PVC danga (linoleumas). Klausimai ir atsakymai

Iš klientų sulaukiame nemažai klausimų apie linoleumą (PVC arba vinilinę dangą). Pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos.

Norėdami rasti atsakymą pateiktame sąraše, spustelėkite ant Jus dominančio klausimo. Jei turite savo klausimą, parašykite mums. Atsakymą atsiųsime į Jūsų elektroninio pašto dėžutę.

Klausimai:

1) Kaip kloti linoleumą (PVC arba vinilinę dangą)?

Pagrindas turi būti sausas, švarus ir lygus. Jei patalpa iki 20 m2 (arba iki 40 m2, jei danga su veltinio pagrindu), viso dangos ploto klijuoti nereikia – užteks dangos pakraščius prie pagrindo priklijuoti dvipuse lipnia juosta. Kai danga plonesnė, ji lengviau „susibanguoja“ perstumiant baldus. Patartina ploną (1,5–2,5 mm storio) dangą lipnia juosta priklijuoti ne tik pakraščiuose, bet ir juostomis kas metrą. Jei patalpa viršija nurodytą plotą, būtina dangą visu paviršiumi priklijuoti specialiais klijais, pvz., Forbo 425.
Detaliau: linoleumo (PVC dangos) klojimas.

2) Kaip sujungti linoleumą (PVC arba vinilinę dangą)?

Linoleumas (PVC danga) buityje jungiamas šalto suvirinimo klijais, pvz., Werner-Mueller TYPE A, arba suvirinimo virve (visuomeninės paskirties dangos). Šaltas suvirinimas reiškia dviejų dangos gabalų suglaudimą ir klijų įspraudimą į tarpą. Detaliau: linoleumo (PVC dangos) klojimas. Suvirinimas virve sudėtingas procesas. Reikalingas specialistas ir įranga.

3) Kiek kainuoja linoleumo (PVC arba vinilinės dangos) klojimas?

Buitinį linoleumą (PVC dangą) namuose nesunkiai pasiklosite patys. Tam prireiks ilgos liniuotės, dvipusės lipnios juostos ir peilio. Priklausomai nuo dangos rūšies ir darbų sudėtingumo, klojimo kaina gali svyruoti tarp 4,30–11,60 Eur už m2.

4) Ar galima kloti linoleumą (PVC arba vinilinę dangą) vonioje?

Galima, bet rizikuojate paslysti ir susižeisti. Reikėtų naudoti tik padidinto paviršiaus šiurkštumo dangas (R10 klasė), tokias kaip Belgijos gamintojo Beauflor buitinės paskirties dangų serijos Perla, Emotions ar Champion. Linoleumas (PVC danga) yra atsparus ant paviršiaus patenkančiam vandeniui, bet apačia gali supelyti.

5) Kaip paruošti grindis linoleumo (PVC arba vinilinės dangos) klojimui?

Prieš klojant dangas pagrindas turi būti sausas, švarus ir lygus. Jei pagrindas nelygus, išlyginti savaime išsilyginančiais mišiniais, pvz., Thomsit DA ar Ceresit CN69.

6) Kaip suvirinti linoleumą (PVC arba vinilinę dangą)? Kas tai, kiek kainuoja, kodėl virinti ir ar galima pačiam namų sąlygomis?

Namų sąlygomis danga virinama šalto suvirinimo klijais, pvz., Werner-Mueller TYPE A, kuris parduodamas 44 g pakuotėmis. Vienos pakuotės pakanka suvirinti 20 m ilgio siūlę. Detaliau: linoleumo (PVC dangos) klojimas.

7) Kokios linoleumo atsparumo klasės?

Pagal atsparumo klases linoleumas (PVC danga) skirstomas į 3 grupes: 21, 22, 23 klasės linoleumas (PVC danga), tinkantis tik buitinėmis namų sąlygomis; 31, 32, 33, 34 klasės, tinkantis visuomeninėms patalpoms; 41, 42, 43 klasės, skirtas gamybinėms patalpoms.
Detaliau: linoleumas (PVC danga) namams ir įstaigoms.

8) Koks gali būti linoleumo storis?

Bendras linoleumo storis – nuo 1 mm iki 4 mm, o dėvimasis (viršutinis) sluoksnis – nuo 0,15 mm iki 1,1 mm.

9) Ar būtina klijuoti linoleumą?

Jei patalpa neviršija 20 m2 (arba 40 m2, jei danga veltinio pagrindu), tai viso dangos ploto klijuoti nereikia. Dangos pakraščiai prie pagrindo priklijuojami dvipuse lipnia juosta. Jei patalpa viršija nurodytą plotą, būtina visą plotą klijuoti specialiais klijais, pvz., Forbo 425. Detaliau: linoleumo (PVC dangos) klojimas.

