Klinkerio plytelės

Klinkerio plytelės mažai įgeria vandenį. Todėl tinka naudoti lauke ir mūsų sąlygomis. Jas galima kloti ir patalpose, bet jų pranašumai čia nereikalingi. Klinkerio plytelės būna ir glazūruotos. Glazūros atsparumui taikoma PEI klasifikacija. Naudojamos plačiai.

Klasikinis panaudojimas – imituoti plytas namų fasade. Klinkerio plytelės – gera ir pigesnė alternatyva klinkerio plytoms: puikiai imituoja, tokios pat ilgaamžės ir nereikalauja priežiūros, visos plytų spalvos. Nedidelis storis – privalumas atnaujinant fasadą.

Gamybai naudojamos dvi technologijos: tradicinė rankų darbo arba šiuolaikinė sauso presavimo technologija. Gaminio savybės panašios, o išvaizda skiriasi. 

Taip atrodo tradiciniu būdu pagamintos plytelės:

klinkeris-kampinis-2.jpgklinkeris-kampinis.jpg

Natūraliai išgaunamos spalvos yra nuo gelsvos ar molio raudonumo iki tamsiai rudos ir juodos. Spalvą lemia įvairios molio rūšys. Degant jas skirtingą laiką skirtingose temperatūrose spalva neblunka, bet net tos pačios gamybos partijos klinkerio plytelių atspalviai skiriasi, o ir matmenys netikslūs. Bet ar tai trūkumas?

Sauso presavimo technologija (taikoma gaminant ir akmens masės plyteles) panaikina atspalvių netolygumą ir sumažina matmenų paklaidas. Plytelės atpinga apie du kartus, bet kampinės plytelės taip pagaminti nepavyksta.

Akivaizdu: panaudotos ne rankų darbo plytelės.

Sauso presavimo technologija gaminamos ne tiktradicinių klinkerio plytų formų plytelės. Populiarios akmenį imituojančios klinkerio plytelės. Įvairesnės spalvos, skirtinga paviršiaus faktūra, įvairūs matmenys.

Nepakeičiamos klinkerio plytelės įrengiant laiptus. Ypač lauke.

Sauso presavimo technologija pagamintos laiptų plytelės:  

Įmantresnės formos gaminamos klasikiniu šlapio formavimo būdu.

sl 1.jpgsl 2.jpgsl 3.jpg

sl 4.jpgsl 5.jpgsl 6.jpg

Klasikinį klinkerio grindų ar laiptų plytelių vaizdą galima paįvairinti dekoratyviniais elementais. Žaismingiau.

Ieškantiems darnos – prie fasado plytelių priderintos terasos ir/ar laiptų plytelės.

Klinkerio plytelės tinka klojimui ne tik lauke. Su tomis pačiomis plytelėmis galima sukurti bendrą svetainės ir terasos vaizdą (laukas – vidus).

Pastaraisiais metais klinkerio plytelės pasipildė naujais raštais – medžio imitacija.

Klinkerio plytelės tiks įrengiant baseinus ir prieigas prie jų. Bet kokius sumanymus leis realizuoti didelis skirtingų formų detalių ir spalvų pasirinkimas.

Klinkerio plytelėms tiks ne visi klijai: Plytelių klijai. Kaip pasirinkti tinkamus?

Klinkerio plytelės e-parduotuvėje.

Dar didesnis pasirinkimas kataloguose. Pristatymas neužtrunka.

