlyginimui geriau naudoti tos pačios sudėties kaip pagrindas mišinius - cementinius ar kalkinius-cementinius. Cementiniai mišiniai atsparesni gniuždymui nei gipsiniai.
Esamus sienos nelygumus, išlyginsite: http://www.iris.lt/e-parduotuve/zw-330-25-kg-islyginamasis-remontinis-misinys. Galimas sluoksnio storis 3-30 mm.
Tinka ir gipsiniai mišiniai, tik jo sluoksnio storis bus kiek didesnis nei cementinių.
Dėl grunto panaudojimo.
Betokontakt paprastai naudojamas labai didelio tankio arba silpnai įgeriantiems mineraliniams pagrindams gruntuoti. Dėl pagrindo nevienalytiškumo ir galimai skirtingų medžiagų naudojimo (cementiniai/gipsiniai) galima naudoti šį arba analogišką (http://www.iris.lt/e-parduotuve/grunto-plast-5-kg-universalus-gruntas) gruntą.
Ieva
Laba diena.

Virtuveje isklojome marmurines plyteles ir padengeme impregnatoriumi. Padengus juo ant plyteliu isryskejo tamsios demes, nesvarumai. Galimai tai glaistas. Plyteles baltos, grindys sildomos. Patarkite kuo galima butu nuvalyti plyteteles, kad ju nepazeisti. Koki valikli rekonenduotumete.
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Tikro marmuro plytelių nenuvalys niekas, nes marmuro poros sugers kiekvieną valiklį. Dėmės gali išnykti pačios per keletą metų.
Keramines plyteles su marmuro imitacija galima valyti Atlas Szop priemone.
Tai rūgštinis preparatas (koncentratas), tad bandyminiam valymui jį praskieskite vandeniu. Paviršių iš pradžių sudrėkinkite vandeniu.
Priemonės netepkite ant plytelių siūlių tarpų, o tik ant pačių plytelių.
Valymą pradėkite nuo atokesnės (ne pagrindinės) grindų vietos.
Plačiau apie Atlas Szop priemonę: http://www.iris.lt/files/7414/8515/4672/Atlas_Szop.pdf
Mindaugas
Laba diena,
gal galite pakomentuoti ką duoda sauso presavimo keraminėms plytelėms vandens įgeriamumas? Kuo skiriasi plytelės jeigu įgeriamumas 3 % ir nuo tų kurių įgeriamumas 10 %? Ar kitos savybės (stiprumas lenkimui, dilumas ir kitos) išlieka tokios pat?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Plytelės skirstomos grindims (žinoma jos tinka ir sienoms) ir sienoms (netinka grindims). Sienų plytelėms nereikia tokio stiprumo lenkimui, gniuždymui bei paviršiaus atsparumo nusidėvėjimui kaip grindų plytelėms. Todėl sienų plytelių gamyba paprastesnė ir jų fizinės savybės yra blogesnės, negu grindų plytelių. Pagal standartą vandens įgeriamumas sienų plytelėms yra >10%, o grindų plytelių 0-6%.
Peržiūrėkite paskutinę lentelę:
http://www.iris.lt/prekes/plyteles/info/apie-plyteles/pasirinkimas-pagal-patalpa/
Tomas
Sveiki. Turime tokį klausimą... Nusipirkome būstą, kuriame įrengtas grindinis šildymas. Labai norėtume esamas grindų plyteles pakeisti kitomis. Ar galima klijuoti naujas plyteles ant jau esamų?.. Ar dėl to nenukentės šildymo efektyvumas? Labai ačiū!..
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Plytelės ir plytelių klijai yra geras laidininkas, todėl naujas plyteles užklijavus ant esamų, šildymo efektyvumas nesumažės.
Būtini elastingi klijai: http://www.iris.lt/prekes/klijai-glaistai-ir-kt/plyteliu-klijai/
Puikus šildymo efektyvumas pasiekiamas ir naudojant PVC lenteles: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/vinilines-lenteles/
Tomass
Laba diena.