10) Kuo klijuoti linoleumą?

Specialiais klijais, pvz., Forbo 425.

11) Ar galima klijuoti linoleumą su lipalu?

Ne, negalima.

12) Ar galima klijuoti plyteles ant linoleumo?

Ne, negalima. Seną linoleumą (PVC dangą) reikia nuimti.

13) Koks yra didžiausias linoleumo plotis?

Linoleumo (PVC dangos) standartiniai pločiai yra 4 m, 3 m, 2 m (rulonų ilgis dažniausiai 30 metrų). Galima įsigyti 5 m pločio linoleumą (PVC dangą), bet tik pilnais rulonais.

14) Kaip išvalyti rašalo dėmes iš linoleumo?

Rekomenduojama naudoti linoleumo (PVC dangos) valiklius, kurių galima įsigyti prekybos centruose ar specializuotose švaros prekių parduotuvėse. Patartina valymo priemones išbandyti mažai matomoje vietoje ir įsitikinti, ar jos nepažeidžia dangos.

15) Kaip pritvirtinti linoleumą prie medinių grindų?

Tarp lentų negali būti tarpų ar griovelių, nes danga šiose vietose į juos įsispaus. Jei patalpa neviršija 20 m2 (arba 40 m2, jei danga veltinio pagrindu), tai viso dangos ploto klijuoti nereikia. Dangos pakraščiai prie pagrindo priklijuojami dvipuse lipnia juosta. Jei patalpa viršija nurodytą plotą, būtina klijuoti specialiais klijais, pvz., Forbo 425. Detaliau: linoleumo (PVC dangos) klojimas.

16) Kaip prižiūrėti linoleumą?

Priežiūrai pakanka grindų plovimo. Rekomenduojama naudoti šioms dangoms skirtus valiklius, kurių galima įsigyti prekybos centruose ar specializuotose švaros prekių parduotuvėse.

17) Kas geriau – linoleumas ar laminatas?

Skirtingų dangų palyginimus rasite grindų dangų palyginimo puslapyje.

18) Kokia drėgmė turi būti klojant linoleumą?

Klojant grindų pagrindas turi būti sausas, švarus ir lygus. Linoleumas (PVC danga) yra atsparus ant paviršiaus patenkančiam vandeniui, tačiau po danga esanti pastovi drėgmė gali ją sugadinti, nes danga gali pradėti pelyti.

19) Kuo galima užtaisyti skylę linoleume?

Tokio paties linoleumo (PVC dangos) gabalu, jį privirinant šalto suvirinimo klijais, pvz. Werner-Mueller TYPE A. Detaliau: linoleumo (PVC dangos) klojimas.

(Balsų: 9)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Almina
Ar traukiasi linoliaumas(pvc danga). Tarybiniu laiku-traukesi.Aciu.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
PVC dangos, veikiant aplinkos sąlygoms (temperatūrai ir drėgmei), plečiasi ir traukiasi, bet tai yra grįžtami procesai. Pavyzdžiui patalpoje padidinus temperatūrą danga išsiplės, bet vėliau temperatūrai nukritus - danga grįš į pradinę būseną. Normaliomis sąlygomis šie matmenų pasikeitimai praktiškai nepastebimi.
Senėjimo procesas PVC dangos matmenų neveikia.
"Tarybinės" PVC dangos (linoleumai) buvo gaminamos kitomis technologijomis, nebuvo naudojamas matmenų stabilumą suteikiantis stiklo audinio tinklelis ir kt.
Danutė
Sveiki, ketinu virtuvėje kloti PVC dangą. Ar galima po ja patiesti seną sintetinį kilimą ant betono, kad būtų šilčiau? Butas pirmame aukšte.
Iris (Laurynas)
Laba diena,

