Kaip išsirinkti grindų plyteles?

Renkantis grindų plyteles, svarbūs du dalykai: kuriamas vaizdas ir techniniai reikalavimai. Paeiliui.

Vaizdas 

Vienspalvės grindų plytelės – grindų puošmena minimalizmo gerbėjams.

Vienspalves grindų plyteles pagyvina intensyvaus rašto plytelės grindims. Itin originalios grindys – vien iš raštuotų plytelių.

Įprastų ir įmantresnių geometrinių figūrų atkartojimas grindų plytelėse. Dabar ant bangos – šešiakampės, rombo formos plytelės.

Įvairių rūšių akmens imitacijos plytelės grindims. Natūralumo įspūdį sustiprina neatsikartojantys plytelių raštai. Galimas atsikartojančių ir neatsikartojančių plytelių mišinys.

Žvilgsnį visada trauks poliruotos grindų plytelės. Savitai atrodys visiškai (itin blizgios) ar dalinai poliruotų (pusiau blizgios) plytelių grindys.

Ieškantiems medinių, bet patvarių ir mažai priežiūros reikalaujančių grindų – medžio imitacijos plytelių grindys. Kopija pranoksta originalą.

Populiarėja plytelių dėjimas eglute (chevron). Labai gražu.

Daugiau pavyzdžių – medžio imitacijos grindys.

Specifiniam skoniui – dekoruoto ar sendinto medžio imitacijos plytelės grindims. Išdrįskite.

Techniniai reikalavimai

Svarbu plytelių atsparumas dilumui. Apie tai: Plytelių pasirinkimas pagal patalpą, lauko plytelės. Antroje lentelėje „Glazūruotų plytelių naudojimas pagal dilumo klases (PEI)“ nurodytas įvairioms patalpoms reikalingas plytelių atsparumas. Šią informaciją žinoti būtina. Perskaitykite.

Neglazūruotos plytelės pagal dilumą neskirstomos, ir jas kloti galite be apribojimų – tiks visur ir tarnaus neribotą laiką: Plytelių klijavimas. Bet neglazūruotų plytelių raštų ir spalvų pasirinkimas yra labai menkas. Individualaus būsto grindims geriausiai tiks glazūruotos plytelės. Tokių plytelių pasirinkimas didžiausias. Be to jas lengva valyti, nes purvas prie glazūruoto paviršiaus sunkiau prilimpa. Jeigu nepatinka glazūros blizgėjimas, rinkitės matines ar pusiau matines grindų plyteles.

Ar renkantis grindų plyteles reikia atsižvelgti į plytelių rūšį? Atsakymas – ne. Vidaus patalpų grindims gali būti naudojamos glazūruotos keraminės ar glazūruotos ir neglazūruotos akmens masės plytelės. Klinkerio plytelės gyvenamų patalpų grindims naudojamos retai, nes jų privalumai čia nereikalingi, o raštų ir spalvų pasirinkimas nedidelis. Tinkamų klijų parinkimui reikia žinoti, kokias grindų plyteles klosite: Plytelių klijai. Kaip pasirinkti tinkamus? Kaip atskirti vienas plyteles nuo kitų skaitykite: Akmens masės plytelės – tinkamos plytelės laukui ir Vidaus patalpoms rinkitės keramines plyteles.

Dauguma šiuolaikinių plytelių raštų daromi skaitmeniniu būdu. Taip perteikiami ne tik natūralaus akmens, marmuro, medžio, metalo ir kiti raštai, bet įspūdžiui sustiprinti plytelės paviršius atkartoja medžiagos reljefą – jis nelygus. Tokių plytelių naudojimas pateisinamas lauko terasose, laiptams ar drėgnoms grindims (aplink baseinus, dušuose, pirtyse ir pan.), bet tikrai nuvils naudojant koridoriuose ar garažuose: ten gana daug purvo, o nuvalyti reljefines plyteles sunku.

Vienas malonumas valyti poliruotas akmens masės grindų plyteles: prie stiklo lygumo plytelių purvas tvirtai neprikibs ir lengvai nusivalys. Yra bijančių poliruotų plytelių slidumo. Sausose patalpose baimės perdėtos. Tokių plytelių slidumas ne didesnis nei lakuoto parketo – pavojinga tik užpylus vandens. Daugiau apie slidumą: Grindų plytelių slidumas.

Mūsų atliktoje apklausoje: Kodėl pasirenku būtent šią grindų dangą?, grindų plytelių slidumas įvardijamas kaip vienas pagrindinių minusų. Žemiau pateikiame gautus rezultatus apie plyteles – jų pliusai ir minusai pagal kliento požiūrį.

Plytelės grindims (sienoms irgi) gali būti įprasto presavimo arba rektifikuotos (pjautos). Tokių presuotų, o vėliau apipjautų plytelių matmenys yra tikslesni, todėl joms pakanka 1–2 mm pločio siūlės tarp plytelių, o įprastoms presuotoms plytelėms siūlė turi būti bent 3 mm. Plytelių klijavimui su siauresne siūle reikalinga aukštesnė meistrų kvalifikacija. Siauresnė siūlė mažiau matoma, ten susikaupia mažiau purvo.