Plyteles yra dideles 75 75 suklijavom, kai kurios plyteles nesukibo su misiniu(grindys yra sildomos)?klijai sildomoms grindims parinkti knauf k4
Iris (Saulius)
Laba diena,
Gali būti kelios problemos:
1. Jeigu klijai liko ant pagrindo, tikėtina, kad jie per ilgai buvo atviri (užtepti) ant pagrindo.
2. Jeigu klijai liko ant plytelės, tikėtina, kad blogai paruoštas grindų pagrindas (negruntuotas).
3. Prieš plytelių klijavimą grindų šildymas turi būti išjungtas, o po 2 dienų galima pradėti šildymą, bet nuo sumažintos vandens temperatūros ir ją keliant kas parą po ~+5°C: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Robertas
Laba diena, ar galima klijuoti 120x40 plytelėmis visą sieną iš karto? Ar reikia tik pora eilių per dieną, kad nenuslinktų.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Jeigu pasirinksite tinkamus klijus (pvz., Atlas ULTRA Geoflex, Atlas Plus Naujas), skirtus klijuoti dideles plyteles (formatas net >3 m2) ir laikysitės šių klijų paruošimo instrukcijos bei klijavimo technologijos, tuomet galima plyteles klijuoti ant sienos iš karto.
Rolandas
Laba diena, ar galima klijuoti plyteles ant sienos, aplink židinio kapsule be tarpu. Plytelės 60x60 akmes masės glazuruotos, šlifuotos.
Rolandas
Laba diena, ar galima klijuoti plyteles ant sienos, aplink židinio kapsule be tarpu. Plytelės 60x60 akmes masės glazuruotos, šlifuotos.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Dėl nuo židinio sklindančios šilumos plytelėms nieko neatsitiks. Tačiau gamintojai nerekomenduoja klijuoti plytelių be tarpų nei prie židinio, nei bet kurioje kitoje vietoje. Rekomenduojamas 2 mm tarpas rektifikuotoms (pjautoms) plytelėms.
Tomas
Sveiki,
Planuoju vonios grindis padengti plytelėmis, bet susimąsčiau ar būtina plyteles kloti dar ir po vonia? Kadangi vonia turės savo sieneles, tai už jų vis tiek niekas nesimatys. Ar yra kažkokių priežasčių, dėl ko yra rekomenduotina iškloti plyteles ir "po vonia"? Jeigu yra drėgmės rizika, tai gal tiesiog užtenka padengti tą vietą dregmei atspariu sluoksniu?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Vonios kambaryje reikalinga hidroizoliacija, kuri įrengiama prieš klijuojant plyteles (plačiau: http://www.iris.lt/prekes/vonios/kambarys/hidroizoliacija/).
Todėl nebūtina klijuoti plyteles po vonia, kur plytelės bus uždengtos vonios sienelėmis. Tačiau rekomenduotume išklijuoti plytelėmis visas grindis - bus vienodas vonios grindų aukštis ir paprasčiau pastatyti vonią bei išvalyti išsiliejusį vandenį.
Karolis
Laba diena,
Turime grindis isteptas bitumine mastika, ar plyteles gerai prilips prie sios izoliacijos?
Karolis
Laba diena,
Turime grindis isteptas bitumine mastika, ar plyteles gerai prilips prie sios izoliacijos?
Karolis
Laba diena,
Turime grindis isteptas bitumine mastika, ar plyteles gerai prilips prie sios izoliacijos?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Prie bitumo klijuoti plytelių cementiniais klijais negalima. Jį reikia pašalinti.
Iš gamintojo artimiausiu metu tikimės gauti atsakymą, ar gaminamas gruntas, kurio naudojimas leistų klijuoti tiesiai ant bitumo.
Informuosime.
Gintautas Paltanavičius
Sveiki, ar galite patarti kokias plyteles galime rinktis lauko laiptams, svarbu būtų neslidžios ir matmenys 60x60. Kokia tai būtų klasė.
Gintautas Paltanavičius
Patikslinu, kad matmenys 30x30
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Keletas variantų:
Plytelės grublėtu paviršiumi (slidumo klasė R11) http://www.iris.lt/e-parduotuve/30-30-idaho-klif-ak-m-plytele-1 ir prie jų derančios pakopinės plytelės http://www.iris.lt/e-parduotuve/30-30-idaho-stop-2017-dizainas-ak-m-pakopa
Plytelės grublėtu paviršiumi (slidumo klasė R11) http://www.iris.lt/e-parduotuve/30-30-montana-klif-ak-m-plytele-1 ir prie jų derančios pakopinės plytelės http://www.iris.lt/e-parduotuve/30-30-montana-stop-2017-dizainas-ak-m-pakopa
Plytelės grublėtu paviršiumi (slidumo klasė R11) http://www.iris.lt/e-parduotuve/30-30-texas-klif-ak-m-plytele-1 ir prie jų derančios pakopinės plytelės http://www.iris.lt/e-parduotuve/30-30-texas-stop-ak-m-pakopa-1
Plytelės grublėtu paviršiumi (slidumo klasė R10) http://www.iris.lt/e-parduotuve/300-300-9-5432-burgund-rustik-klink-plytele-1 ir prie jų derančios pakopinės plytelės http://www.iris.lt/e-parduotuve/300-300-11-5623-burgund-stop-klink-pakopa-1 bei kampinė pakopinė plytelė http://www.iris.lt/e-parduotuve/300-300-11-0307-burgund-stop-nar-klink-kamp-pakopa-1
Plytelės grublėtu paviršiumi (slidumo klasė R10) http://www.iris.lt/e-parduotuve/300-300-9-5463-kalahari-rustik-klink-plytele-1 ir prie jų derančios pakopinės plytelės http://www.iris.lt/e-parduotuve/300-300-11-5661-kalahari-stop-klink-pakopa-1 bei kampinė pakopinė plytelė http://www.iris.lt/e-parduotuve/300-300-11-7054-kalahari-stop-nar-klink-kamp-pakopa-1
Turime ir daugiau spalvinių, rašto variantų.