PVC dangos klojamos tik ant kieto, lygaus ir tvirto pagrindo, todėl senas kilmas negali būti patiestas po PVC danga. Paklojus PVC dangą ant minkšto pagrindo ši greičiau susidėvės, itin giliai įsispaus baldų kojos, atsiranda didelė rizika ją suplėšyti.
Marija Koritauskiene
Ar galima kloti PVC danga ant parketo aciu.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Jeigu parketas yra lygus, tvirtas ir sausas – galima. Kitu atveju ant paklotos dangos matysis visi nelygumai. Daugiau apie pagrindo paruošimą dangos klojimui galite sužinoti čia: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/pagrindo-paruosimas-dangos-klojimui/
Irena
sveiki, klausimas. Valant ofiso linoleumo grindis lieka nuo šluostės dryžiai. Atrodo, kaip murzinos juostos. Valome tik vandeniu. Ipylus priemones dar blogiau. Ką daryti? Ačiū.
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Valydami grindis, nesurenkate nešvarumų.
Valikliu išvalytas grindis reikia nusausinti švariu vandeniu praplaunama vos drėgna šluoste, kad grindų paviršius liktų beveik sausas. Dangai (PVC ar natūralus linoleumas) parenkamas tinkamas valiklis.
Aldona
Labas, darausi virtuvėje remontą, medinės grindys buvo lakuotos dabar noriu pasikloti linoleumą (12 kvadratų ), Sako kad negalima tiesti ant medinio pagrindo- atsiranda pelėsis ar tai tiesa
Iris (Marius)
Laba diena,
Pelėsis arba puvimas gali atsirasti tik tada, jei yra drėgmės. Jei drėgmei kauptis sąlygų nėra - pelėsis negresia.
Rūta
Sveiki,

Sudėjo vinilines grindis ir vietomis jos išteptos klijais. Su kuom patartumėte išvalyti?
Iris (Marius)
Laba diena,
Gamintojas rekomenduoja valyti vaitspiritu.
Laima
Sveiki.Ar galima kloti grindis linoleumu stiklintame balkone?Ar nesitrauks nuo šalčio?Jeigu taip,patarkite kokį rinktis.
Iris (Inga)
Laba diena,
Linoleumas arba PVC danga skirta naudoti tik vidaus patalpose. Bet koks linoleumas stikliniame balkone per ilgesnį laiką gali pakeisti spalvą ir sutrūkinėti.
Nežiūrint to, jis gana dažnai yra naudojamas kaip laikinas variantas. Jei nuspręstumėte kloti linoleumą, geriau tiktų storesnis ir kietesnis. Jis paslėps nelygumus ir yra atsparesnis pažeidimams.
Balkone rekomenduojame kloti akmens masės plyteles.
Lina
Ar galima kloti linoleuma ant plyteliu?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Galima, tik reikia užglaistyti plytelių tarpus, kad neatsikartotų linoleumo paviršiuje.
Aiste
Sveiki, atsirado tarpu vinilo gryndyse (tarp lentu). Ar galima jas kazkaip uzglaistyti? Jei taip, kuo?
Gabrielė
Sveiki.
Medinio namo koridoriuke, pro lentu grindis jauciasi saltis. Ar istiesus linoleuma su pasiltinimu problema kazkiek issisprestu?
Iris (Algirdas)
Laba diena, Aiste,
Tarpų glaistyti negalima. Pirmiausiai reikėtų išsiaiškinti jų atsiradimo priežastį ir ją pašalinti.
Galimos priežastys: viršyta grindinio šildymo temperatūra, danga ilgą laiką veikiama tiesioginiais saulės spinduliais ar pan.
Iris (Marius)
Laba diena, Gabriele,
Kažkiek pagelbėtų, bet problemos neišspręstų. Kad efektas būtų geresnis, rinkitės storesnę PVC dangą.
http://www.iris.lt/e-parduotuve/blacktex-linoleumas
arba
http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/index/?cat=24%3A62&q=vintage&store=
Birutė
Ar galima ant grindų, išklotų laminatu, kloti PVC dangą?
Iris (Marius)
Laba diena,
Ant laminato galima kloti tiek PVC ruloninę, tiek PVC dangą lentelėmis (LVT).
Ričardas
Ar galima klijuoti rulonine PVC dangą nepašalinus seno tarketo?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Naujo linoleumo klijuoti ant seno negalima. Senąją dangą privaloma pašalinti.
Pagrindas naujos dangos klijavimui privalo būti tvirtas, kietas, lygus, sausas. Daugiau apie pagrindo paruošimą dangos klojimui skaitykite čia: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/pagrindo-paruosimas-dangos-klojimui/
Indrė
Sveiki,
Kodėl saviklijes vinilinės lentelės daug pigesnės, kuo jos prastesnės? Iš aprašymų radau tik pliusus. Ieškome sprendimo, ką pakloti naujame būste, grindys bus šildomos.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Saviklijės PVC lentelės yra plonesnės – 2 mm storio. Todėl paviršius ant kurio lentelės bus klijuojamos turi būti itin lygus. Dėl plonumo ir lankstumo jos atkartoja visus pagrindo nelygumus.
Surakinamos PVC lentelės yra apie 5 mm storio ir klojamos kaip laminuotos grindys. Pagrindas neprivalo būti itin lygus (nelygumai iki 3 mm vienam ilgio metrui).
Šildomoms grindims puikiai tinka ir saviklijės, ir surakinamos PVC lentelės. Saviklijės net geriau – plonesnės, todėl laidesnės šilumai.
Apie PVC lentelių rūšių skirtumus daugiau galite paskaityti: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/vinilines-lenteles/
PVC lentelės e-parduotuvėje: http://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles
Svetlana
Sveiki. Ar galima linoleumą nauduoti atviram balkone? Gal yra atsparus salčiui ?
Iris (Marius)
Laba diena,
PVC dangą (linoleumą) neigiamai veikia tiek šaltis, tiek tiesioginiai saulės spinduliai. 13 laipsnių šilumos yra minimali rekomenduojama temperatūra šio tipo dangai.
Antanas
Sveiki,
Linoleuma ar galima tiesti ant linoleumo, ar butina sena nuimti?
Iris (Egesta)
Laba diena,
PVC danga klojama tik ant kieto, lygaus ir tvirto pagrindo, todėl seną PVC dangą reikia pašalinti. Paklojus PVC dangą ant minkšto pagrindo ši greičiau susidėvės, įsispaus baldų kojos, atsiranda rizika ją suplėšyti.
Apie tinkamą pagrindą PVC dangai skaitykite: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/pagrindo-paruosimas-dangos-klojimui/
Daiva
Sveiki. Kokio atsparumo linoleumą rekomenduotumėt tiesti: žmogus vaikšto pasiramščiuodamas ramentu, turi šunį? ( šunio svoris - 30 kg). Ačiū.
Iris (Marius)
Laba diena,
Užtenka 32 klasės su 0,4 mm dėvimuoju sluoksniu.
Dabar taikoma akcija 33 klasės su 0,6 dėvimuoju sluoksniu PVC dangai. Ji naudojama viešosese įstaigose, kur yra didelis praeinamumas (pvz., mokyklose) http://www.iris.lt/e-parduotuve/416m-massif-natural-oak-ruda-4-m-pvc-gr-danga
IGNAS
Laba diena. Norėjau paklausti ar galima linoleumą dėti virtuvėje ant plytelių? Ar per plytelių sujungimus užklojus linoleumą jis netrūktų?
Iris (Marius)
Linoleumą ant plytelių kloti galima, tačiau danga įsispaus į plytelių tarpus ir tai atsikartos paviršiuje. Tarpus tarp plytelių galima užlyginti plytelių klijais ar glaistu.

