Laminato klojimas

Laminato klojimas – gana greitai atliekamas darbas. Šio darbo sudėtingumas ir trukmė labai priklauso nuo laminato užrakto konstrukcijos. Vos ne kiekvienas laminato gamintojas nuolat modifikuoja užraktą, todėl truputį skiriasi ir laminato klojimas. Kiekvienoje laminato pakuotėje pridedama instrukcija, kurioje detaliai aprašomas būtent to gamintojo laminato klojimas. Ja ir vadovaukitės. Čia aprašytas laminato klojimas su senesnės kartos užraktais leis Jums suprasti darbų nuoseklumą ir pagrindinius reikalavimus. Jūs galėsite nuspręsti, ar klosite savarankiškai, ar samdysite meistrą. Naujos kartos užraktai leidžia jungti po vieną lentą eilėje, todėl darbas bus lengvesnis nei čia aprašyta. Sąvoka plaukiojančios grindys reiškia, kad laminatas klotas jungiant atskiras lentas užraktais, o ne priklijuojant jas prie pagrindo.

Paruošimas

Supakuotas laminuotas grindis sukraukite horizontaliai viduryje patalpos, kurioje jos bus klojamos, palikite 48 valandoms [1]. Tinkamiausia grindų klojimui temperatūra 22 °C, santykinis oro drėgnumas apie 55 %. Medžiagos ir būtini įrankiai: PE-folija (hidroizoliacijai), kaištai atstumui fiksuoti, paklotas, pjūklas, pieštukas, liniuotė [2].

Paviršius. Plaukiojančios grindys gali būti montuojamos ant bet kurio kieto paviršiaus: betono, asfalto, medžio drožlių plokščių ar lentų grindų. Paviršius turi būti sausas, švarus ir lygus: nelygumai ne didesni nei 3 mm vienam metrui [3].

Nesenai išlietos betoninės grindys turi būti paliekamos išdžiūti. Patalpa gerai ventiliuojama.

Orientaciniai džiūvimo terminai:

  • savaitė džiūvimo kiekvienam grindų sluoksnio storio centimetrui, jei sluoksnio storis iki 4 cm,
  • dvi savaitės džiūvimo kiekvienam grindų sluoksnio storio centimetrui virš 4 cm. Viso 6 cm sluoksnis turi džiūti (1 x 4) + (2 x 2) = 8 savaites,
  • specialistams šis reikalavimas nusakomas kitaip: betono drėgmė neturi viršyti 2,5 % (CM metodas).

Plaukiojančios grindys be tinkamo pakloto – neįmanomos. Jis suteikia tinkamą atramą laminatui ir užtikrina grindų ilgaamžiškumą. Nesvarbu, kokį paklotą klosite, prieš tai būtinai paklokite drėgmę izoliuojančią plėvelę (čia rašoma PE-folija), išskyrus atvejus, kai pats paklotas turi drėgmę izoliuojantį sluoksnį.

Atidžiai patikrinkite panelių kokybę. Panaudotiems paneliams pretenzijos nepriimamos [4].

Laminato grindys – plaukiojančios grindys. Negalima klijuoti, prisukti, prikalti ar kitokiu būdu (pvz. su durų stabdikliu) pritvirtinti prie pagrindo [5]!

Kilimines dangas reikia pašalinti – netinkamas pagrindas. Einant laminuotu paviršiumi, kai po juo yra kilimas, jaučiamas spyruokliavimas, o tai suardo išpjovos-kaiščio jungtį. Kiliminė danga turi būti taip pat pašalinta ir dėl higieninių priežasčių [6].

Laminato grindys netinka šlapioms patalpoms – voniai, saunai, rūsiui [7].

Ant mineralinių pagrindų apsaugai nuo drėgmės PE-folijos juostos dedamos apie 20 cm užklojant vieną ant kitos ir sulipdomos lipnia juosta, o jos kraštai prie sienos užriečiami apie 5 cm. Ant viršaus klojamas paklotas. Jo juostos tik suglaudžiamos, bet nedengiamos viena ant kitos [8]. Ant medinio pagrindo (plokštės, lentos), PE-folija nededama.  

Grindinis šildymas. Laminuotos grindys gali būti klojamos ant šildomų grindų su sąlyga, kad vamzdeliai yra ne mažesniame nei 3 cm gylyje nuo grindų paviršiaus ir temperatūra grindų paviršiuje neviršija 27 °C [9].

Svarbu:

  • prieš laminato klojimą išjunkite grindinį šildymą. Grindų paviršiaus temperatūra neturi viršyti 18 °C prieš, per ir 24 h po klojimo,
  • paklokite drėgmę izoliuojančią plėvelę, paklotą ir laminuotas grindis. Įsitikinkite, ar paklotas tinka šildomoms grindims,
  • 24 h – minimalus laiko tarpas tarp klojimo darbų pabaigos ir grindinio šildymo įjungimo. Venkite staigių temperatūros pokyčių. Keiskite temperatūrą palaipsniui – daugiausiai 5 °C per dieną,
  • drėgmė patalpoje negali viršyti 1,5 % (CM metodas),
  • perskaitykite reikalavimus grindų dangos šiluminiam laidumui Šildomos grindys. Ar visos grindų dangos tinka?

Prieš klojimą laminato panelius surūšiuokite pagal pageidaujamą medienos struktūrą ir spalvinius niuansus. Atidarytą paketą iškart sunaudokite!

Klojimas. Rekomenduojame panelius kloti išilgai nuo pagrindinio šviesos šaltinio [10].

Pagal sienos nelygumus reikia atpjauti pirmą panelių eilę. Bet prieš tai pamatuokite patalpos plotį ir įvertinkite, koks plotis liks paskutinei panelių eilei. Bet kuris panelis negali būti siauresnis nei 5 cm. Įvertinę tai, pasirinkite pirmos ir paskutinės eilės panelių pločius.

Pradėkite klojimą kairiame patalpos kampe. Panelį dėkite kaiščiu (užrakto atsikišusia dalimi) į sieną ir atitraukite nuo abiejų sienų 12–15 mm, įkišdami kaištus. Atstumo laikykitės ir prie šildymo vamzdžių, laikančiųjų atramų, durų stabdiklių ir t. t. [11]. Nepaisant 48 h aklimatizacijos, laminuotos grindys išliks jautrios drėgmės bei temperatūros pokyčiams ir po suklojimo, t. y. trauksis ir plėsis priklausomai nuo aplinkos sąlygų. Tam plėtimuisi tarpeliai būtini.

Antrą panelį galu 30° kampu įkiškite į jau gulinčio pirmojo panelio išpjovą [12] ir padėkite lygiai ant grindų. Dėkite kitus panelius iki 1-os eilės pabaigos.

Paskutinįjį eilės panelį [13] tiksliai atsimatuokite. Tam pridėkite jį šalia paskutinio 1-os eilės panelio ir pristūmę galą prie sienos, pažymėkite reikiamą ilgį. Nepamirškite kaišto. Nupjautą panelį pasukite 180° ir prijunkite prie eilės. Kraštų nesugadinsite, jei pjovimo metu dekoratyvinė pusė bus apačioje. Kiekvieną naują eilę pradėkite su prieš tai buvusios eilės panelio likučiu (mažiausiai 20 cm ilgio) arba su puse panelio [14, 15]. Nėra gerai, jei panelis trumpesnis nei 30 cm ar ilgesnis nei 95 cm, o atstumas tarp gretimų siūlių suduriant galais turi būti mažiausiai 30 cm.

Antros eilės panelį dėkite taip, kad 1-os ir 2-os eilės panelių ilgosios pusės gulėtų paraleliai viena ant kitos, bet nebūtų įspaustos [15], t. y. 2-os eilės kaištis gultų ant 1-os eilės išpjovos. Užraktų surakinti nereikia kol nesudėta visa 2-a eilė kaip tai buvo daroma 1-oje eilėje [16, 17].

Kai 2-a sukomplektuota eilė jau guli šalia 1-os eilės, reikia 2-ąją eilę pakelti apie 3–4 cm ir pirmą panelį pastumti taip, kad 2-os eilės panelių kaiščiai įsistumtų į 1-os eilės išpjovą [18]. Padėję panelį ant grindų, galutinai užfiksuokite jungtį. Šį veiksmą reikia kartoti išilgai 2-os eilės (užtrauktuko metodas), iki 1-os ir 2-os eilės visi paneliai susijungs vienas su kitu be siūlių ir aukščio skirtumo. Kitų eilių klojimo eiga tokia pat, kaip ir 2-os eilės [19].