Apie reikalavimus lauko laiptų plytelėms skaitykite: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/lauko-laiptai/
Laimis
Laba diena ,
Turiu bėdą su virtuvės grindų plytelių tarpais . Atsikrausčius į butą maždaug po mėnesio ėmė trupėti tarpų glaistas, pašalinau glaistą ir vėl išnaujo užglaiščiau ,naudojau ceresit CE 33 ,pradėjas džiūti glaistas iškart ėmė trupėti vėl. Gal yra kažkoks spec. glaistas būtent grindų tarpams ,ar priemonė su kure reikėtų ruošti glaistą ?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Dažniausiai pasitaikanti problema - išmaišius mišinį su didesniu kiekiu vandens nei nurodoma, siūlės gali trūkinėti, dėl to, sumažėja ir jų atsparumas.
Lina
Laba diena, kokios akmens masės glazūruotos pusiau poliruotos ( lappato) grininės plytelės turi ilgą garantiją (10-15m)? Išsirinkom Apenino Bianco, bet nerandam garantinio laikotarpio.
Norim kloti visam bute, išskyrus vonią. Gal patartumėte ar mūsų geras pasirinkimas, norėtume kad ilgai nereiktų keisti.
Labai ačiū.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Oficialus gamyklinis garantinis laikotarpis - 6 metai: https://cerrad.com/en/products-gb/produkt/apenino-bianco-lappato-60x60/
Garantija taikoma esant tinkamomis naudojimo ir priežiūros sąlygomis.
Lappato plytelės palaipsniui tampa labiau matinės tose vietose, kur daugiausiai vaikštoma ir yra abrazyvinių medžiagų. Tai dažniausiai atsitinka įėjimuose pro lauko duris dėl atsirandančio smėliuko, kuriuo ir veikiamas plytelių paviršius.
Ar rinktis lappato, ar matines? Matinės atsparesnės, lappato gražesnės. Ar tarnaus 15 metų - priklauso nuo grindų švaros (abrazyvinių medžiagų).
Edmundas
Ar galima klijuoti plyteles ant medines sienos jei taip tai koki grunta klijus naudoti
Iris (Saulius)
Laba diena,
Plytelės gali būti klijuojamos ant medinės sienos. Reikalavimai pagrindui (sienai): http://www.iris.lt/prekes/plyteles/info/plyteliu-klijavimas/
Pagrindą reikia nugruntuoti su Ceresit CN-94. Klijuoti su Ceresit FT-101 arba Ceresit CM-74 ULTRAPOX.
Vidmina
Laba diena, kuo reiktų padengti natūralaus akmens mozaikos plyteles,kurios naudojamos duše?Po ilgesnio naudojimo pilki akmenukai ruduoja. Ačiū už atsakymą.
Vidmina
Laba diena, kuo reiktų padengti natūralaus akmens mozaikos plyteles,kurios naudojamos duše?Po ilgesnio naudojimo pilki akmenukai ruduoja. Ačiū už atsakymą.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Akmenukai gali ruduoti dėl vandens kokybės - daug geležies.
Išmėginti rekomenduojame Atlas natūralaus akmens ir akmens masės plytelių impregnantą: http://atlas6.atlas.com.pl/lt/produkty/grupa/134/14/80/1672/NAT%C5%AARALAUS_AKMENS_IR_AKMENS_MAS%C4%96S_IMPREGNANTAS_
Dovile
Kokia hidroizoliacija rekomenduotumet pries klojant plyteles atviroje terasoje/balkone 40kv.
Dovile
Kokia hidroizoliacija rekomenduotumet pries klojant plyteles atviroje terasoje/balkone 40kv.