Tiesiai ant plytelių galima kloti PVC lenteles. Jos ypač tinka šildomoms grindims. http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/vinilines-lenteles/
Artūras
Sveiki ,kodel vinilineje klijuojamoje dangoje atsiranda padideja tarpeliai tarp sujungimu?
Iris (Marius)
Laba diena,
Gali būti, kad buvo naudojami netinkami klijai. Taip pat tarpai atsirasti gali dėl gamintojo rekomendacijų nesilaikymo klojant ant šildomų grindų: https://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/klijuojamu-pvc-lenteliu-plyteliu-klojimas/
Regina
Labas vakaras.
Sodyboje , rugsejo men.ant medinių grindų paklojome linoleumą ,žiemą pradėjo išsikilnoti grindys,ptalpa nešildoma,vakar atidengėm paziūrėt,grindys drėgnos ir pelesis, meistras sako ,kad reikia linoleume padaryt įpjovas ,kad kvėpuotų gringys ir išdžius . Ar tai tiesa ? Linoleumą nuėmėm ir nebedėsim ,kiek laiko reikia laukt ,kad išdziutų grindys ir dažysim ? Ačiū
Linas
Sveiki, ar turi kuri nors pvc danga turi B-s1,d0 degumo klasę?
Iris (Marius)
Laba diena,
Dauguma PVC ir LVT dangų turi B-s1,d0 degumo klasę.
Renata
Sveiki reikalingas linoliauma pakeisti is seno i nauja virtuvej ir koridoriuje mazdaug 7 kvadratu,ar turite rekomendacija meistra kuris apsiimtu tvarkytis?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Atrašėme Jums į el. paštą.
Teresė
Noriu patiesti linoleumą virtuvėje ant senų medinių grindų. Apačioje randasi šiluminis mazgas, kuris dažnai būna drėgnas. Ką patartumėte dėti po linoleumo kaip pamušalą nes pats linoleumas sulaiko bet kokią drėgmę, kad grindų pusėje neatsirastų pelėsis, o po linoleumo galimas kondensatas?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Ką bepadėtumėt, pelėsis atsiras ir grindys ilgainiui bus pažeistos.
Folija ar polietileno plėvelė apsaugotų, jei būtų po grindimis ant perdangos.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.