Pirmos ir antros rūšies plytelės. Matmenų tikslumas, defektai

Kuo skiriasi pirmos ir antros rūšies plytelės? Pagrindiniai skirtumai – paviršiaus defektai ir matmenų tikslumas.

Pirmai rūšiai priskiriamos plytelės, kurių paviršiaus kokybę apibrėžiantis standartas nurodo, jog mažiausiai 95 % plytelių turi būti be matomų defektų, gadinančių bendrą išklotų plytelių vaizdą. Antros rūšies plytelių paviršiaus defektų gali būti daugiau. Defektų kiekį, dydį ir pobūdį kiekvienas gamintojas nustato pats.

Tas pats standartas reikalauja, kad plytelių matmenų nuokrypis būtų ne didesnis nei ±0,5 %. Pirmos rūšies plytelių matmenys yra tikrinami ir kalibruojami, t. y. į vieną dėžutę dedamos vieno matmens plytelės, o į kitą – kito matmens. Ant kiekvienos dėžutės užrašomas kalibras. Pirkdami vieno kalibro plyteles, žinome, kad matmenų nuokrypis yra mažesnis nei reikalauja standartas.

Antros rūšies plytelės nekalibruojamos. Tai reiškia, kad vienoje dėžutėje gali būti plytelių, kurių matmenys skirsis iki 0,5 %.

Ant plytelių dėžutės jų rūšis paprastai būna nurodyta atitinkamais skaičiais 1, 2.

Kai kurie gamintojai pardavinėja ir žemesnės kokybės nei antra rūšis plyteles. Tokias rūšis kiekvienas gamintojas žymi savaip – skaičiais arba raidėmis. Šių rūšių plytelių defektai yra akivaizdūs: nuskelti kampai, glazūros ar rašto defektai.

(Balsų: 9)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Tadas
Sveiki, norejau paklausti ar galima rasti to paties modelio plyteles tiek I tiek II rusies? Ar jei radau patinkanti plyteliu modeli II rusies, galiu rasti ir I ?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Tikėtina rasti: reguliariai gaminamų plytelių pirma rūšis sudaro iki 98%, nedidelė dalis 2-os rūšies.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.