Iris (Saulius)
Laba diena,
rekomenduojame šią hidroizoliaciją:
WODER DUO-KA, 24 kg, hidroizoliacija (A komponentas) - http://www.iris.lt/e-parduotuve/woder-duo-ka-24-kg-hidroizoliacija-a-komponentas-1
WODER DUO-KB, 8 kg, hidroizoliacija (B komponentas) - http://www.iris.lt/e-parduotuve/woder-duo-kb-8-kg-hidroizoliacija-b-komponentas-1
Neringa
Laba diena, pas Jus pirkome plyteles WOODMAX DESERT REC, kurias impregnavome Fila Hydrorep impregnantu. Plytelės neatrodo tolygiai, atrodė plėmuotos. Tuomet išplovėme grindis grindų valymo chemijja ir plytelės pabalo, kažkaip sureagavo su ta chemija ir su vandeniu neišsivalo! Dabar pagrindinėje svetainės zonoje grindys pabalę! Ką daryti?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Sudėtinga atsakyti, nes panaudota įvairi chemija, neaišku kiek kurios yra likę ir kuri chemija kaip sureagavusi.
Visų pirma, nereikia impregnuoti glazūruotų plytelių - impregnantas į glazūrą neįsigeria ir lieka kaip plėvelė ant plytelių paviršiaus.
Šio impregnanto instrukcijoje rašoma, kad tai:
įsiskverbianti apsauga, impregnantas natūraliam akmeniui ir cementui - https://viskasplytelems.lt/lt/statybines-medziagos/prieziuros-priemones/fila-hydrorep-1-l-naturalus-efektas

Tikėtina, kad:
1. susidarė netolygi impregnanto plėvelė, kas atrodė kaip plėmai
2. valant chemija impregnanto plėvelė sureagavo ir pakeitė spalvą

Būtina pašalinti impregnanto plėvelės likučius - rekomenduojame pasikonsultuoti su impregnanto pardavėjais.
rima
kokiais tarpais reikia klijuoji nerektifikuotas plyteles ant šildomu grindų plotas 50 kv
Iris (Saulius)
Laba diena,
Kai grindų plytelės yra iki 30*30 cm, minimalus siūlės plotis ~2 mm, jeigu didesnės, ~3,0 mm ir daugiau.
Klijai tinkami šildomoms grindims:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/statybiniai-misiniai/klijai-plytelems?plytkl_pagrindas=638&store=
Aurelija
Laba diena,
susidūrėme su problema, dėjome sienom ir grindim akmens masės poliruotas plyteles, tačiau plytelės po plyteliu tarpu glaistymo, nuvalius tapo vietomis matinės, lyg subraižytos, kiekviena plytelė, braukiant ranka arba skuduru paviršius nebe lygus sunkiai braukiamas. Sunku patikėti, kad plytelės galėjo susibraižyti, buvo naudojama viskas pagal instrukcijas jokiu papildomu chemiju ar valikliu tik kempine ir tarpu glaistas.( Glaistas buvo ruošiamas atskirai miltelius maišant su vandeniu) Gal esate susidure su panašiu atveju? Gal žinote budu kaip galima tas vietas išpoliruoti ar paversti vėl blizgiomis? Labai gaila, jei susibraižė plytelės tikrai brangios ir kokybiškos, sunku patikėti, kad galėjo nuo glaisto susibraižyti jį valant nors vietomis valant teko labiau paspausti kempine norint nutrinti likučius...
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Labai tikėtina, kad yra likę glaisto likučių, dėl ko plytelės atrodo matinės. Atidžiai pažiūrėkite, ar paviršius nešvarus, ar suraižytas. Jei nešvarus, glaisto likučius kiek įmanoma reikia išvalyti. Tam skirtas rūgštinis valiklis Atlas Szop:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/szop-1-kg-valymo-priemone-1
http://www.iris.lt/files/9114/6597/5346/Atlas_Szop.pdf
Atkreipiame dėmesį, kad būtina išbandyti valiklį mažame mažai matomame plote, kad įsitikintumėte, ar jis nepažeidžia plytelės.
Kita priežastis - trinant kempine glaisto likučiai galėjo pažeisti plytelių paviršių. Glaistas yra abrazyvinė medžiaga ir juo įmanoma subraižyti kai kurių plytelių paviršių.
Subraižytų plytelių paviršiaus atstatyti neįmanoma.