Jei panaudosite mažesnio atsparumo dilumui plyteles nei reikalaujama arba grindų remonto metu neuždengsite, ant plytelių paviršiaus atsiras mikro įbrėžimai. Įbrėžimams užsiteršus purvu, jie taps pastebimi, ypač ant vienspalvių plytelių. Margi plytelių raštai įbrėžimus paslepia.

Visas grindų plyteles galima valyti universaliomis valymo priemonėmis, parduodamomis prekybos centruose.

Dar daugiau apie plyteles sužinosite spustelėję „Informacijos“ skiltį, esančią puslapio viršuje.

(Balsų: 25)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

zina
Laba diena.Norėjau sužinoti ar prekiaujateVilleroy ir Bosch grindų plytelėmis ir ar šiuo metu turite Nature side beige limed 22,5x90 ir kokia būtų kaina(reikėtų apie 50 kv.m.)Ačiū.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Šiuo metu šių plytelių nėra gamykloje, gamyba numatyta 2016-ųjų sausio mėnesio pabaigoje.
Galime pasiūlyti geras alternatyvas:
http://www.marazzigroup.com/collections/treverk/
Treverk beige 30x120, 20x120, 15x120
Treverk teak 30x120, 20x120, 15x120
Plytelės rektifikuotos, 120cm ilgio, galima kloti vienodo pločio, galima maišyti 2 ar 3 pločių plyteles. Kainų pasiūlymą pateiksime el. paštu.
Dovilė
Sveiki, ar galėtumėte parašyti, kokios yra Treverk Teak plytelių kainos? Labiausiai domintų 30x120, bet tiktų ir kitos.
Iris (Gintarė)
Laba diena, Dovile,
Plytelių kainų pasiūlymą atsiųsime el. paštu.
virginija
Labas
noreciau suzinoti ar turite plyteliu Adex Ispanija .Man reikia juodu su mazom baltom tokiu kaip pavaizduota jusu puslapyje . Domina ju ismiera ir kaina
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Šias plyteles galime atvežti pagal užsakymą. Detales pateikiame asmeniškai.
Vida
laba diena,ar turite Tremont plytelių grindims ir kokia kaina
Iris (Gintarė)
Sveiki,
Šių plytelių gamyba nutraukta. Turime 4,80 m2, jei tokio kiekio Jums užtektų.
Kaip alternatyvą, galime pasiūlyti šias plyteles:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/45-45-salotto-beige-akm-m-plytele-1 - užsakymas iš gamyklos.
http://www.iris.lt/e-parduotuve/45-45-santera-beige-mat-ak-m-plytele-1 - turime pas save sandėlyje.
http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/grindims/40-40-rixos-beige-ak-m-plytele-1 - turime pas save sandėlyje.