Klojant ilgesnius arba platesnius negu 8 m paviršius, būtina daryti mažiausiai 2 cm pločio tarpus – šilumines siūles [20]. Tik toks laminato klojimas yra teisingas. Šiluminė siūlė turi būti daroma ties kiekviena durų stakta. Siūlės dengiamos profiliais.

Šildymo vamzdžiams gręžiamos 3 cm didesnės angos nei vamzdžio skersmuo. Eiga parodyta [21, 22, 23] paveikslėliuose.

Medinių durų staktą reikia sutrumpinti tiek, kad po jomis tilptų panelis su 2–3 mm atsarga [24, 25].

Išklojus visą patalpą, pašalinkite visus kaiščius [27].

Pabaigai pritvirtinkite prie sienos 40–50 cm atstumu grindjuosčių apkabas ir įkiškite tinkamai supjautas grindjuostes [28]. PE-folijos išlindusius kraštus irgi paslėpkite po grindjuostėm.

Valymas ir priežiūra. Grindis šluokite arba siurbkite siurbliu [29].

Naudokite tik laminato gamintojo nurodytas valymo priemones. Netinka priežiūros priemonės ir valikliai su aliejumi, vašku. Laminato grindų negalima poliruoti [29].

Purvą šluostykite tik su gerai išgręžtu skuduru. Išpiltas ir nedelsiant neišvalytas vanduo sugadins grindis [30]! Ypač atsargiai elkitės su ant laminato statomais gėlių vazonais: būtinai naudokite vandens nepraleidžiančius padėklus. Tvirtai įsigėrusius nešvarumus valykite purškiamu valikliu arba acetonu.

Saugokite grindis nuo įbrėžimų arba įspaudimų! Įėjimo vietose padėkite pakankamai didelį kilimą purvui surinkti. Baldų kojas paklijuokite veltinio gabalėliais. Nenaudokite kėdžių su ratukais be apsauginio kilimėlio [31].

