Pagrindo paruošimas dangos klojimui

Tinkamas pagrindas yra: lygus, plokščias, švarus, tvirtas, sausas, kietas, glotnus ir apsaugotas nuo drėgmės veikimo. Ant pagrindo negali būti dulkių, dažų, lako, vaško, tepalo, skiediklių ar kitų pašalinių medžiagų likučių. Jos mažina klijų kibumą, o nenuvalyti ženklinimai flomasteriu, žymekliu (markeriu), šratinuku gali pakeisti dangos spalvą.

Pagrindo įtrūkimus ar tuštumas reikia užtaisyti remontiniu mišiniu cemento pagrindu. Mišiniai gipso pagrindu tam netinka.

Ypač svarbu įsitikinti, ar pagrindas yra sausas. Pro jį negali skverbtis drėgmė, o jame esantis vanduo turi būti išgaravęs. Betoninio pagrindo santykinis drėgnumas turi būti žemesnis nei 80 %, o grindinio šildymo atveju — žemesnis nei 75 %.

Būdas ne profesionalams nustatyti, ar pagrindas yra išdžiūvęs:

  • esant  grindų sluoksniui iki 4 cm, reikalinga savaitė džiūvimo kiekvienam grindų sluoksnio storio centimetrui;
  • esant  grindų sluoksniui virš 4 cm, plius dvi savaitės džiūvimo kiekvienam grindų sluoksnio storio centimetrui viršijančiam 4 cm. Pvz., 6 cm betono sluoksnis turi džiūti 8 savaites ((1 x 4) + (2 x 2)).

Be abejo, džiūvimo laikotarpiu patalpose turi būti teigiama temperatūra ir jos gerai vėdinamos.

Dar vienas būdas nustatyti ar pagrindas gerai išdžiūvęs: ant grindų ištieskite 1x1 m polietileninės plėvelės gabalą ir kuo nors prispauskite arba kraštus priklijuokite prie grindų lipnia juosta, kad nepatektų oras. Po paros patikrinkite, kiek sudrėko prie grindų prispausta pusė. Jei ranka šlapia, drėgnumas didelis, ir dangos kloti negalima.