Dar didesnį pasirinkimą rasite mūsų internetinėje parduotuvėje, uždėję filtrą "plytelės grindims" http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/grindims, taip pat mūsų prekybos salonuose.
Mantas
Sveiki kokiu turit plyteliu 2kvadratu grindims ir 6kvadratu sienoms su akcija
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Mūsų e-išparduotuvėje http://www.iris.lt/e-isparduotuve/plyteles nuolat rasite keletą šimtų plytelių su nuolaida. Šalia rodomas ir prekių likutis.
Miroslavas
Ieskau turkiskos firmos bienseramik grindu plyteles Urban dunkel 60x60 pilkos spalvos. Padekite isigyti
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Tokios galimybės neturime. Turkiškos plytelės nėra populiarios, vargu, ar kas nors jomis prekiauja nuolat.
Keletas galimų analogų:
http://www.iris.lt/e-parduotuve/597-597-8-5-0482-limeria-steel-ak-m-plytele
http://www.iris.lt/e-parduotuve/597-597-8-5-0345-batista-steel-ak-m-plytele
Dar daugiau tamsiai pilkų akmens masės plytelių, matmuo 60*60 galite rasti šioje nuorodoje: http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/akmens-mases-plyteles?plytele_grupe=115&plytele_matmenu_grupe=482&plytele_matmenys=457&plytele_rastas=496&plytele_spalvos_kodas=515_514&store
Raiminda
Sveiki, ar prekiaujate Ispaniskomis plytelemis Ibero Pagamento, spalva asten greystone?
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Su šia gamykla nedirbame, tačiau bendradarbiaujame su labai daug plytelių gamintojų. Apsilankykite mūsų prekybos salonuose arba perverskite e-katalogus: http://www.iris.lt/prekes/plyteles/katalogas/internetiniai-katalogai/, arba peržiūrėkite e-parduotuvę: http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/akmens-mases-plyteles?limit=30&p=3&store= - tikrai rasite patinkančias plyteles.
Vygis
Ieškau baltų keraminių plytelių apšildomoms grindims. (Comfort sound PRO 2.6 mm). Kokių dar tinkamų šildomoms grindims, kur ir kaip jas aš galiu įsigyti?
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Visos grindų plytelės tinka šildomoms grindims. Baltos spalvos: http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/plyteles-grindims?plytele_grupe=115&plytele_spalvos_kodas=506&store=
Dar didesnis pasirinkimas elektroniniuose kataloguose: http://www.iris.lt/prekes/plyteles/katalogas/internetiniai-katalogai/ arba mūsų salonuose: http://www.iris.lt/iris/kontaktai/prekybos-salonai/
arvydas
sveiki ar turite plyteliu treverkchic noce italiano 30x120 20x120 15x120 ir kokia kaina
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Atsakymą išsiuntėme el. paštu.
Olga Verba
Laba diena,kokia kaina Fanal plyteliu, Ispanija?Aciu.
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Plytelių kaina išsiųsta el. paštu.
Lijana
Ar turite 66m2 plyteliu kodas 640937.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Yra gamykloje, galime parvežti kovo 7-8 d., jeigu užsakysite iki vasario 25 d.
Užsakymą galite pateikti e-parduotuvėje: http://www.iris.lt/e-parduotuve/59-8-59-8-p-white-stone-pol-ak-m-plytele
Arba užsisakyti bet kurioje iš Iris parduotuvių.
Liudmila
Kokia butu kaina ir pristatymo terminas grindu plytelių Tubadzin . Dominajuodos ir baltos. Kokie jų išmatavimai ?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Į klausimus atsakyta el. paštu.
rimantas
Sveiki. Reikia kapui akmens masės 50*50 storokų plytelių 12 vnt. Pats antkapis juodas 1984 m. ir prie jo reikėtų priderinti juodos, pilkos spalvos su juodais dryžiais blizgančias masyvias plyteles.Norisi, kad jos būtų ilgaamžės.
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Galime pasiūlyti 60*60 akmens masės plyteles: http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/akmens-mases-plyteles/59-8-59-8-doblo-nero-pol-ak-m-plytele. Jos yra poliruotos (t. y. blizgiu paviršiumi). Plytelių storis - 10 mm. Taip pat dalinai poliruotos: http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/akmens-mases-plyteles/597-597-8-5-29975-cambia-black-lap-ak-m-plytele, plytelių storis 8,5 mm.
Dar variantas, su kažkiek rašto (dryžių, bangos) http://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/akmens-mases-plyteles/59-8-59-8-arkesia-grafit-pol-ak-m-plytele
Visos šios plytelės tinka lauko sąlygoms ir yra tvirtos.
Mindaugas
Domina tamsiai pilkos spalvos (kaip pav Vezuvijus) poliruoto paviršiaus akmrns masės grindų plytelės.Reikia gero atsparumo trynimuisi klasės(teatro rūbinė) Išmatavimai 60x60 Kaina? Reikiamas plotas - apie 205 kv.m. Koks gavimo terminas?
Mindaugas
Iris (Egesta)
Laba diena,
Su Jumis susisieks vadybininkas ir atsiųs pasiūlymą.
Aleksas
Laba diena,man reikia rusiui ( ne branges) grindu plyteles, siurkscios (neslidzios), gerai butu didesnes 40/40 - 60/60 apie 35 m2. ar turetumet .? Klaipeda.
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Atsakymas išsiųstas el. paštu.
LINA VITKAITIENE
sveiki noreciau nusipirkti grindims plyteliu 100/100 sviesiai rudu porceleniniu blizganciu pavirsiumi. ka galetumete pasiulyti pirkciau 25 plyteles
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Jei jus domina plytelės 100 cm*100 cm, peržvelkite Grespania Coverlam, Ispanija katalogus. Jei rasite jums patinkančią plytelę, atsiųskite pavadinimą, paskaičiuosime kainą ir parašysime pristatymo terminą.
http://www.iris.lt/c5iris/index.php/search/?search_paths[]=&query=coverlam
uab kareja
Sveiki,
Domina technines plyteles gamybinems patalpoms, plovyklai, kokių turite tokioms patalpoms?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas.
Loreta
Laba diena, ar prekiaujate Paradyz plytelemis60*120. Ar jos tinka vonios grindims?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Taip, turime įvairių Paradyz 60*120 plytelių grindims: https://www.iris.lt/e-parduotuve/plyteles/akmens-mases-plyteles?gamintojas=371&p=1&plytele_matmenys=1256&store=
Danguolė
Laba diena,
Reikia akmens masės (o gal ir kitokias galite pasiūlyti) laiptinei. Su pakopomis ir aišku tokių pat aikštelėms. Laiptinė didelė. Netamsios pilkos ar smėlio spalvos. Atsiųskite pavyzdžius.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Su Jumis susisieks mūsų konsultantas ir atsiųs pavyzdžių.
Anzela
laFusta ispanijaba diena domino plitele Kolekcija
Iris (Egesta)
Laba diena,
Kainą išsiuntėme el. paštu.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.