 
(Balsų: 27)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

JoanaLiu
Išsamu ir vizualu, kas ruošiasi pats šiam žygdarbiui, laminuoti grindis tai čia dar yra sąrašas pateiktas kokios medžiagos reikalingos .................
Iris (Rytis)
Dėkojame už Jūsų nuomonę.
Apgailestaujame, tačiau nuorodos į išorinius puslapius iš komentarų pašalinamos.
Minvydas
Dėkui, geras straipsniukas. Laminatą susidėti labai lengva, tačiau svarbu pasidomėti kaip tai teisingai atlikti. Ačiū.
Su barzda
PUIKU. Išsamiai ir labai aiškiai išdėstyta. DĖKUJ.
Prieziura
Laminata jau turime kelerius metus. Pradzioje po valymo darbu nelikdavo jokiu demiu. Paskutiniu metu po plovimo lieka lyg ispurvintos. Beje vaiksciojant lieka zymes.Gal rekomenduotumete kokias priemones. Laminatas pusiau blizgus. Vokiskas 32 klase ir t.t.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Panašu, kad pradžioje naudojote vienokius ploviklius, o dabar kitokius. Arba suprastėjo ploviklio kokybė.
Pabandykite pakeisti ploviklį kitu. Svarbu, kad jame nebūtų vaško ar aliejaus.
Ričardas
sudejus storą laminatą su plasmasiniais sujungimais po dviė metų grindys pradėjo braškėti. Paklotas buvo orginalus , kur davė parduodant. Ačiu.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Viena iš pagrindinių braškėjimo priežasčių gali būti nuo drėgmės deformuotos (išsipūtusios) lentos ties sujungimais. Taip nutinka, kai grindys valomos per šlapiai.
Braškėjimui įtakos gali turėti grindų perkaitinimas. Jei grindys šildomos – pagrindo temperatūra negali būti aukštesnė nei 28°C.
Braškėjimas gali atsirasti ir dėl grindų paviršiaus įtempimų. Pavyzdžiui, jei tarp grindų dangos ir sienos (ar kitų stacionarių kliūčių: kolona, vamzdis ir t.t.) nebuvo paliktas pakankamo pločio tarpelis (8-10 mm) išsiplėtimui.
Taip pat tam įtakos gali turėti nestabilus (linguojantis) pagrindas ar prastos kokybės grindų paklotas.
Einant laikui vienos ar kelių iš šių priežasčių poveikis pasiekė kritinę ribą ir atsirado braškėjimas.
robke
po tokio aprašymo,manau,grindis susidės kiekvienas,kas turi rankas ir kažkiek smegenų.Kadangi save laikau tokiu,tad kibsiu į darbą.Ačiū už išsamų darbo aprašymą.
dana
Ant betoniniu grindu desim paklota provent 3mm,ir ant sito ar dar galima deti paklotus 3mm kur yra tokie popieriniai lakstai?aciu
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Grindų paklotų kloti keliais sluoksniais negalima.
Audrius
Sveiki, yra grindyse 70x70cm dangtis į rūsį (viename aukštyje su grindimis).Ant laminatą galima pritvirtinti medvarščiais ar pan.? Nes kitaip jis nesilaikys.
ačiū
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Medvaržčiais pritvirtinti galima, bet bus matomos galvutės.
Galima priklijuoti prie dangčio gerais universaliais klijais.
Be abejo, nei vienas iš šių variantų nėra gamintojo rekomenduojamas ir gamyklinė garantija (tam plotui) negaliotų.
Beda
Ar galima perkloti ta pati laminata antra karta su sistema 1click 2 go?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Galima.
Laimis
ar galima kloti nauja laminatą ant pakloto, kuris buvo naudotas su senu laminatu apie 5 metus?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Visada rekomenduojama naudoti naują paklotą, nes eksploatacijos metu paklotas praranda kai kurias savo savybes: amortizacija, storis ir pan.
Jei manote, kad paklotas neišgulėtas ir suteiks laminuotoms grindims lygų ir atsparų pagrindą – galite jį eksploatuoti ir toliau.
gintas
ar galima laminata kloti tiesiog ant ekstrudinio polistirolio
Algis
Ar galima pritvirti laminate prie slaitiniu lubu
Iris (Laurynas)
Laba diena, Gintai,
Gamintojai numato laminato klojimą ant kieto, lygaus, stabilaus, sauso ir švaraus pagrindo, būtinai naudojant šiai paskirčiai numatytą paklotą.
Iris (Laurynas)
Laba diena, Algi,
Gamintojai to nenumato, tačiau iš principo įmanoma.
Ieva
Sveiki, ar galima laminata deti ant plyteliu? patalpos labai dideles, kad jas lupti.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Pagrindas laminuotai grindų dangai privalo būti kietas, stabilus, sausas, švarus ir lygus. Jei plytelės suklotos lygiai ir nėra staigių aukščio pasikeitimų ar aštrių iškilimų – galima.
Prieš klojant rekomenduojame perskaityti laminato klojimo instrukciją: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Egidijus
Laba diena,
Paklotų yra įvairių rūšių ir storių. Patarkit kokį paklotą pasirinkti bute, kur grindys betonuotos ir lygios, o po betonu - putų polestirolas, todėl dar gaunasi ir šiokia tokia triukšmo izoliacija. Tokiu atveju rinktis paprasčiausią ir ploną paklotą, ar vistiek kuo storesnis - tuo geriau? Minėjot, kad paklotai praranda savo savybes laikui bėgant (storį taip pat). Tai ar nebus tik blogiau, jei ant lygių grindų dėsiu storą ir minkštą paklotą?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Kadangi grindys nešildomos ir apšildytos, tai pakloto šiluminės savybės nėra svarbios.
Paklotas turi išlyginti pagrindo nelygumus ir suteikti pakankamai kietą pagrindą laminuotai grindų dangai, kad nuo apkrovų nesulūžtų lentų užraktai. Tam storas ir minkštas paklotas netiks.
Pagrindas betoninis, todėl reikia rinktis paklotą su plėvele drėgmės izoliacijai.
http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita?gamintojas=1001&store=
Mindaugas
Sveiki. Norejau paklausti ar galima kloti laminata ant 5-10cm storio kieto putplascio skirto grindims?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Pagrindas laminuotoms grindims turi būti sausas, kietas, stabilus ir lygus. Jei jis atitinka reikalavimus ir eksploatuojant nekeis savo savybių – (labai priklausys nuo įrengimo ir pagrindo ant kurio dėsite kietą putplastį) grindų įrengimas ant kieto putplasčio galimas. Nepamirškite pakloto – jis būtinas.
Gintaras
Sveiki, planuojame deti laminuotas grindis ant sildomu grindu, butas sildomas dar du menesius, norejome pasiteirauti kaip ivertinti ar betonas jau pakankamai isiles ir ar nera dar jame dregmes?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Pagrindo drėgnumą nustatysite ant grindų ištiesę polietileninės plėvelės gabalą. Po paros patikrinkite, kiek sušlapo prie grindų prispausta plėvelės pusė. Jei ranka sušlapo, drėgnumas per didelis.
Daugiau apie pagrindo džiūvimą šiame puslapyje: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/pagrindo-paruosimas-dangos-klojimui/
Kestas
Labas vakar norejau paklaust kaip isliginti laminuotu grindu griovely mazdau 2 3mm gylio aciu uz atsakyma
Arvydas
Sveiki, ar tikslinga prieš klojant laminatą, sutepti aliejumi užraktus ir išpjovas. Teko girdėti, kad tai apsaugo nuo drėgmės. Kiek tos teisybės nežinau, norėčiau konsultacijos. Dėkoju už atsakymą.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Aliejumi tepti laminuotų grindų užraktus ir išpjovas draudžiama. Nuo drėgmės neapsaugos, o gaminiui pakenkti gali.
Ramunas
Sveiki. Ar galima laminato isilgines siules tept klijais sujungiant eiles? Nes internete pilna video kur lipalu tepa isilginius sujungimus
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Tai prieštarauja oficialioms gamintojų instrukcijoms.
Be to, objektyvaus poreikio tam nėra: jei grindys paklotos laikantis gamintojo nurodymų, šiuolaikiniai užraktai puikiausiai išlaiko jiems tenkančias apkrovas ir papildomas klijavimas netikslingas.
Saulius
Sveiki,
Klodamas laminatą visas siūles tepiau click guard, principe tai klijai.
1) turėtu apsaugoti nuo braškėjimų
2) hidroizoliacija - išpiltas vanduo nesigers per siūles, nes ten klijai. Galiu pasakyti, kiek visokių 'avarijų - balučių' buvo, niekada laminatas nebuvo išpūstas, tai sakyčiau pasiteisino.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Mes to nerekomenduojame, bet dėkojame už pasidalinimą patirtimi.
Evaldas
Laba diena,
Klosiu laminata ant nelygiu grindu,nelygumai apie 5-6 mm per metra.Grindu pagrindas OSB plokstes.Islyginti grindis nebera galimybes.Gal patartumet koki paklota naudoti ar siaip gal yra koks kitas budas kloti laminata?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Jūsų sprendimas klaidingas.
Negalima palikti neišlyginto pagrindo. Joks paklotas neišlygins tokių aukščio skirtumų, o kloti du pakloto sluoksnius draudžiama: pagrindas bus netvirtas.
Vytautas
Laba diena,
ar galima laminatą kloti ant senų,bet gerų medinių grindų,kurios padarytos iš lengvai išgaubtų grindlenčių (maždaug 3mm. 10cm. pločio lentai
Iris (Dalius)
Laba diena,
Jeigu medinės grindlentės nejuda, neskleidžia garsų, tada galima kloti laminatą. Paklotas yra būtinas.
Milda
Sveiki. Palaisčius gėlę pro vazono apačią išbėgo vandens. Pamatėme tik ryte. Toje vietoje išsipūtė laminato kraštai. Ar yra būdų išgelbėti grindis? Ar joms džiūstant nelygumai pamažės?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Vanduo lentelių užraktą sugadina nepataisomai. Išeitis tik viena – ardyti ir keisti kita lentele.
vytautas
Laba diena, ką rekomenduotumėte kloti po laminatu ant grindų kurios nėra idealiai lygios ( juodgrindės) ir nestipriai siūbuoja nes iš paprastų eglinių lentų ( 3cm. storio ir pakeisti jų nėra galimybės nes tai dalis perdangos)?
Iris (Dalius)
Laba diena,
Laminatui svarbu lygus, tvirtas pagrindas. Esant pagrindo siūbavimui susidėvės užraktas, atsiras tarpeliai. Todėl toks pagrindas nėra tinkamas ir vien paklotas nepadės.
Vytautas
O jeigu prieš tai pakloti OSB plokšte, ar to pakaktų?
Iris (Dalius)
Laba diena,
Taip, užtektų. Bet vien pakloti negana. Reikia tašelių, kad būtų prie ko plokštę pritvirtinti.
Tašeliai montuojami prie senų grindų ir sienų perimetru ir ties tam tikru atstumu per visą plotą, o tada ant šios "konstrukcijos" tvirtinama OSB plokštė.
VP
Sveiki,
Jeigu susidejus laminata, kaikuriosiuose vietose atsoko lenteles, t.y. lenteliu galai i virsu paejo, o dar kaikuriuose vietose issipute (kaip kalnas, uzlipus prisispaudzia), ir savaime aisku, vaikstant gergzda. Gal grindys siek tiek nelygios ar dregmes gavo. Ar imanoma pakeisti tik tas vietas, ar jau neisvengiamai reikia ardyti viska, ypac tuo atvejiu jeigu siek tiek grindys nelygios.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Lokaliai pakeisti nepavyks – reikės perkloti grindis iš naujo.
Nematant nuotraukos sunku tiksliai įvertinti, bet manau, kad minėtos problemos atsirado, nes laminuota grindų danga kažkur remiasi į sieną, koloną. Tokia kliūtis neleidžia grindims plėstis dėl drėgmės/temperatūros pokyčių, todėl lentelės stumdamos viena kitą kai kur pakyla.