(Balsų: 6)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Eurika
Ar gali pvc kloti ant senos dangos pvz. Grindu plyteliu
Iris (Dalius)
Laba diena,
Jeigu plytelės lygios, nepažeistos galima kloti ruloninę PVC dangą ir surakinamas PVC lenteles.
Klijuojamų PVC lentelių kloti ant plytelių negalima. Klijuojamos lentelės yra plonos, joms reikalingas idealiai lygus pagrindas. O ant plytelių nelygumų yra — siūlės. Vėliau gali iškilti problemų: išlinkimai, judėjimas.
Vitalijus
Galiu kloti linoleumą ant esančios senos presuoto kartono dangos? Ji dažyta.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Jeigu sena danga dažyta medienos dažais – problemų neturi būti. Tik gali būti mažesnis sukibimas, jeigu PVC danga bus klijuojama.
Visi kiti dažai – netinkami kloti ruloninei PVC dangai.
Susirūpinimą kelia ir presuoto kartono lapų sujungimo vietos. Jei sudūrimo vietose yra peraukštėjimai – nelygumas persiduos į dangos paviršių ir bus matomas, o ta vieta greičiau dėvėsis.
Vitalijus
Presuoto kartono danga dažyta seniai, aliejiniais grindininiais dažais. Jūs sakote, jog gali kilti problemos, senąją dengiant linoleumu (PVC danga), susijusios su lipnumu. Ką tokiu atveju rekomenduotumėte (klijai, gal kokia kita danga) ? Dėkui už atsakymą.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Dažai, nors ir seni, prie tam tikrų sąlygų gali įsiskverbti į PVC dangą, taip sugadindami jos estetinį vaizdą. Todėl nerekomenduojama kloti PVC dangos ant aliejiniais dažais dažyto pagrindo.
Reikėtų pakeisti pagrindą arba rinktis alternatyvią grindų dangą pvz., laminatą ar surakinamas PVC lenteles.
http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/istaigoms-buitinis
http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles
Silvija
Ieškome dangos šildomoms grindims naujai statomame name. Kaip suprantu PVC lentelems reikalingas papildomas betono išlyginimas iki nepriekaištingai lygaus paviršiaus. Ar yra PVC danga, kuri tiktų šildomoms grindims ir kurią galima tiesti tiesiai ant išlieto betono jo nelyginant? Ar rekomenduotumėte tokią dangą jei ji yra ar visgi PVC lenteles? Ačiū!
Iris (Dalius)
Laba diena,
PVC lentelės yra dvejopos: klijuojamos ir surakinamos. Klijuojamoms PVC lentelėms paviršius turi būti itin lygus, todėl reikalingas papildomas išlyginamasis sluoksnis. Surakinamoms PVC lentelėms pagrindas neprivalo būti itin lygus (nelygumai iki 3 mm vienam ilgio metrui).
PVC lentelės puikiai praleidžia šilumą, todėl labai tinka šildomoms grindims. Šildomoms grindims labai tinka ir plytelės, bet nešildymo metu jos būna šaltos.
Danutė
Ar naują PVC dangą - linoleumą galima kloti ant seno linoleumo. Jei galima, tai kaip tai reikėtų daryti? Ačiū
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Linoleumo (ar PVC dangos) klijuoti ant seno linoleumo (ar PVC dangos) negalima. Senąją dangą privaloma pašalinti.
Lina
Sveiki. Ar galima PVC danga kloti ant senu grindu - laminato? Jei taip, kaip tai reiketu daryti?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Jeigu paviršius tvirtas, kietas, lygus - galima. Klojimo eiga aprašyta čia: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/linoleumo-klojimas/
jolanta
Sveiki, ar galima kloti PVC dangą kloti ant laminato grindų
Iris (Egesta)
Laba diena,
Jeigu paviršius tvirtas, kietas, lygus - galima. Klojimo eiga aprašyta čia: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/linoleumo-klojimas/
Karolis
Sveiki, ar klijuojamas pvc lenteles galima klijuoti ant naujai išbetonuotu sausbetonio grindų( aišku jos išdžiūvusios)? Ar reikia išlyginamojo sluoksnio?
Iris (Marius)
Laba diena,
Jei pagrindas lygus (galimi nelygumai iki 3 mm vienam ilgio metrui), galima klijuoti tiesiai ant naujai išbetonuotų grindų.
Mindaugas
Laba diena, ar reiktu deti ant naujai isbetonuotu laiptu pakopu glaistymo kampuka, del to kad butu stipresnis pakopos krastas? Bus klojama kilimine danga. Aciu
Iris (Saulius)
Laba diena,
Naudojant kokybišką betoną ar kitus specialius grindų liejimo mišinius kampukas tvirtumui nebūtinas.
Griežtai status pakopos kampas nebūtinas, nes kiliminė danga jį vistiek suapvalins.
Rytis
Ar gali klijuoti balkone ant osb plokstes?
Iris (Marius)
Laba diena,
Galima.
Rima
Laba diena.Ant betonines sienos vonioje buvo priklijuota pvc rulonine danga,kuria ta pacia diena ismete puslemis.Kokiu budu ja nuimti ir ar galima ta pacia klijuoti is naujo?
Gabija
Sveiki. Ar galima ruloninę pvc klijuoti tiesiai ant senų medinių grindų? jei ne tai kokiom priemonėm reikėtų užlyginti nelygumus ?
Iris (Marius)
Laba diena,
Pagrindo išlyginimui reiks perkloti esamas lentas arba uždengti jas OSB ar MDF plokštėmis. Svarbu, kad tarp lentų nebūtų ir plyšių ar griovelių, nes PVC danga juos atkartos.
Reikalavimai pagrindui: https://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/pagrindo-paruosimas-dangos-klojimui/
Jei patalpa iki 20 m2, dangą pakanka užfiksuoti dvipuse lipnia juosta patalpos perimetru ir viduryje prilipinti dviem sukryžiuotomis metro ilgio juostomis (X forma).
Didesnei patalpai naudokite Forbo 425 klijus https://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=Forbo+425.
Agne
Sveiki, ar islyginamaji sluoksni galima pilti pries dazant sienas?(pvc dar nedeti) Dazytojai teigia, jog uzdengs grindis dazant
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Grindis išlyginkite iki sienų paruošimo ir uždenkite. Darant kitaip, išpurvinsite jau nudažytas sienas.
Pavel
Sveiki, kokie gali būti nukrypimai pagrindo lygumui klojant PVC dangą?
Pavel
Sveiki, kokie gali būti nukrypimai pagrindo lygumui klojant PVC dangą?
Arvydas
Labą dieną. Vonios grindys - naujai paklotosOSB plokštės. Kokiu glaistu ar kuo kitu užtaisyti varžtų vietas, kitus nelygumus?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Atvira OSB plokštė ant grindų vonios kambaryje nėra tinkamas sprendimas. Gavusi drėgmės plokštė brinks, banguosis.
Tik varžtų užglaistymas situacijos nesprendžia.
Plokštę reikia uždengti: OSB nutepti Atlas GRUNTO-PLAST universaliu gruntu, o ant jo kaip hidroizoliaciją tepti Atlas PLUS HYDRO mišinį.
Tepti reikia visą OSB plokštės plotą didesniu nei 5 mm storiu.
Įprastai vonios kambariuose ant OSB plokščių liejamas cementinis grindų mišinys (pagrindas), daroma hidroizoliacija ir dedama galutinė grindų apdaila. Taip paprasčiau pasiekti kokybišką rezultatą ir nereikia anksčiau minėtų OSB paruošiamųjų darbų.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.