Darius
Kaip ir kokias grindinias plyteles klijuoti atvirame balkone, ar galima klijuoti ant betono, koki grunta naudoti, kokio plocio tarpelius tarp plyteliu daryti
dovile
sveiki, kaip klijuoti plyteles ant bitumines dangos?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Visos reikalingos medžiagos ir darbų eiga aprašyta šiame straipsnyje (trečiame brėžinyje): http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/plyteliu-klojimas/plytelemis-isklotos-terasos-grindys/
Iris (Saulius)
Laba diena,
Galimi sprendimai:
1. Geriausias sprendimas - pašalinti esamą bituminę dangą ir teisingai įrengti terasą.
2. Geras sprendimas - ant esamos bituminės dangos įrengti naują 50-60 mm cementinį pagrindą ir ant jo klijuoti plyteles.
3. Ekonominis sprendimas. Prie esamo bituminio pagrindo plyteles klijuoti su Ceresit CM 77 plytelių klijais. Reikia įsitikinti, kad esama bituminė danga tikrai yra gerai sukibusi su pagrindu.
Rekomenduojame pasitarti su darbus atliksiančiais meistrais.
Zita
Sveiki. Klosim kiemą naujom betoninėm plytelėm, bet nenorim pilkų, norėtume jas nudažyti. Ar yra tam skirtų dažų, ir kaip jas paruošti? Ačiū.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Klauskite pas dažų pardavėjus, mes tokių dažų neturime.
Teresė
Sveiki,
Kada galima impregnuoti akmens masės plyteles ir siūles po fugavimo? Ar tinka akmens masės plytelėms impregnantas Fila STONEPLUS (šlapias efektas), ant kurio parašyta, jog skirtas akmeniui ir marmurui? Ačiū
Linas
Sveiki,kokiais atvejais klijuojant grindu plyteles plyteliu klijai tepami tik ant grindu ir kokiais atvejais klijai tepami ir ant gridu ir ant plyteles?Kokio dydzio turi buti “šuku”dantukai klijuojant dideles plyteles(60-60) ant lygaus paviršiaus?AČIŪ...!
Iris (Saulius)
Laba diena,
Klijuojant didelio matmens grindų plyteles ( >1,0*1,0 m) klijus reikia tepti ir ant pagrindo, ir ant plytelės.
Klijuojant 60*60 cm plyteles, klijus tepkite tik ant pagrindo. Naudokite "šukas", kurių dantukai - 10 mm.
Ivan
Sveiki ,ar galima plyteles klijuoti ant storaduro???
Iris (Saulius)
Laba diena,
Galima, tik jį reikia tinkamai paruošti.
Kaip tinkamai paruošti priklauso nuo polistirolo panaudojimo (fasadas, pertvara, grindys, dekoratyvinis elementas ar kt.) ir plytelių matmens.
Akvilė
Sveiki,
Ar galima 30x60x2 išmatavimų marmuro plyteles pritaikyti vonios kambario grindims bei sienoms? Ar kiekvienas patyręs meistras sugebės supjaustyti ir tinkamai išklijuoti tokio svorio plyteles?
Ačiū.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Tokiomis marmuro plytelėmis gali būti klijuojamos vonios kambario grindys ir sienos.
Klijuoti nėra labai sudėtinga. Pjaustymo problemų neiškils, jeigu meistras turės normalią pjovimo įrangą, nes marmuras yra minkštesnis ir trapesnis už akmens masės plyteles, kurios irgi yra būna 2 cm storio.
Marmuro paviršius jautrus organinėms rūgštims ir chemikalams.
Vytautas
Laba ryta.Norėjau paklausti,ar galima plyteles klyjuoti ant styroduro?Išanksto dėkoju.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Galima.
Jeigu Styrodur plokštės jau padengtos armavimo skiedinio sluoksniu su armavimo tinkleliu (cokoliams, fasadams), pagrindo paruošti papildomai nereikia. Iškart klijuojamos plytelės.
Visais kitais atvejais, Styrodur plokštės gruntuojamos kvarciniu gruntu (pvz., Atlas Grunto Plast), o tada klijuojamos plytelių klijais.
Abiem atvejais, reikia naudoti plytelių klijus, kurie turi S1 parametrą, pvz., Atlas Plus Nowwy arba Ceresit CM-17.