Panašias problemas gali sukelti ir pastatyti/sumontuoti sunkūs baldai, ypač jei nesilaikoma gamintojo rekomenduojamų maksimalaus vientiso grindų dangos ilgio/pločio reikalavimo.
Daugiau informacijos rasite: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Karolis
Laba diena, ar galima vietoj PE-folijos po grindų paklotu kloti paprastą poletileninę plėvelę? Jei ne, kokią PE-foliją siūlytumėte?
Iris (Laurynas)
Laba diena,
PE - folija iš principo ir yra polietileno plėvelė, todėl naudojimui tinka.
Vis dėlto rekomenduotume įsigyti grindų paklotą kombinuotą su hidroizoliacija, nes juose yra apgalvotas drėgmės, galimai atsirandančios iš pagrindo, pašalinimo būdas, o po paprasta plėvele atsiradusi drėgmė niekur neišgaruos - gali atsirasti pelėsis.
Rimas
Laba diena, pasakykite prašom jei laminatas yra klojamas ant seno, bet lygaus betono(jam jau 15 metų) ir prieš tai buvo išklotas laminatas, kuris buvo nuimtas, ar klojant naują laminatą būtina kloti PE foliją. O gal užtenka tik pakloto. Grindys nešildomos.
Iris (Dalius)
Laba diena,
Nesvarbu, kokį paklotą klosite, būtina pakloti drėgmę izoliuojančią plėvelę (PE-folija), išskyrus atvejus, kai pats paklotas turi drėgmę izoliuojantį sluoksnį.
Pro betoną praeinanti drėgmė be izoliuojančios plėvelės gali sugadinti laminatą.
Marius
Laba diena. Ar galima suristi visus kambarius be sujungimu profiliuku jei ilgis nuo svetaines iki kito kambario mazdaug 11metru. Ar reikia butinai atskirti kambarius? Kokios pasekmes jeigu neatskirėme nuo kitu kambariu ir sudejome viska kartu.
Iris (Laurynas)
Laba diena,
Atskiras patalpas būtina atskirti profiliais (slenkstukais), nes tarpduriuose gali atsirasti plyšiai tarp laminato lentų. Kintant santykinei drėgmei ir temperatūrai, keičiasi ir laminato, ir pagrindo matmenys.
Siauriausia vieta yra jautriausia.
Karolis
Sveiki, perskaičiau daug reikiamos informacijos, liko tik vienas klausimas .. Ant šildomų grindų planuoju dėti laminatą, paklotą naudosiu kamštinį 2mm, kokią rekomenduojate PE foliją naudoti.. o gal teisingiau dėti kamštinę dangą su guma būtų.. norisi išvengti pelėsio.
Iris (Marius)
Laba diena,
PE - folija iš principo yra polietileno plėvelė. Vis dėlto rekomenduotume įsigyti grindų paklotą kombinuotą su hidroizoliacija, nes juose yra apgalvotas drėgmės, galimai atsirandančios iš pagrindo, pašalinimo būdas, o po paprasta plėvele atsiradusi drėgmė niekur neišgaruos - gali atsirasti pelėsis.
Pvz: http://www.iris.lt/e-parduotuve/laminatas/grindjuostes-ir-kita/tuplex-3mm-30x1-1m-33-m2-rul-paklotas-su-dregmes-izoliacija-1
D.
Laba diena, ruošiamės bute keisti grindis. Kaip supratau iš ankstesnių diskusijų, klojant laminatą, reikalingi skenkstukai ties kiekvienu atskiru kambariu. Mums norėtųsi ištisinių grindų visame bute, išskyrus vonios/virtuvės patalpas. Kokia grindų danga geriausiai tam tiktų? O gal atsirado kokių naujų technologijų ar kitokių savybių turinčių laminuotų grindų ar pakloto, kuris neleistų atsirasti tarpeliams tarp lentelių ar pan. Ačiū
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Tiksliau išsireiškiant, tarpduryje reikalingas ne slenkstukas, bet tarpelis gelžbetonio ir/ar grindų dangos temperatūriniam judėjimui. Jis uždengiamas slenkstuku. Nėra medžiagų, kurių matmenys nekistų kintant temperatūrai ar drėgmei. Vienoms medžiagoms tas kitimas didesnis, kitoms mažesnis. Dugiau apie temperatūrines siūles: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Todėl patikimai įrengti ištisines grindis per keletą patalpų neįmanoma. Laminato judėjimas ypač didelis, todėl būtinas didesnis tarpelis. Tarpelį uždengti nebūtina. Keraminėms plytelėms ties durimis praplatintą sudūrimo siūlę (5 mm) galima užglaistyti tuo pačiu glaistu. Mažesnis tarpelis galimas PVC lentelėms, medinėms grindims reikalingas didesnis.
Lukas
Laba diena, sode mediniame name betonuotos grindys, po jomis putų polisteris, ir plevelė politieleno. Noriu kloti laminatą, turiu nusipirkęs paklotą iš XPS ekstrūdinio putlasčio, ar vistiek reikia pakloti PE plėvelę, po juo?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Polietileno plėvelė po betoninėmis grindimis apsaugo betono sluoksnį nuo drėgmės patekimo į jį iš apačios.
Jei betono sluoksnyje būtų likęs ar kažkokiu būdu vėliau atsirastų didesnis drėgmės kiekis, PE plėvelė virš betono sluoksnio apsaugotų laminatą.
PE plėvelę po paklotu reikia kloti.
Odeta
Laba diena,
Pas mus prieš 3 mėnesius išbetonuotos grindys, yra įrengtas grindinis šildymas, visą šį laikotarpį buvome įjungę šildymą, tačiau vyko remonto darbai, buvo tinkuojama ir ruošiama dažymo darbams, buvome įjungę drėgmės surinkimo aparatą. Tai dabar yra toks klausimas, ar prieš klojant laminatą (slankiojančias grindis, tinkančias šildomoms grindims) reikia patiesti 0,2mm polietileno plėvelę (šiltnaminė) prieš klojant specialų paklotą, jei yra grindinis šildymas? (Vieni meistrai sako, kad tai yra būtina, kiti teigia, kad tai nepraleis šilumos, gausis kondensatas ir ims pelyti grindys..)
Iris (Egesta)
Laba diena,
Drėgmę izoliuojanti plėvelė yra būtina klojant laminatą. Ji neleidžia iš pagrindo kylančiai drėgmei susigerti į laminatą. Geriau tegul kondensatas susidaro po plėvele nei sugadina laminatą.
Verta paskaityti apie šildomas grindis: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Robertas
Jeigu dėsite plėvele nepanaikino drėgme ,gali susidaryti grybelis tai negerai nei ,jums nei laminato
Raduga
Noriu kloti laminata,ir yra kilimine danga,ar tai galima?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Laminato ant kiliminės dangos kloti negalima.
Paulius
Pirkau laminata.bet po kiek viena lenta yra priklijuota guma.ar reikia kloti paklota?dekui
Iris (Egesta)
Laba diena,
Paklotas po laminatu yra būtinas visada.
Dee
Kaip apskaiciuoti kiek reikia laminato-parketlenciu
352 x 396 kambario
Iris (Egesta)
Laba diena,
Laminatas, parketlentės parduodamos pakuotėmis po 2-3 m2. Apvalinti į didesnę pusę.
Jums reikėtų 6-7 pakuočių.
Żenia
Sveiki a galima laminata dieti be suduribu tarp duru ilgis 12plotis 4metrai ir pereit i kitus kambarius
Iris (Egesta)
Laba diena,
Atskiras patalpas būtina atskirti profiliais (slenkstukais), nes tarpduriuose gali atsirasti plyšiai tarp laminato lentų. Kintant santykinei drėgmei ir temperatūrai, keičiasi ir laminato, ir pagrindo matmenys. Siauriausia vieta yra jautriausia.
Raimondas
Laba diena,
prieš kokius 7 metus dėjausi laminatą pats ir puikiai viskas pavyko. Po sudėjimo padengiau du kartus su silikoniniu laminatui dengti skysčiu firmos "Johnson" , laminato lentų tarpai užsipildė , laminatas tapo blizgantis ir viskas buvo super. Skystį pirkau "Ermitaže" Klaipėdoje. Dabar nei su žiburiu nebegaliu rasti net kažko panašaus nežiūrint, kad užsienyje tokie dalykai egzistuoja. Tokiu skysčiu(skiesto pieno spalva) dengiamos grindys laivuose, tiek laminuotos tiek linoleumo, ar plastikinės plokštelinės grindys. Gal galit patarti kur šios dengimo priemonės įsigyti??? Prie to pačio yra ir valymo skystis, bet ir tokios pardavime nėra Lietuvoje, bent jau KLP nėra :(
Iris (Marius)
Laba diena,
Šiomis priemonėmis neprekiaujame. Mūsų parduodamų laminuotų grindų gamintojai nerekomenduoja naudoti kokias nors priemones padengimui po sudėjimo.
Dainius
Sveiki,ar galima laminata deti ant seno linoleumo?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Laminatui būtinas kietas, stabilus pagrindas, todėl seną linoleumą reikia pašalinti.
stllinas
sveiki.iskilo klausimas dedant laminata ant sildomu grindu-proteguojat polietilena kaip apsauga nuo dregmes po apacia minkstinamojo sluoksnio laminatui.klausimas1-jei po sildymo vamzdynu ir betonu(stiazke)padaryta hidroizoliacija-dregmei is apacios ner kaip kauptis-prasme det polietilena kaip ir netenka prasmes (gal klystu)jei dregme is apacios eina-uzdarius praejima per grindis-ji iseidines per krastus-ko pasekoj sienos dengsis pelesiu...fizikos desniai...klausimas antras-jei viskas su dregme is apacios tvarkoj-polietileno prasmingumas?mikrokondensata jis vistiek rinks,silumos pralaiduma trikdys
Iris (Marius)
Laba diena,
Paklotą su plėvele, kaip galimos drėgmės izoliaciją tarp grindų dangos ir pagrindo (betono Jūsų pavyzdžiu), rekomenduoja gamintojai. Rekomendacija nėra būtinybė. Galimos drėgmės riziką vistiek turite įsivertinti pats.
Viktorija
Laba diena,
Norime bute dėti laminatą, bet uošvija susirūpinusi, jog šiuo metu bute esančios senos natūralaus medžio grindys pradės „šusti” būdamos po paklotu (planuojame kloti žalias kartoną primenančias plokštes po laminatu) ir laminatu. Ar įmanoma nuraminti žmones, kad apačioje esančioms grindims tokios žalos nebus? Butas pirmame aukšte senesnės statybos daugiabutyje. Ačiū.
Darius
Pas manes yra grindys is usb ploksciu ar butina ant tu ploksciu kloti paklota pries dedant laminata.aciu
Iris (Egesta)
Laba diena, Dariau,
Paklotas po laminatu yra būtinas.
Iris (Marius)
Laba diena, Viktorija,
Vienintelė priežastis, galinti lemti medinių grindų "šutimą", o paskui ir puvimą - drėgmė. Jei yra galimybė kauptis drėgmei - paklotas bei laminatas neleis drėgmei pasišalinti. Būtent dėl to, medinės grindys bėgant laikui gali pradėti pūti. Kad to išvengti, naudokite paklotą be drėgmės izoliacijos sluoksnio.
Stanislova
Jeigu kloti laminatą ant senu medinių grindų,( kambaris šiek tiek viename kampe yra nuožulnus, kaip išlyginti?). Ka reiktų kloti ant grindų prieš dedant lamitą, kad nepradėtu pūti medinės grindys. Namas yra žiema neeksploatuojamas Ačiū.
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Norint apsaugoti klojamą laminatą nuo iš apačios einančios drėgmės, reikia po juo kloti vandens garams nelaidžią plėvelę.
Ant esamų medinių grindų užtiesus tokią plėvelę, visa drėgmė kaupsis medžio lentose, ir jos pradės pūti. Jeigu žinoma, kad vieta yra sausa (medžio grindys daug metų išlikę sausos), taip galima elgtis.
Grindų išlyginimui and medinių grindų galima naudoti savaime išsilyginantį mišinį (pvz., Ceresit CN 75 TDL). Juo galite suformuoti naują, lygų pagrindą.
Daugiau apie šį mišinį galite pasiskaityti gamintojo puslapyje: http://www.ceresit.lt/pagrindinis-puslapis/produktai/grindys/savaime-issilyginantys-misiniai/cn-75-fiber-plan.html
Jeigu medinės grindys nėra stabilos (vaikštant juda), nuo judėjimo išsilyginantis mišinys neapsaugos, o kloti laminato ant nestabilaus pagrindo negalima.
Gintarė
Sveiki,

