Plytelių glaisto paskirtis - ne tik dekoratyvinė. Jis turi apsaugoti siūlę nuo vandens patekimo po dangos pagrindu. Glaisto parinkimo svarba yra didesnė nei manoma.
Plytelių glaistas (plytelių tarpų glaistas), nepriklausomai nuo jo gamintojo, skirstomas į tris grupes:
Glaisto grupę nusakančios raidės yra ant kiekvienos pakuotės.
Neretas gamintojas pigiausio (CG1 grupės) cementinio glaisto jau negamina. Jis nepakankamai atsparus UV spinduliams (keičia spalvą), neturi antibakterinės apsaugos, pasidengia pelėsiu, dalinai įgeria vandenį. Jo panaudojimo sritis gana siaura: siūlėms užglaistyti ant tvirtų nesideformuojančių paviršių, kai siūlės neturi būti atsparios vandeniui ar chemikalų poveikiui.
CG2 grupės glaistams cheminiai priedai pagerino savybes : sumažino vandens įgertį, padidino elastingumą (svarbu nestabiliems pagrindams - OSB plokštės, gipso kartonas), pagerino atsparumą grybeliui ir pelėsiui. Populiariausi kokybiški glaistai:
Ypač agresyvioms aplinkoms skirtas epoksidinis glaistas (RG). Tokia aplinka dažniausiai būna visuomeninėse patalpose (gamyklose, nuotekų valyklose, laboratorijose, alaus ar vyno daryklose ir kt.) o asmeninėse rečiau: baseinuose, dušo kabinose, atvirame lauke esančiuose įrenginiuose. Epoksidinis glaistas keletą kartų atsparesnis dilumui, lenkimui, gniuždymui, aukštai ir žemai temperatūroms, jo spalvos ryškios ir ypač patvarios. Jis praktiškai neįgeria vandens ir apsaugo nuo vandens patekimo per siūles po pačia glaistoma danga. Tai ypač svarbu lauko sąlygomis. Minusai – kiek aukštesnė kaina ir mažesnis spalvų pasirinkimas.
Plytelių glaisto sąnaudos priklauso nuo siūlių pločio ir gylio, plytelių rūšies ir matmenų.
Glaistymo procesas išsamiai paaiškintas aprašyme plytelių tarpų glaistymas
Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.
© 2021 Visos teisės saugomos.