Birute
Laaba diena, mes norime sudeti visame pirmame aukste marmurines plyteles. Norejau paklausti kokie tarpeliai marmurinems plytelems geriausias(1mm ar didesni)? Kadangi pirmo auksto kvadratura yra 150kv.m. Ir bus viena didele erdve. Plyteles bus baltos. Kaip jas geriau sudeti-kokiu budu? Ir ar baltoms plyteles reikalingi butinai balti klijai? Kitos taip pat marmurines plyteles bus boilerinei, kokie tarpukai turetu but ten? Nes kaip suprantu reik paliktis minimum 5mm nuo sienu kad jos vaiksciotu gal tokiose patalpose turetu but didesnis? Aciu
Aciu
Iris (Egesta)
Laba diena,
Jeigu kalbate apie grindų plyteles su marmuro imitacija reikia žinoti, ar plytelės yra rektifikuotos (pjautos), ar įprasto presavimo. Apipjautų plytelių matmenys yra tikslesni, todėl joms pakanka 1–2 mm pločio siūlės, o įprastoms presuotoms plytelėms siūlė turi būti bent 3 mm. Plyteles rekomenduojame kloti iki sienos paliekant ~1 cm tarpelį, kurį galima užpildyti silikonu ir (arba) uždengti grindjuoste https://www.iris.lt/prekes/plyteles/info/plyteliu-klijavimas/
Tinkami klijai grindų plytelėms lentelėje: https://www.iris.lt/prekes/klijai-glaistai-ir-kt/plyteliu-klijai/
Prie baltų plytelių gražiau atrodys baltas glaistas, tačiau laikui bėgant jis išsipurvins ir taps pilku. Reikės kasdienių pastangų išlaikyti jį baltą. Dedant didesnio matmens plyteles, siūlių bus mažiau. Purvas laikosi siūlėse tarp plytelių.
Baltos plytelės – gražu, tačiau ant jų labiau pastebimos dulkės ir šiukšlės. Priežiūra sudėtingesnė.
Didelėje patalpoje gražiau atrodys didelio matmens plytelės. Dabar dedamos 100X100 cm, 120x240 cm ar net dar didesnės plytelės.
Jeigu kalbate apie natūralaus marmuro grindis turite žinoti, kad marmuro paviršius jautrus organinėms rūgštims ir chemikalams. Išpylus vyno ant grindų, liks dėmės. Natūraliam marmurui naudojami balti klijai.
Rima
Ar galima sienu plyteles klijuot ant grindu
Iris (Raminta)
Laba diena.
nerekomenduojama. Sienų plytelių glazūra yra silpnesnė už grindų plytelių, taip pat sienų plytelių atsparumas laužimui, gniuždymui yra ženkliai mažesnis nei grindų plytelių.
Nijolė
Laba diena,
Ant akmens masės grindų plytelių norime priklijuoti akmens masės mozaikines plyteles (vietoje dušo pado). Kokios medžiagos reikalingos plytelių klijavimui ,ar reikalinga papildoma hidroizoliacija ?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Reikia esamų grindų plytelių paviršių suraižyti, kad jis taptų šiurkštus. Viską gerai išvalius, paviršių nugruntuoti kvarciniu gruntu- Atlas Grunto-Plast https://www.iris.lt/e-parduotuve/grunto-plast-5-kg-universalus-gruntas. Klijuoti plyteles su Atlas Plus Hydro https://www.iris.lt/e-parduotuve/atlas-plus-hydro-15kg-plyteliu-klijai. Tai specialūs plytelių klijai su hidroizoliacija. Plytelių tarpelius glaistyti su epoksidiniu glaistu.
Vidmantas
Sveiki, ar reikia kaip nors paruošti cemento drožlių plokštes paviršiu prieš klijuojant ant jos sienų plyteles.? Sienos dušo kambariui tad bus daug dregmes ir temperaturu svyravimo.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Cemento drožlių plokštę reikia sudrėkinti iki matinės drėgmės ir tepti hidroizoliaciją Atlas Woder - Duo https://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=atlas+woder+duo. Naudoti, kaip ir priklauso į visus vonios kambarius - hidroizoliacines sandarinimo juostas bei sandarinimo kampus.
Pilnai išdžiūvus mastikai, plyteles klijuoti su Atlas Plus Nowy https://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=Atlas+Plus+Nowy+ arba Ceresit CM-17 plytelių klijais.
Sandra Ergardt
Sveiki ,jai yra betoninis pagrindas ar butinas gruntas pries klijuojant dideles grindu pliteles
Iris (Saulius)
Laba diena,
Jeigu betoninis pagrindas yra naujai išlietas, grunto nebereikia. Visais kitais atvejais, gruntą reikia naudoti.
Gediminas
sveiki, turiu daug plytelių atliekų - labai daug - plytelės nuo namo renovacijos. Ką patartumet su jomis klijuoti? ačiū
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Jeigu tai plytelių stačiakampės nuopjovos, tai jas atrinkti pagal matmenis ir galima klijuoti pagalbines patalpas, pvz,. rūsio grindis, sienas
Jeigu tai smulkus dūžis, tai į statybines atliekas.