prašau atsakykite ar žemiau pateikta informacija klojant laminatą yra teisinga?
Sutankintas smėlis
Plėvelė 200mikronų juoda
Juodgrindės
Putų polistirolas 25cm
Reflektinė plėvelė (“folija”)
Išlyginamasis betono sluoksnis 7cm
Medžio plaušo paklotas MPP KONSTRUCTOR FF 4,8mm
Laminatas 33klasė

Ar iš čia paminėtų žingsnių gali būti kažkas ne taip, kas įtakotų tarpų susidarymą tarp jungčių ir grindų girgždėjimą?
Būčiau labai dėkinga.
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Tikslią girgždėjimo priežastį vien iš aprašymo nustatyti neįmanoma.
Jūsų išvardinta grindų struktūra yra teisinga (yra apsauga nuo šalčio ir drėgmės patekimo iš grunto) su viena išlyga: ant 7 cm betono sluoksnio iškart dėtas medžio plaušo paklotas.
Apsaugant laminatą nuo galimos drėgmės iš betono sluoksnio, patikimiau yra ant jo uždėti PVC plėvelę. Ji apsaugotų laminatą nuo drėgmės, jei dedant laminatą betono sluoksnis nebūtų pakankamai išdžiūvęs.
Jei betono sluoksnis džiūvo vasarą keletą mėnesių, tikėtina, kad jame perteklinės drėgmės neliko.
Kita galima priežastis - betono sluoksnio nelygumas. Naudotas storas paklotas galėjo būti nepakankamas nelygumams pašalinti.
Dar viena priežastis - nekokybiškas laminatas arba nekokybiškas sudėjimas. Jei po sudėjimo problemų nebuvo, tikėtina, kad priežastis kita.
gedas
sveiki noniu paklausti ar galima dieti laminata ant kilimines dangos,butas pirmas aukstas,diel silmos aciu
Iris (Egesta)
Laba diena,
Laminato ant kiliminės dangos kloti negalima.
Saulius
Sveiki, tai koks vis tik paklotas po laminatu geriausias, ir kokio storio? Grindys MDP plokste, tvitos, lygios, nebraska.Ačiū.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Nėra geriausio pakloto. Jį reikia rinktis pagal norimą gauti rezultatą: tinkamą šildomoms grindims (turi būti laidus šilumai) ar atvirkščiai – kuo labiau izoliuojantį nuo šalto pagrindo, izoliuojantį nuo drėgmės ar su geresne garso izoliacija ir t. t.
Storis nėra labai svarbu, nebent reikia suvienodinti aukštį tarp skirtingų dangų. Jeigu grindų nelygumai nedideli 3 mm / 1 m – paklotas gali būti plonesnis, pvz., Comfort sound BASE 2,2 mm ar Provent 3 mm.
Eduardas
Sveiki. Ar galima kloti laminatą ant seno parketo? Kai kurios parketlentės vaikšto, tačiau negirgžda. Ar būtina jas įtvirtinti?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Pagrindas laminuotai grindų dangai privalo būti kietas, stabilus ir lygus. Judančios parketlentės nėra geras pagrindas laminatui.
Aja
Sveiki, norime dėti laminatą. Pagal taisykles, jis turėtų kristi pagal lango šviesą. Bet kambarys pailgas ir, mnau, kad jei būtų sudėta horizontaliai, jis vizualiai praplatėtų. Ar klystu?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Laminatą dedant lygiagrečiai trumpai kambario sienai, kambarys vizuliai praplatės.
Jei šviesa pro langą kris į laminato lenteles iš šono, o ne pagal lentelių ilgį, išryškės laminato nelygumai ir sudūrimai.
Ar nelygumai bus labai pastebimi, galite pasitikrinti išdėję keletą lentelių bandymui.
Darius
Sveiki,
bute ll a darausi kapitalinį remontą abiejuose kambariuose bei koridoriuj. Turiu 2 klausimus:
1. Ar teisingai supratau, kad kambarius reikėtų kloti atskirai, paliekant tarpus tarp lentų galų tarpduriuose? Tarpus palikti neužpildytus, tik pridengtus slenkstuku-profiliuku?
2. Kaip su garso izoliacija? Medines grindis išėmiau, nes a. girgždėjo, b. po jomis kampuose tarp blokų daug plyšių kvapams iš kitų butų ir tarakonams. Tad laminatą planavau kloti tiesiai ant gelžbetonio plokštės (žinoma, su paklotėliu). Kiti sako, kad garsui izoliuoti pakloto nepakaks - reikės ir vatos. Kaip yra ir tiesų? Ar mano kambariai taps triukšmingesni kaimynams apačioje? Ar pakaks tik paklotėlio?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Ne tik kambarius reikia kloti atskirai, paliekant tarpus tarp lentų galų tarpduriuose. Tarpai turi būti ir visu laminato perimetru. Kitaip tariant, laminato grindys iš visų pusių turi būti atskirtos tarpu nuo sienų, durų ar kitų įtvirtintų daiktų (vamzdžių, laiptų turėklų ir kt).
Pakloto pagrindinė paskirtis - apsaugoti laminato užraktus nuo apkrovų esant nedideliems pagrindo nelygumams. Tikėtina, kad gelžbetonio plokštės yra nelygios (daugiau nei 3 mm metrui), tokių nelygumų paklotas neišlygins, pagrindą reikės lyginti.
Laminatas yra labai "triukšminga" danga. Tokios grindys bus triukšmingesnės ne tik kaimynams, bet ir jums patiems. Nedidelio storio izoliacijos neužteks. Verta praktiškai pasibandyti triukšmo lygį gretimame kambaryje ir pas kaimynus su skirtingo storio izoliacija dar prieš visų grindų klojimą.
Dalia
Po avarijos buvo aplietas kaimynu butas.Sudreko laminatas - ekspertai patare padengti apsaugine plevele. Buvo padengta.Po 7 menesiu kaimynai pranese, kad laminatas deformavosi. Kiek laiko laninatas dziusta ir per kiek laiko pasimato jo deformacijos?