(Balsų: 21)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

algirdas
kaip nulupti nuo lauko fasado pagrindas putopolisterolio senas klinkerines plyteles? jei neimanoma ar galima klijoti ant senu plyteliu?
Iris (Saulius)
Laba diena,
Technologijos nėra. Meistrai sudaužo plytelę ir ką nors aštrų plokščią (kaltą ar pjūklą, ploną plieno vielą) pakišę po sekančia plytele, išjudina ir atlupa plytelę kartu su klijais.
Klijuoti ant senų fasadinių plytelių naujas plyteles negalima: bendras plytelių svoris viršys armavimo tinklelio ir smeigių išlaikomą svorį. Plytelės atšoks ir nukris.
Jone
Jonė
Karkasinis apmūrytas namas,fasaas tinkuotas,paskilinėjęs,(iš vidaus apšiltintas)nuogrinda betoninė suskilinėjusi,Kaip susitvarkyti,kad nereikėtų atkasti pamato ir šiltinti iš lauko.Gal kokia technologija galima pritaikyti. Ačiū už atsakymą
Iris (Saulius)
Laba diena,
Vien pagal Jūsų aprašymą sudėtinga rasti teisingiausią sprendimą. Geriausiai patartų pastatą apžiūrėjęs patyręs statybininkas.
Tvarkymas iš vidaus, ko gero, yra neįmanomas.
Jadvyga
Laba diena, gal turite grindų plytelių ZRG 104, geltonos 30x30x075 cm
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Šiomis plytelėmis neprekiaujame.
Romualdas
Laba diena, ar turite "CERRAD" akmens masės plytelės(ar paniašios lauko plytelės - pasiulykite Alternativa) markės; "Aragon Beige", ar "Aragon savanna" - ???
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Parašėme Jums į el. paštą.
pranas
geriau visai nieko nedaryti . tai nebus galvos skausmo
rarma
Sweiki.iki kada klinkeriui akcija?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Akcija pasibaigė. Tačiau jeigu pirksite konkretų plytelių kiekį, parašykite mums ir mes vis tiek suteiksime nuolaidą.
Alex
sveiki,ar galima pas jus parduotuvei iškart nusipirkt klinkeriniu pliteliu 20kv. ar rejks užsakineti?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Mūsų centriniuose sandėliuose yra palaikomi virš 30 000 m2 klinkerio plytelių likučiai. Kiekvienoje parduotuvėje palaikomi likučiai skiriasi.
Prekės iš cenrinio sandėlio į parduotuves vežamos kasdien. Į konkretesnį klausimą atsakytume konkrečiau.
Saulė
Laba diena. Sužinokau, had jūsu tiklas prekiauja fasado plytelėmis Loft Brick Peper. Kokia ju m2 kaina?Ačiū
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Kainas galite rasti mūsų e-parduotuvėje: http://www.iris.lt/e-parduotuve/24-5-6-5-30-30-loft-brick
Rinas
Laba diena. Gal galite parekomenduoti ismananti meistra perklijuoti 2 pakopu laipta prie namo pagrindinio iejimo? Dabartines plyteles atlaike 4 ziemas ir atrodo tragiskai. Ieskau meistro, kuris patartu issirinkti naujas plyteles ir atsakytu uz savo darba. Aciu.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Jums atsakyta el. paštu.
Vilma
Laba diena, ar galima dazyti klinkerines plyteles, kurios isklijuotos viduje?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Nudažyti galima. Dėl dažų parinkimo teiraukitės dažų pardavėjo.
Vytas
Laba diena.prie mano tvoros vartu is galu yra is haus blokeliu 2 atramines sienos po 2m ilgio ir1,5 aukscio. Prasau patarti kokios technologijos laikantis galeciau apklijuoti klinkerio plytelemis kad neatsoktu.Busiu dekingas.Aciu.
Iris (Saulius)
Laba diena,
Plytelės nuo mūrytų sienelių atšokinėja, jei sienelė gauna drėgmės. O drėgmė gali patekti:
--nuo tvoros sienelės pamato;
--pačios sienelės apačia (kapiliariniu principu). Sienelės apačia (~40-70 cm) nuo pagrindo (grunto) visu perimetru nutepama cementine hidroizoliacija (siūlome Atlas Woder S: http://www.iris.lt/e-parduotuve/woder-s-25-kg-hidroizoliacija arba Ceresit CR-90: http://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=Ceresit+CR-90);
--atraminės sienelės viršus po plytelių klijavimo apskardinamas (uždedama „kepurė“).
Prieš klijuojant plyteles, atraminė sienelė nugruntuojama Atlas Uni-Grunt: http://www.iris.lt/e-parduotuve/uni-grunt-5-kg-gruntas ir klijuojama labai elastingais klijais (klasė C2TES1). Siūlome Atlas Plus: http://www.iris.lt/e-parduotuve/atlas-plus-5-kg-plyteliu-klijai-1 arba Ceresit CM-17 plytelių klijus.
Tarp plytelių daromas 6-8 mm tarpelis.
Rima
Laba diena,
Kuo skiriasi klinkerio plytelės ir dekoratyvinis akmuo? Ką geriau rinktis išorinėms lauko sienoms?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Klinkerio plytelės tinka ir vidaus, ir lauko apdailai (atsparumas šalčiui). Ne visi dekoratyviniai akmenys atsparūs šalčiui ir ne visi tinka lauko sąlygomis, todėl būtina tikslintis.