Gediminas
ačiū Mindaugai.
Gediminas
dar turiu klausimą: - jai aš daryčiau mozaiką? ačiū
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Plytelių paskirtis universali - galima ir mozaiką susipjauti.
Jonas
Laba diena,
Ar galima ant akmens mases plyteliu tepti skaidria epoksidine derva.jeigu taip tai koks paruosims pries tepant?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Iš principo galima. Epoksidinė danga ir gruntas tarpusavyje turi derėti. Klauskite pas epoksidinės dangos pardavėjus.
Mes tokia danga neprekiaujame.
Kristina
Sveiki. Norime visoje svetainėje, kuri bus sujungta su valgomuoju, dėti 60 ant 60 marmuro imitacijos poliruotas plytelės. Jų slidumas R10. Devejimas pei 4.rektifikuotos.Sakykit nebus slidu? Turime vaikų, tai baisu truputį. Bet laminatas taip pat slidus pagrindas
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Buityje poliruotų plytelių paviršius nėra slidesnis nei lakuoto parketo paviršius, bet pasirenkantys parketą dažnai nekelia reikalavimų slidumui.
Todėl poliruotų plytelių slidumą galite vertinti per poliruoto parketo, kaip labiau įprastos dangos, slidumą: jei manote, kad lakuotas parketas yra pavojingas, tiek pat pavojingos ir plytelės.
Slidumas labai priklauso nuo apavo. Ant tokių paviršių daugumos apavo padai ar basa koja neslysta visiškai. Vaikų apavo slidumą galima patikrinti.
Labai pavojinga ant plytelių, parketo ar laminato užpylus vandens. Visais atvejais mažiausiai slidi danga yra PVC lentelės: https://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles
Rimantė
Sveiki,
Kodėl po suklijavimo praėjus keliems mėnesiams sklinėja plytelių glazūra (viršutinis sluoksnis)?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Pagrindinės galimos priežastys: 1. Sėda pastato pamatai. Dėl to trūkinėja sienos ir grindys, ir ant tų paviršių priklijuotos plytelės. 2. Dėl per storo klijų sluoksnio keraminėms plytelėms arba dėl per stiprių klijų, kurie netinkami keraminėms plytelėms.
Kietėjant klijams atsiranda įtempimai dėl kurių vėliau ir sutrūksta glazūra, o kartais ir pati plytelė per visą storį.
Vytis
Laba diena,
Ketinu akmens masės plytelėmis klijuoti terasėlę lauke ant betono. Apie 7 kv.m. Planavau be išlyginamojo mišinio, bet pasidėliojęs plyteles matau, kad tikriausiai reikia. Klausimas - jei ant savaime išsilyginančio mišinio neparašyta, kad atsparus šalčiui, tai turbūt netinka laukui? Gal turite rekomenduoti konkretų savaime išsilyginantį mišinį? Ačiū iš anksto.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Tinkami naudoti lauko sąlygomis mišiniai turi ant pakuotės užrašą „atsparūs šalčiui“ arba tai atitinkantį ženklinimą. Renkantis savaime išsilyginančius mišinius, svarbu min ir max sluoksnio storis.
Šiuo momentu prekyboje tokio mišinio neturime.
Kaip sprendimą siūlome naudoti storasluoksnius plytelių klijus Atlas MegaPlus
https://www.iris.lt/files/4515/9644/0345/MEGA_PLUS_TDL_2019.pdf Jų galimas max klijų sluoksnio storis yra 20 mm. Šie klijai naudojami tik horizontaliems paviršiams. Gal tokio klijų sluoksnio storio užtektų ir klijavimui ir išlyginimui?
Tokiu atveju nereiktų papildomai naudoti savaime išsilyginamojo mišinio. Nepamirškite terasos pagrindą daryti su 2% - 5% nuolydžiu.
Gediminas
Sveikučiai. norėčiau sužinoti, ar galima atpjauti plyteles [vertikaliai] 30 laipsnių kampu? pvz: -- pjaunu plytelės 1 cm. pločio, ir 1 cm. storio, juostos ilgis 13 cm., patys 13 cm. juostelės galai [statmenai] nupjauti 30 laipsnių kampu. Ačiū
Gediminas
Ačiū, kas ESATE, visiems sveikatos ir sekmės
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Įmanoma, bet tam reikia patirties. Geriausi rezultatai pjaunant vandens srove.