Dekoju
Iris (Marius)
Laba diena,
Laminato džiūvimo laikas, kaip ir deformacijos, priklauso nuo patekusios drėgmės kiekio. Deformacija gali pasirodyti ir per du mėnesius, ir per pusę metų.
Sem
Sveiki,
Pas mane truko karsto vandens slanga ir apseme laminata. Zinoma nera labai gaila, nes laikui begant buvo planai pakeisti nauju. Tik dabar klausimas yra. Pas mane sienine spinta po ja taip pat paklotas senas laminatas , bet kaip dabar planuoju keisti nauju nezinau ka daryti. Baisu ta sienine spinta ardyti pilnai , nes galimybe jau nebesutinkti. Tai idomu kokiu nors kitu variantu butu su ta sienine spinta, pvz apipjaustyti laminata ties tom vietom kur laikosi spintos sienes? Ar tik ardyti ir viskas
Iris (Marius)
Laba diena,
Drėgmės gavęs laminatas laikui bėgant gali pradėti pelyti. Geriau jį visą pakeisti. Po spinta galite iškart jo nekeisti, jei reiks, padarysite tai vėliau.
Drėgmės nebijanti grindų danga - PVC lentelės: http://www.iris.lt/prekes/linoleumas-pvc/info/vinilines-lenteles/
Sigitas
Sveiki,
laminatas buvo palkotas ant linoliaumo pries 18 m. Kaimynos butas is virsau pries 8 metus buvo apliejes, todel laminatas isipute ir ilgainiu atsirado tarpai, aptrupijo. Iki tol jis laike labai puikiai. Noriu ji pakeisti. Ar galiu nuardes sena laminata vel deti ant to linoleumo, pries tai dar pakeiciant ir pkalotą. Taip pat ar pklotas turi buti su hidroizoliacija? Aciu
Iris (Marius)
Laba diena,
Rekomenduojame pašalinti seną PVC dangą ir tiesti naują laminatą naudojant paklotą su hidroizoliacija. Paklotas su hidroizoliacija apsaugo laminatą nuo drėgmės, atsirandančios iš pagrindo. Kadangi ant pagrindo patiesta PVC danga (linoleumas) - jis ir atliks galimos drėgmės izoliavimo funkciją, bet jos nepašalins. Jei drėgmė kaupsis tarp pagrindo ir PVC - ten galimai atsiras pelėsis.
Eimantas
Laba diena,
Visu pirma Aciu uz issamu ir suprantama straipsni.
Norejau paklausti pries dedant laminata ar galima kamstine medziaga “sujungti” lipnia plevele ir ja tiesiog palikti,tiesiog kad butu patogiau,ar ji su laiku netraskes nebruzges? Is anksto dekoju uz atsakyma
Iris (Marius)
Laba diena,
Kamštinio pakloto sujungimui naudokite popierinę lipnią juostelę. Jei ir paliksite - tikrai nebraškės.
Abdijus
Sveiki,
Kodėl negalima kloti pakloto su drėgmės izoliacija ant medinio pagrindo?
Iris (Marius)
Laba diena,
Paklotas su drėgmės izoliacija neleidžia drėgmei pasišalinti, todėl ilgainiui medinės grindys gali pradėti pūti.
Tomas
Sveiki,