Rasa
Ar klinkerio plyteles tinka naudoti šildomoms grindims? Ar jos yra dužios (pvz., netyčia nukritus kietesniam daiktui)?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
Visos plytelės labai tinka šildomoms grindims.
Taip, sunkus daiktas, nukritęs aštriu kampu, pvz., plaktukas mėsai, gali pažeisti grindų plytelės paviršių.
Vis viena, grindų plytelės yra tvirčiausia-praktiškiausia danga lyginant su kitomis dangomis.
Saulė
Sveiki,
Pirkome namą su įrengtu kiemu-takeliai, laipteliai ir terasa išklijuoti klinkerio plytelėmis ( kaip aiškino buvę savininkai-norėjo " itališko "kiemelio). Gyvenamme 4 metus, kiemas atrodo labai netvarkingai-plytelės vietomis sutrupėjusios, laiptelių plytelės nušokusios, terasos kai kurios plytelės kliba nepritvirtintos. Siūlės visiškai ištrupėjusios. Paklausiu moteriškai, nesijuokite, kaip suprantu, plytelės buvo priklijuotos prie betoninio pagrindo, ar galima būtų kažkokią kitą ( pvz. betoninę trinkelę ) dangą kloti ant viršaus , ar reikėtų viską išdaužyti, įskaitant ir betoninį pagrindą ir pradėti viską nuo 0. ?
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Klinkerio plytelės yra gera ir ilgaamžė danga. Problemos kyla dėl netinkamos hidroizoliacijos: po plytele ledu virtęs vanduo per laiką atplėšia plytelę nuo pagrindo arba ją suskaldo. Apsaugai būtina hidroizoliacija iš apačios ir vandeniui nelaidus glaistas tarpuose, kad vanduo nepatektų iš viršaus.
Tinkamai įrengti hidroizoliaciją dideliame po atviru dangumi esančiame plote yra sudėtinga: jei vanduo lengvai nenubėgs gerai įrengtu nuolydžiu, o liks ant plytelių paviršiaus, anksčiau ar vėliau pateks ir po plytele.
Jei betono pagrindas nestabilus, su įtrūkimais, vanduo patenka per juos.
Jei betoninis pagrindas yra stabilus, nesutrūkinėjęs, yra geras nuolydis vandens nubėgimui (jei nepakankamas, jį galima padaryti), padarius hidroizoliaciją, galima naujai klijuoti plyteles. Reikalavimai pagrindui: http://www.iris.lt/prekiu-panaudojimas/plyteliu-klojimas/plytelemis-isklotos-terasos-grindys/
Kitu atveju pagrindą reikia perdaryti.
Klinkerio trinkelės takeliams klojamos ant žvyro/skaldos sluoksnio, o ne ant betono. Anksčiau naudotas metodas, kai trinkelės klojamos ant betono, ko gero, nenaudojamas. Reiktų teirautis specialistų.
Mantas
Sveiki, kokia kaina cerad retro brick plytelių. Ar galima užsakytų jau visada. Ar
Valerij
Cerrad lenkija kolekcija piatto kokia kaina kvadrato aciu
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Šios plytelės yra mūsų e-parduotuvėje: https://www.iris.lt/e-parduotuve/catalogsearch/result/?q=piat
Antanas Tarvydas
Mane domina akmeni imituojancios klinkerines plyteles, cerrad, Lenkija. Koekcija canella Natura. Kokia kvadrato kaina ir plyteles storis?
Iris (Gintarė)
Laba diena,
Šios plytelės kainą rasite mūsų e-parduotuvėje: https://www.iris.lt/e-parduotuve/490-300-10-6811-canella-natura-klink-plytele-1
Plytelės storis - 1 cm.
Raminta
Sveiki. Bute viena siena isklijuota klinkerio plytelemis, deja praėjus keliems mėnesiams jau nemažai plytelių atsokineja. Gal žinote priežastį kodėl taip galėjo atsitikti ir kokiais klijais jas vėl galima būtų priklijuoti?
Iris (Saulius)
Laba diena,
1. Jeigu atšokusi plytelė yra su klijų sluoksniu - problemos su pagrindu. Galbūt nebuvo panaudotas gruntas prieš plytelių klijavimą arba jis buvo netinkamas.
2. Jeigu plytelė atšokusi, o cementiniai klijai likę ant sienos, vadinasi, plytelių klijavimo metu nesilaikyta technologijos - ant sienos pagrindo užtepti plytelių klijai buvo per ilgai "atviri" ir per greitai išdžiūvo.
3. Reikėtų įvertinti ir pačią plytelę. Galbūt tai labai pigi, stipriai įgerianti plytelė, pagaminta trečiose šalyse (pvz., Indija).
Sprendimas:
Mechaniniu būdu pašalinti cementinių klijų likučius tiek nuo sienos pagrindo, tiek nuo pačios plytelės.
Nuvalyti dulkes nuo paviršių (tiek nuo pagrindo, tiek nuo plytelės), nugruntuoti pagrindą ant kurio klijuosite plyteles (rekomenduojame Atlas Uni-Grunt arba Ceresit CT-17 po 1 L). Plytelių klijavimui rinkitės Atlas Elastyk, Atlas Plus, Ceresit CM-12 arba Ceresit CM-17 klijus.
jonas
Kokio storio tarpiklius ( kryžiukus) rekomenduojat lauke klojamoms 300x300 klinkerio plytelėms ?
Iris (Mindaugas)
Laba diena,
30x30 plytelėms tinkami 3 mm ir didesni kryželiai.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2021   Visos teisės saugomos.