Edvardas
Sveiki,
turime akmens masės Itališkas plyteles, išmatavimai 25x75 ir 75x75. Storis apie 1cm. Norime kuo mažesnio tarpo tarp plytelių, bent jau kad būtų 1mm. Tačiau meistrai sako, kad tikrai niekaip. 2mm geriausia, na gal iš bėdos 1,5mm. Ar galite patarti, kaip yra ištikrųjų?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Priklausomai nuo pasirinktų plytelių rekomenduojami skirtingi glaisto tarpai.
Pjautas (rektifikuotas) plyteles gamintojai rekomenduoja klijuoti su 2 mm glaisto tarpu.
Nepjautas (nerektifikuotas) sienines plyteles su 3–4 mm, o grindų su 4–5 mm glaisto tarpu.
Ramunė Čiškevičienė
Laba diena,gal patarsit kuom galima paslepti sunkiu daigtu ismustas plyteliu skylutes,ačiū
Iris (Živilė)
Laba diena,
Geriausiai iškilusias plyteles pakeisti arba užglaistyti plytelės spalvos glaistu.
Plytelę galima pakeisti ir kitokios spalvos plytele.
Virginija
Laba diena,sudėjus grindų akmens masės plyteles,po dviejų parų,atsitiko bėda į tarpus nedideliame plote iš vamzdyno pribėgo vandens, po kelių valandų tarpus meistras užfugavo, neramina tai ar patekus vandeniui į tarpus ir juos uždarius, plytelės neatšoks.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Jeigu plytelės klijuotos laikantis visų reikalavimų, turėtų neatšokti.
Daugiau rizikos yra su plytelių tarpų glaistu. Perteklinė drėgmė šalinsis per glaistą. Dėl to gali pakisti glaisto spalva, atsirasti dėmių arba sumažėti glaisto tvirtumas.
Bet kuriuo atveju nieko pakeisti negalima.
Labai svarbu: jei grindys šildomos, kas parą temperatūrą didinkite 5°C.
Jolanta
Laba diena!
Planuoju kloti visą vonios kambarį akmens masės plytelėmis. Taip pat ir dušo zoną. Sakykite, ar yra kokie tai specifiniai reikalavimai? Ar reikalingas specialus plytelių paruošimas? Ačiū!
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Visos plytelės yra paruoštos naudojimui. Jokio kito jų paruošimo nereikia.
Pagal reikalavimus dušo kabinų grindims naudojamos plytelės turi būti neslidžios (slidumas minimum B klasės), daugiau: http://www.iris.lt/prekes/plyteles/apie-plyteles/slidumas/
Daugumos mozaikos plytelių slidumas (dėl tarpelių tarp plytelių) yra B klasės, todėl galima mozaiką kloti dušinėse ant grindų.
Dar vienas mozaikinių plytelių pranašumas – su jomis galima lengvai suformuoti nuolydį vandens nubėgimui į trapą. Kitas plyteles reiktų pjaustyti. Dėl jų kietumo tai nėra lengva.
Be abejo, apart mozaikos yra ir kitokių B klasės slidumo plytelių.
Specifiniai reikalavimai vonios kambariui:
Reikia dušo zonoje suformuoti grindų nuolydį į trapą.
Visas grindų plotas tepamas hidroizoliacija.
Palei sienos ir grindų perimetrą dedama hidroizoliacinė juosta.
Dušo zonoje, prie kriauklės ir kitų sanitarinių mazgų sienos taip pat tepama hidroizoliacija.
Plačiau: https://www.iris.lt/prekes/vonios/kambarys/hidroizoliacija/
Lina
Laba diena, kokį rekomenduojate plytelių glaistą duše?
Labai ačiū.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Duše naudokite Atlas epoksidinį glaistą.
Privalumai: spalvos ilgaamžiškumas, atsparumas valymui ir dilimui.
https://www.iris.lt/e-parduotuve/statybiniai-misiniai/glaistai-plytelems?plytgl_technologija=309&store=
Simona
Laba diena, koks turėtų būti tarpelis tarp plytelių, jeigu plytelės yra 120*20 dydžio? Kokie klijai būtų geriau šildomoms grindims?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Rektifikuotoms (pjautoms) plytelėms rekomenduojamas glaisto tarpas 2-3 mm, nerektifikuotoms (nepjautoms) 3-4 mm.
Šildomoms grindims tinka Atlas Plus NOWY klijai: https://www.iris.lt/e-parduotuve/atlas-plus-nowy-25kg-plyteliu-klijai
Rima
Laba diena.Ar galima klijuoti plyteles dušo padui be tarpelių,kokias plyteles geriau pasirinkti ?


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.