bute yra sudėtos senos medinės grindys, vietomis yra šiokių tokių nelygumų, todėl galvoju pirmiausiai papildomai suvaržyti grindis su medvaržčiais, kad būtų stabilu, o tada ant viršaus prisukti OSB plokštes, kad būtų jau tikrai lygus ir stabilus pagrindas, ant kurio kločiau paklotą ir laminatą. Klausimas, kokio storio OSB rinktis? Geriau su išdroža (špuntu) ar tinka ir lygiais kraštais?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Kokio storio OSB plokštę rinktis priklauso nuo dabar esamo grindų nelygumo. Nelygumai turi būti ne didesni nei 3 mm vienam metrui. Rinkitės OSB plokštes, su kuriomis galima pasiekti šį rezultatą.
Jei grindų nelygumai maži, gal OSB išvis nereikia. Špuntas nebūtinas, svarbu, kad plokščių sandūroje nebūtų tarpų ir nelygumų. Nedidelius iškilimus galima nuobliuoti.
Tomas
Algirdai, ačiū už atsakymą. Nelygumai yra didesni nei 3 mm, dėl to norisi išlyginti su OSB. Apie storį klausiau, nes bijau, kad per plona plokštė ilgainiui nepradėtų atspindėti nelygumų, jei kurioj nors vietoj taip atsitiktų, jog plokštės vidurys sutampa su "duobe" senose grindyse. Su storesne plokšte tokio pavojaus lyg ir būtų galima išvengti (ji per standi, kad išsilenktų), bet tada viskas kainuoja brangiau. Klojant naujas grindis šitas klausimas kaip ir aiškus - kuo rečiau sudėti balkiai, tuo storesnės osb reikia. Lyginant grindis balkių vaidmenį atlieka senos grindys ir papildomos lyginimui naudojamos medžiagos ties didesnėm duobėm. Bet kokio storio osb dėti, kad jis jau būtų stabilus - nesugalvoju. Gal galite patarti?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Norint padaryti stabilų pagrindą naujoms grindims, naudojama 25 mm storio OSB su 60 cm tarpais tarp atramų. Tokia konstrukcija neįlinksta. 10 mm storio OSB linksta gan lengvai.
Sunku patarti, nes viskas priklauso nuo "duobių" dydžio ir gylio. Išsimatuokite didesnę duobę, parduotuvėje po OSB lapu padėkite reikiamu atstumu pamatuoto aukščio pagaliukus ir ant jų uždėję OSB, pavaikščiokite ir išsirinkite tą, kuri nekels abejonių. Didesnes "duobes" galima palyginti medžio plaušo paklotu laminatui.
Martynas
Sveiki, kokia kryptimi klojamas laminatas , kad nereiketu slenksciu ?
Iris (Marius)
Laba diena,
Laminato klojimo kryptis ir kompensacinės siūlės (slenksčiai) - neturi nieko bendro. Kad ir kokia kryptimi klosite laminatą, Kompensacinių siūlių reikės klojant ilgesnius arba platesnius negu 8 m paviršius. Šios siūlės turi būti daromos ir ties kiekviena durų stakta.
Daugiau apie laminato klojimą skaitykite čia: http://www.iris.lt/prekes/laminatas/info/laminato-klojimas/
Marius
Sveiki ar po kilimine danga esantis paminkstinimas tiks laminato dejimui ar reikalinga kazkoks specialus paklotas
Iris (Egesta)
Laba diena,
Reikalingas specialus paklotas, skirtas laminatui. Jis suteikia tinkamą atramą laminatui ir užtikrina grindų ilgaamžiškumą.
Paklotą reikia rinktis pagal norimą gauti rezultatą: tinkamą šildomoms grindims (turi būti laidus šilumai) ar atvirkščiai – kuo labiau izoliuojantį nuo šalto pagrindo, izoliuojantį nuo drėgmės ar su geresne garso izoliacija ir t. t. Daugiau apie paklotus: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Paklotą laminatui galite nusipirkti mūsų salonuose arba internetu: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=paklotas
Andrius
Laba diena, klojant laminata buna nesusikabina click sistema, bet jeigu paemes lentute su mazu plaktuku pakali nesmarkiai per viena ir kita sona ji graziai suseda ir uzsidaro clickas, ar taip daryti galima? arba taip pat ir kitas variantas click sistema susirakina ir pati laminato lentute atrodo suseda i grioveli, bet buna pasirietusi i virsu, bet jeigu paimi ta pacia lentute ir pakali per viena ir kita sona ji vel graziai lygiai atsigula, ar nieko blogo ilgainiui neatsitiks jei naudoji pakalimus?
Iris (Dalius)
Laba diena,
Lentutės nesirakinti gali dėl nelygaus pagrindo.
Lengvi pakalimai galimi su kaladėle ir plaktuku, bet reikia įsitikinti, ar lentelė nėra brokuota (minėjote, kad viena pasirietusi į viršų). Montuojant brokuotą lentelę ir kalant stipriau gali susigadinti kitos, jau sudėtos lentelės.
Edma
Labas vakaras,pries 10 metu buvo sudetas sviesus laminatas (ant mediniu lentu grindu) dabar norim tamsaus laminato.Ar galima deti si laminata ant seno ?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Senąjį laminatą ir jo paklotą reikia išmontuoti. Senasis grindų ir pakloto sluoksnis gali būti nepakankamai tvirtas ir stabilus. Tai mažina naujojo laminato sujungimų patvarumą ir ilgaamžiškumą.
Martis
labas, ar galima ir ar verta naudoti lipala ant visu sujungimu montuojant laminata?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Tai prieštarauja oficialioms gamintojų instrukcijoms.
Be to, objektyvaus poreikio tam nėra: jei grindys paklotos laikantis gamintojo nurodymų, šiuolaikiniai užraktai puikiausiai išlaiko jiems tenkančias apkrovas ir papildomas klijavimas netikslingas.
Irena
Laba diena,
Bute paklotas buko spalvos laminatas. Kelis sykius nukrito sunkesni daiktai ir ant grindu atsirado degtuko galvutes dydzio ismusimu. Ar yra kokiu priemoniu tokiu duobuciu paslepimui? Aciu uz atsakyma.
Iris (Marius)
Laba diena,
Deja, tokių priemonių neturime.
Egidijus
Sveiki
Ar būtina klijuoti tarpusavyje 100x50 cm matmenų laminato paklotą (per siūles), ir jei taip, tai kokią patartumėte lipnią juostą naudoti? (Kad nebūtų triukšmo vaikštant).
Ačiū
Iris (Marius)
Laba diena,
Rekomenduojama tarpusavyje klijuoti pakloto lapus ar rulonus. Klijuoti galite paprasta popierine lipnia juosta.
R.
Sveiki. Kambaryje įmontuota spinta ,bei priklijuotos grindajuostės.. Ar yra galimybė viską pakeisti išpjaustant ar kitaip?nejudinant spintos ir plintusų? Ir kad visapusiškai vaizdas išliktų geras.
evaldas
Sveiki , ar galima betono neligumus islyginti plyteliu klijais .
Iris (Saulius)
Laba diena,
Galima, tačiau reikia žinoti, koks galimas maksimalus klijų sluoksnio storis. Jis yra nurodytas ant klijų pakuotės.
Pvz., su klijais Atlas Plus NOWY galima išlyginti 2-10 mm gylio nelygumus http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=atlas+plus+nowy.
Rimvydas
Labas vakaras sudėjau laminata ant šildomu grindu ir keturiose skirtingose vietose galinio sujungimo vietose atsirado tarpeliai tikriausia sugadintas uzraktas suspaudus is galu tarpelis dingsta bet vos atleidus jis vėl atsiranda. Gal patartumėte kokiais klijais ar kokiu būdu galima butu išspresti problema.Ačiū
Iris (Marius)
Laba diena,
Geriausias variantas būtų išrinkti ir pakeisti defektuotas lentas naujomis.
Jei nėra galimybės išrinkti, galima bandyti klijuoti užraktus. Bet tam vistiek reikia išimti blogas lentas. Klijuoti galite silikonu ar lipalu.
Vytautas
Sveiki.
Medžio plaušo plokštė konstruktor. Ar galima tiesti si paklota dviem sluosniais. Butu 7mm +3mm.
Iris (Marius)
Laba diena,
Kloti galima, bet žinokite, kad grindų paklotas skirtas ne grindų aukščiui kelti.
Irmantas
ar karkasiniam name,kai perdanga medine apsildyta vata ir paskui patiesta osb plokste, reikia pries paklota patiesti plevele?(ne grindinis sildymas
Iris (Marius)
Laba diena,
Drėgmę izoliuojančią plėvelę reikia kloti jei pagrindas yra betonas. Plėvelės nereikia ant medinių ar medžio plokštės pagrindo.
Darius
Sveiki. Norečiau paklausti , ar būtina daryti tarpą tarp laminato ties kiekvienomis durimis? Bendras klojamo ploto ilgis ir plotis neviršija 9m.
Iris (Marius)
Laba diena,
Atskiras patalpas būtina atskirti profiliais (slenkstukais), nes tarpduriuose gali atsirasti plyšiai tarp laminato lentų. Kintant santykinei drėgmei ir temperatūrai, keičiasi ir laminato, ir pagrindo matmenys.
Siauriausia vieta yra jautriausia.
V.
Sveiki. Dėl nepakankamai išlyginto grindų paviršiaus vienoje vietoje atsirado laminato lingavimas ir traškesys. Gal yra galimybė užpildyti ertmę po laminatu, neišardžius grindų dangos? Dėkoju už atsakymą.
Eugenijus
Norėjau paklausti dėl pakloto laminatui? kokį rekomenduotume dėti blokiniame name. Grindys yra islygintos. 1-2mm ant 2 m liniuotės. Domintu labiau tinkantys variantai dėl garso izoliacijos. O plėvelė visada būtina, jei tai yra 5 aukštas is 9 ir drėgmes patekimas tik ivykus avarijai?
Iris (Marius)
Laba diena,
Drėgmę izoliuojantis sluoksnis reikalingas dėl galimo kondencato nuo pagrindo. Drėgmė gali atsirasti ne tik naujai įrengtame pagrinde, bet ir senos statybos pastatuose. Hidroizoliacijos nereikia ant medinio ar medžio plokštės pagrindo.
Rekomenduoje šį paklotą: https://www.iris.lt/e-parduotuve/izo-met-3-mm-1x10m-10-m2-pak-paklotas-su-dregmes-izoliacija
Jis ne tik turi hidroizoliacinį sluoksnį (nereikės papildomos plėvelės), bet ir pasižymi geromis garso izoliacijos savybėmis.
Žigimantas
Sveiki. Susidejau laminata ant mediniu grindu, grindys nebuvo lygios abejodamas ju nelygumu tiesiau 5mm matuojama paklota taip patare parduotuveje kad storesnis geriau islygins pagrinda. Sudejus laminata ir ant jo vaiksciojant jauciamas didelis minkstumas lyg laminatas butu sudetas ant kilimo ka patartumete daryti?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Negalima palikti neišlyginto pagrindo. Paviršius ant kurio klojamas laminatas turi būti kietas, stabilus ir lygus. Leistinas pagrindo nelygumas – iki 3 mm/1 m. Jeigu nelygumai didesni, net ir storiausias paklotas nepadės. Po kiek laiko dėl judėjimo gali nulūžti laminato užraktai. Vienintelis būdas situacijai ištaisyti - išlyginti pagrindą.
Beata
Sveiki,
Noriu paklausti, ar galima dėti laminatą ant parketlenčių? Senosios grindys lygios ir stabilios, lakuotos.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Jei grindys lygios, sausos, stabilios - galima.
Igoris
Sveiki pirma karta desiu laminata bendrabucio tipo rusu statybos medinios grindys negirgzda esu mates kaip dedamas esu padejas deti bet buvo siules tepamos su klijais paskaiciau cia jus nepatarete klijaus naudoti tai reik su metaliukais tvirtinti? labai noreciau gauti is jusu patarimo nuo ko reiktu pradeti ir koki paklota reeiktu naudoti? aciu lauksiu atsakymo
Iris (Marius)
Laba diena,
Šiuolaikiniam laminatui nereikia jokių papildomų priemonių "sukabinimui", nei klijų, nei "metaliukų". Tam yra skirti laminato užraktai, t.y. click sistema.
Vida
Laba diena.
Ar galimas laminato siūliu jungimas laipteliais,ar vis tik turi būt,toks,kaip nurodyta dėjimo instrukcijoje?Ačiū
Iris (Marius)
Laba diena,
Laminatą kloti visada rekomenduojame pagal instrukciją. Jei jungimą "laipteliais" turite omeny jungimą "eglute", tai tokiu būdu sujungti galima tik tam skirtą laminatą.
Alex
Labas diena,
Grindys yra šildomos klosiu laminata,turiu paklota su folija tai norėjau paklausti folija turi būt apačioje ar viršuje. Ačiū.
Iris (Marius)
Laba diena,
Viršuje.
Tomas
Sveiki, ar teisingai suprantu, kad laminatas ties vitrininiais langais turi buti uzbaigtas panaudojant profilius kampu uzbaigimui?
Tomas
Sveiki, ar teisingai suprantu, kad laminatas ties vitrininiais langais turi buti uzbaigtas panaudojant profilius kampu uzbaigimui?
Iris (Marius)
Laba diena,
1. Užbaigimui ties vitrininiais langais galite naudoti Quick Step Incizo profilį (pritaikant panašiausią spalvą).
Kaip tai padaryti, galite pamatyti šiame video (nuo 2:38 min.) https://youtu.be/6JT17Pvb6k8?t=158
2. Laminatas prie vitrininio lango, kaip ir prie sienos, neturi liestis, t.y. turi būti paliktas tarpelis. Jis neturi būti kuo nors užpildomas.
Kad tarpelio nesimatytų, logiška jį kažkuo uždengti. Tam tinka "L" arba "U" raidės formos aliuminio profilis. Laminatas laisvai judėtų po profiliu, o profilis uždengtų tarpelį.
aurelijus
Sveiki ar skaičiau kad lamintas geriausiai yra iki 10mm storio. Radau gražu laminata ir žiuriu kad jis 12mm storio.
Koki visgi pagrinda laminatui siūlytumėt?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Kuo storesnė laminuota danga, tuo ji tvirtesnė.
Laminato storis turi įtakos šildomoms grindims. Tokioms grindims labiau tiks plonesnis laminatas dėl didesnio šilumos laidumo.
Pagrindas laminuotoms grindims turi būti sausas, kietas, stabilus ir lygus.
Paklotą reikėtų rinktis pagal norimą gauti rezultatą: tinkamą šildomoms grindims (turi būti laidus šilumai) ar atvirkščiai – kuo labiau izoliuojantį nuo šalto pagrindo, izoliuojantį nuo drėgmės ar su geresne garso izoliacija ir t. t.
Jeigu grindų nelygumai nedideli 3 mm / 1 m – paklotas gali būti plonesnis, pvz., Provent: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=provent Jeigu nelygumai didesni – rinkitės storesnį paklotą.
Daugiau informacijos rasite: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/sildomos/sildomos-grindys/
Aušra
Laba diena,
Bute daromas remontas ir norime dėti laminuotas grindis (12 mm storio).Labai neramu, kaip teisingai pasirinkti grindų pagrindą.Butas 9 a. mano pirmame aukšte,kampinis,tad grindys visada šaltos.Dabar nuėmus senas parketlentes matome, kad po jomis esančios grindys buvo drėgnos.Jei dėtume izoliuojančią plėvelę ar ji nesulaikytų drėgmės tarp grindų ir pačios plėvelės?Senos grindys yra betonas , dengtas panašia į kartoną medžiaga .Ką Jūs galite patarti?Ačiū
Iris (Marius)
Laba diena,
Rekomenduojame naudoti paklotą su drėgmės izoliacija. Jis neleis drėgmei, kylančiai iš pagrindo, patekti iki laminato (drėgmė kyla net ir iš seniai įrengto pagrindo).
Pvz.: https://www.iris.lt/e-parduotuve/izo-met-3-mm-1x10m-10-m2-pak-paklotas-su-dregmes-izoliacija
Vytautas
Sveiki, kaip išsirinkti gerą paklotą laminuotoms grindims? Ar laminuotoms grindims tinka kamštinis paklotas
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Priklausomai nuo konkrečios situacijos, geriausiai tinka vienas arba kitas paklotas. Gali būti naudojamas ir kamštinis.
Pakloto parinkimas priklauso:
1. Nuo pagrindo lygumo. Nelygiam pagrindui reikia storesnio pakloto.
2. Jei grindys šildomos, paklotas turi būti su geresniu šiluminiu laidumu. Šildomoms grindims tinka ne visi paklotai. Dažnai tai reiškia plonesnį paklotą.
3. Storesnis paklotas gerina garso izoliaciją.
Kaip alternatyvą laminatui siūlome pasižiūrėti mažiau kaprizingą priežiūrai, nebijančią drėgmės ir garą slopinančią, šilumai laidžią (svarbu šildomoms grindims) PVC lentelių dangą: https://www.iris.lt/e-parduotuve/linoleumas-pvc/pvc-lenteles
Antanas
Sveiki,rošiuos kloti laminata ant senų medinių grindų,aiško jos smarkei nelygios,betonuot dar nenoriu,ką patartumet daryt neligumams?storas paklotas ar kitos kokio lyginimo priemonės?ačiū labai
vapu
po duru keitimo liko tarpas tarp,staktos ir grindu laminato, kaip uztaisyti ta tarpa.
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Tarpą kuo nors pripildykite (besiplečiančiomis putomis, polistirolu), o uždengti galima tokio pat laminato vertikaliai pastatyta juostele arba plytelių kampui užapvalinti naudojama aliuminio juostele: https://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=aliuminio+juostel%C4%97
Nerijus
Bute blokiniam name pirmame aukste noriu det laminata,grindys betonines su +-2cm nuolydziu per 5 metrus.visu grindu nelyginsiu tik su reika mazdaug duobes.koki paklota reiktu deti,kad butu silciau nuo rusio? Ar dar ka patartumet?
Olis
Sveiki,

šiuo metu bute sumontuotas 10 mm storio laminatas, po grindų danga ant betoninio pagrindo paklota garo plėvelė, bei 7mm storio žalias, medžio plaušų paklotas "Konstruktor".
Problema tame, kad grindys bute sumontuotos prieš kelias dienas, o po jas vaikstant girdimas traškėjimas. Šiuo metu svarstau demontuoti grindis ir pakeisti grindų paklotą į 5mm storio putu poljetileno plėvelę, o ant jos papildomai kloti 2mm storio kamštinį paklotą.
Kaip manote ar toks sprendimas padėtų atsikratyri grindų girgždesio ? Taip pat paklotas po grindimus turėtų būti apie 7mm storio, siekiant sulyginti grindų aukštį bute.

Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Iris (Marius)
Laba diena,
Braškėjimas gali atsirasti dėl grindų paviršiaus įtempimų. Pavyzdžiui, jei tarp grindų dangos ir sienos (ar kitų stacionarių kliūčių: kolona, vamzdis ir t.t.) nebuvo paliktas pakankamo pločio tarpelis (8-10 mm) išsiplėtimui.
Kita priežastis – nelygus pagrindas. Didelių nelygumų nekompensuos ir 7 mm paklotas. Paklotas nėra skirtas aukščių sulyginimui. Grindų paklotų kloti keliais sluoksniais negalima.
Iris (Marius)
Laba diena,
Jei nelygumui yra dideli, paklotas problemos neišspręs. Gamintojo leistini nelygumai yra 4 mm per 2 metrus. Laminatas turi būti klojamas ant lygaus tvirto pagrindo, kitaip lūžinės lentų užraktai, atsiras lingavimai bei traškėjimai.
Pakloto paskirtis sumažinti nedidelių nelygumų poveikį užraktams, o ne apšiltinti patalpą. Bet kurio pasirinkto pakloto įtaka patalpos temperatūrai bus nykstamai maža.
Algimantas
Sveiki, ar galima laminatą klijuoti prie medinių grindų? Aciū
Iris (Egesta)
Laba diena,
Galima, jei medinės grindys yra kietos, stabilios ir lygios: nelygumai ne didesni nei 3 mm vienam metrui.
Klijuoti laminato negalima. Jis yra klojamas plaukiojančiu būdu. Ši grindų danga briaunose turi specialius užraktus, kuriais lentos patikimai sujungiamos.
Egidijus
grindys medines,beveik lygios,taciau vienoje vietoje yra "duobe",mazdaug 50 ant 20 cm .Ar galima si nelyguma uzglaistyti ,sakykim plyteliu kliju ir pva kliju misiniu.
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Jeigu šias grindis ketinate kažkuo uždengti (laminatu), duobę sulyginkite medžio plaušo arba PVC dangos gabalu. Paprasčiau.
Ana
Laba diena, norėtume pasiteirauti dėl laminuotų grindų klojimo darbų.
Patalpa yra 58,19 m2. Įvyko laminuotų grindų užliejimas virtuvės pusėje, nuo čia ir buvo pradėti laminuotų grindų montavimo darbai. Klausimai būtų tokie:
1. Ar teisingiausia demontavimo darbus pradėti nuo ten, kur pasibaigė klojimo darbai? T. Y. išrinkti laminuotas grindų lentas iki tos vietos, kur buvo užlieta?
2. Kokia alternatyva būtų neišrenkant grindų dangos iki užlietos vietos? Galbūt galima išpjauti ir nuardyti? Ar šiuo atveju būtinai reikės dėti sujungimo juostą/slenkstį jei laminuotos grindų dangos spalva skiriasi nors ir gamintojas tas pats (skiriasi partijos ir gamybos metai)?
Iris (Marius)
Laba diena,
Taip, demontuoti paprasčiausia ir tikslingiausia būtų nuo krašto, kuriame pabaigėte kloti. Tokiu būdu ardant padarysite mažiausiai (arba jokios) žalos laminato užraktams. Ardydami neskubėkite, kad nepažeistumėt užraktų.
Jei tiksliai žinote iki kur buvo užlieta – tiek ir užteks išrinkti. Įprastas išrinkimas būtų paprasčiausias demontavimo variantas.
Dėl atspalvio skirtumo – taip, skirtumas bus matomas. To priežasčių yra keletas – skirtingos gamybos partijos bei šviesos/saulės/dėvėjimosi poveikis jau suklotam laminatui.
Sujungimo juosta/slenkstis nebūtina, nes atspalvio skirtumai vis tiek matysis (jei tai viena patalpa).
Geriau ardyti visą patalpą ir senas lentas maišyti su naujomis. Jei naujų lentų gerokai mažiau nei senų – galit naujas dėt mažiau pastebimose vietose (po baldais, patalpos kraštuose).


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.